Eşcinsel evlilikler gelişmiş ülkelerdeki gibi Türkiye'de de yasallaşsın mı?

Oylamada Homofobik sayısı az olur umarım.

• Evet
    74% (57)60% (56)66% (113)Oy Ver
  • Hayır
    26% (20)40% (37)34% (57)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|28

En İyi Erkek Görüşü

• İşte atlanılan birşey var ki o kda bizim ülkemizde ki ön yargı. onu aşamadıktan sonra avupai bir ülke olmayı beklemek saçmadır. %99'u müslüman olan bir ülke diye başlıyorlar, başlarına taş yağsın. bunların, ne bitmek bilmeyen müslümanlık sevdasıymış arkadaş. sırf bu uğurda öldürülen, aşağılanan, yadırganan, dışlanan, itip kakılan insnların hallerine acırım ben. yazık. dinin hakim olduğu ülke işte böyle gerici ve yobaz oluyor. bir bakın sağınıza solunuza demek istediğimi anlarsınız. bu ülkeden modernlik beklemeyen, yenilik beklemeyin, bu ülkeden bir cacık olmayacağını yıllardır söylüyorlar, ve böyle bir toplum varkende bu ülkenin ileri gitmesi mucizedir. bakın ''Mucize''o derece konuşuyorum. ülkenin kuruluşundan bu yana hep birşeylerin eksik gittiğini görürüz, avrupai ülkelerine bakıyoruz, kimisi sanayinin adına koymuş, kimisi ekonomikman gelişmiş, kimisi bilmemeyde gelişmiş, biz? biz neyde geliştik? şu ülkeyi sömürmekten başka ne boka yaradı bu hükümetler? dindarlaştırma çalışmaları dışında başka ne boka yarada bana biri söyleyebilir mi? dindar olduda ne oldu onuda bana biri söyleyebilir mi? şu an ki durumu görüyorsunuz din din din al sana din, ne geçiyor ellerine anlamıyorum. herkesi aynı zannediyorlar birde ben hepten uyuz oluyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır diyenlere cevabım, herkes sizden olsa sizin ne anlamınız kalır? Beyazın içinde beyaz mı daha iyi görünür yoksa gökkuşağı mı? Tabii ki gökkuşağı 🌈 bu arada LGBTİ ne hastalık ne de tercih. Siz ergenliğe girdiğinizde "aa ben karşı cinsten hoşlanmalıyım" mı diyosunuz? Hayır. Sorusu olana da cevabımı her türlü verebilirim. (bu arada yazıp engelleyenleri de cesurluğa davet ediyorum ;) )

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Bu ülkeler cinsellik üzerinde gelişmiyor. Sanayi ile gelişiyorlar..
    Gelişmeyi sevişmeye bağlayan cahil..

5|2
    0|0
    • Benim yorumumu algılayamayan cahil.
      Gelişmiş olan ülkeler eşcinsellere karşı bir ayrımcılık yapmıyor, evlenilebiliyor.
      Sizin nefretinize inat bizim aşkımız kazanacak!

• Konuyu açan kişi sevgilim. Yanlis anlasilmasin

• @__Yalnız__ Bu söylediğin örneklerin çözümü hukukla, yargıyla ve cezayla azaltılabilir. Bu emniyetin eksikliğinden kaynaklı..
      Bunlar senin bahsettiğin olayla bağdaştırman saçma.

• Sapıklık bu ülkede yasallaşamaz bunu kafanıza sokun.

2|4
    0|0
    • Sapık mı? Dünya Sağlık Örgütü eşcinselliğin hastalık veya sapkınlık olmadığını açıklayalı asır oldu. Bu cahillik ne? Gelişmiş ülkelere bakarsanız evliliklerin yasal olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca eşcinsellik insan dışında 450 canlı türünde vardır.
      İki kişi birbirini sevmiş , beraber olmuş kime ne? Vardık, varız, varolacağız! Velev ki eşcinseliz :)

• Araştırıp yorum yapsan daha iyi olurdu..

