Bomba imha uzmanlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bomba imha uzmanlığı hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Elle müdahale etmek zorunda kaldığınızda ne hissediyorsunuz, aklınızdan neler geçiyor?
Hep derler ki “Hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti”. Aslında o anda öyle bir şey hissedilmiyor; o anda tek düşündüğün o bombayı etkisiz hale getirebilmek. Odaklanmak zorundasın. Başka bir şeyi düşünme imkanın olamaz. Bombayla karşı karşıyasın, içinde ne olacağını bilmiyorsun. Başka bir şey düşünemezsin ki.
KARŞILAŞTIĞI EN İLGİNÇ BOMBA
Bugüne kadar karşılaştığınız en ilginç bomba nasıldı?
Hapishanede yapılan bombalar çok ilginç oluyor. Bir de çocukların yaptıklarına hayret ediyorum.
GİYİLEN ÖZEL ELBİSELER
Özel elbiseler sizi ne kadar koruyor?
O giysilerin belli bir miktardaki patlayıcıdan ve belli bir mesafede basınçtan koruma özelliği var. Şu an kullanılan bombalarda, 200-300 kilo miktardaki patlayıcılarda işe yaramazlar.
Önlem alarak riskleri sıfıra indirmek mümkün mü?
İstediğiniz önlemi alın, yapılması gereken her şeyi yapın, yine de risk vardır. Sıfıra indirmeniz mümkün değil.
Mavi kablomu Kırmızı kablomu?
Kablo işine girersek o biraz fantezi. Sonuçta adam elinde hangi kablo varsa onu kullanıyor. Elinde hepsi aynı renk kablo varsa hepsini aynı renk yapar. O filme heyecan katmak için işin fantezisi. Mesela zaman ayarlı bombaların da ne zaman patlayacağını bilemezsiniz. Her elektronik sistemli bombada zamanı gösteren dijital bir ekran yok.

0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Adanalılar daha güzel imha ediyor.

0|1
    0|0
  • Tehlikeli iş ben yapamam.

0|1
    0|0
  • Maalesef orada başka hiç bişey düşünmüyorsun ve odak noktan o oluyo %99 başarı ölüm demek olduğu için işi iyi öğrenmek gerek ve fazla cesaret te ölüm getirebilir

0|1
    0|0
Yükleniyor...