• @__Yalnız__ ya pislik çıkan yerden şey yapmak sapikliktir ve ben saglikcigim hiç bir saglikci da arkadaş iliskiyi önermez ve belli bir süre sonra sifinkler gevşek diskini tutmaz hale gelir insan hangi dünya sağlık örgütü önermış ki.. bunun yanında diskida her zaman parazit vardır

• Ülke kültürü bunu kaldırmaz infial çıkar

0|0
    0|0
    • Ülke kültüründd tecavüz, taciz, sapkınlık o kadar yaygın ki. Ülke kültürü birbirini seven iki insanın evlenmesiyle mi bozulacak?

• Akp ve Mhp cinsiyetçi homofobik partilerdir.

• @Fear__ sonuca etki ediyorlar bir sekilde

• Türkiye buna hazır değil...

0|1
    0|0
  • Türkiyede de yasallaşmalı bence. Ama %50 si çomar bir ülkede onların can güvenliğini çomarın polisi sağlayamaz ki... Çomarın hakimi de kimseyi cezalandırmaz hatta.

0|0
    0|0
  • Yasalaşsın ama lütfen dizi ve filmlerde eşcinsel sevişme sahnesi olmasın. Yabancı dizilerde görüyorum bazen tiksiniyorum.

0|0
    0|0
  • Sapıklığınızı kendi içinizde yaşayın. Anadolu insanı böyle sapıklıkları aklından geçirmekten bile haya eder.

1|1
    0|0
    • Sapık mı? Dünya Sağlık Örgütü eşcinselliğin hastalık veya sapkınlık olmadığını açıklayalı asır oldu. Bu cahillik ne? Gelişmiş ülkelere bakarsanız evliliklerin yasal olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca eşcinsellik insan dışında 450 canlı türünde vardır.
      İki kişi birbirini sevmiş , beraber olmuş kime ne? Vardık, varız, varolacağız! Velev ki eşcinseliz :)

• WHO nun kime hizmet ettiği bellidir. Bu tür kurumlar vatikanın emrindedir ve vatikan sapıklığı artırmak için dünya genelinde elinden geleni yapıyor. Sapıklıktır çünkü insan ırkının devamı olmaz. AİDS hastalığı en çok eşcinsel yolla bulaşır. Erkeklerin dışkı yapmak için kullandıkları yeri cinsel işlevde kullanması sapıklıktan başka bir şey değildir.

• Yasallaşmasın sen o ülkelere git...

1|1
    0|0
  • Gereksiz

0|0
    0|0
  • Vay ak millet evet demiş ya la :D

0|1
    0|0
  • herkesin kendi tercihi ama olmaması daha iyi şimdi milleti zaptedemiyoruz o zaman ne olur belli olmaz

0|0
    0|0
    • Tercih değil, doğuştan gelen cinsel yönelim.
      Sen karşı cinse ilgi duymayı seçmedin, öyle yaratıldın. Eşcinsellik de aynı şekilde

• @Ay_Işığı__ bence sizin cahilliğinizle mutlu olmanız gerek neyse siz bilirsiniz

• Ya bırakın kızlar, yorum yapmayın şu homofobiklere.

• Sapıklık bu ülkede yasallaşamaz bunu kafanıza sokun.

1|1
    0|0
    • Hergün o kadar çok tecavüz taviz haberi var ki bu ülkede.. İki kişinin birbirini severek evlenmesimi sapiklik? Ozaman tüm batı dünyasi sapik :D

• @Ay_Işığı__ hep zaten batılılıları örnek aldınız önların bıraktığı pislikleri örnek alıyorsunuz almayın onlara örnek olun insanlığınınzla sevginizle neden oluyor tecavüz olayları insanların birbirlerine olan bakış acısından eğitimsizliğinde iman eksikliğinden

• OKULDA İŞTE MECLİSTE, HERYERDEYİZ HER YERDE :)

• Asla

0|0
    0|0
      İki kişi birbirini sevmiş , beraber olmuş kime ne? Vardık, varız, varolacağız! Velev ki eşcinseliz

• @__Yalnız__ sapık demediki

• @__Yalnız__ kopyala yapıştır yapmışsın düzelt kardeşim

• müslüman ülkesinde ipnenin ne isi var :(

0|2
    2|1
    • Sapık olan farklılıklara sebepsiz yere nefret duyan sizlerin duyguları. Bastırılmış hislerle büyüdüğünüz için kendinizden farklı olana tahammül edemiyorsunuz. Herşeyin bir kalıp içinde olmasını istiyorsunuz. Erkek şöyle, kız şöyle olmak yerine insanlar içlerinden geldiği gibi yaşıyorlar ve bunu hazmedemiyordunuz. Dar pencerenizden bakarken belki göremeyeceksiniz ama her renkten insan var. Sizin griye boyamak istediğiniz ülkede gökkuşağı renklerini yaymaya devam ediyor

• ha yani iyi çocuklar gökkusagı renkleri sacıyor sorma.
      Allah kadın kadar güzel bir varlıgı yaratmıs ben gidip elin ogluna kayayım.
      Boş düşünceler peşindesiniz ya.

• Kız senin gibi cahile bir şeyler anlatmaya çalışarak kendisini yormuş.. Okulda işte mecliste her yerdeyiz her yerde!

• erkek erkeğe mi
    iyyy

0|1
    0|0
  • Esini paylasan ve degisen ciftler var zaten.

0|0
    0|0
  • Yaşasın eşcinsel aşk :)

0|0
    0|0
  • Düşünsenize mahallenizdeki mahmut dayı ile harun abinin el ele mahalleden geçtıgını :D

0|0
    0|0
  • Oylamanın sonuçları güzel gidiyor :)

0|0
    0|0
  • Kadınlar daha çok eşcinsel eğilimliymiş :O

Yalnız eşcinsellik günah. Sonsuza kadar cehenneme sürükleyebilir.. Allah korusun..

0|0
    0|0
  • kzbnlar svglı blablr en azndan o açdan svndim szn adınza ama gelmez bosuna hyl kurma canım yat uyu dua et

0|0
    0|0
  • Erkekler her zamanki gibi hayırcı :D Hakları yenmesin aman :D :D

0|0
    0|0
  • eşcinsel evlilik serbest olursa , ABD gibi süper güç olmamız kaçınılmazdır...

0|0
    0|0
  • türkiyede zaten kolay evlenecek kız bulamıyoruz bide yasallasırsa gürcistana giderim utanıyorum zaten artık heryyer kaos kim kimi kandırıyo belli değil

0|0
    0|0
  • Aşk diye lanse ettiğiniz şey tamamen cinsel temellere dayanıyor. Geyler çok tatlıymış da çok renklilermiş, lgbt imiş. Pasif geyleri geçtim aktif geyler kadar berbat bir psikoloji ve sapkınlık kimsede yok. Son LGBT yürüyüşünde de bir çok insan gördü bunu. Mantıklarını, akıllarını kaybedip tamamen hormonlarıyla hareket eden insanlar bana göre. Yasallaşmasına karşıyım, geri kalan kısmına da kafamı takmıyorum.

1|0
    1|0
    • Yani iki farklı cins birbirini sevince aşk ama iki aynı cins birbibirini sevince aşk degil öylemi :D
      Karşı cinse ilgi duymak gibi eşcinsellikte doğuştan gelen bir özelliktir.

• Doğuştan geliyor. Senin karşı cinse ilgi duyman doğuştan gelen bir özellik, benimde öyle.

• O zaman tedavi olun. Eğer doğuştan geliyorsa bu bir hastalıktır, gelmiyorsa sapıklıktır. İki türlü de çözümü var bana göre. Dünya sağlık örgütü inan umrumda değil. Bazılarına göre sapıklık değildir bazılarına göre öyledir. Zaten artık sapıklık diye bir şey kalmadı, ensest ilişkiler, grup ilişkileri, swinger partiler, daha bin bir türlü şeyler ama hiçbiri sapıklık değil. O zaman sapıklık kavramı ne oluyor? İnsanlar cinsellikle ve bu gibi şeylerle kandırılıp düzenden, akıldan uzak tutuluyor. Popüler kültürün aşk, cinsellik, eğlence temalı filmleri, dizileri insanları kandırıp olmayan bir dünyaya inandırıyor. Kimsenin bilime değer verdiği yok. Eşcinsellik de bu kandırmalardan biridir bana göre. İstenilen boş dünya için kullanılan bir araçtır sadece.

• s.. iktir deli.

0|0
    1|0
  • Tabii ki de hayır !
    Atatürk'ün bile izin vermediği bir şeye biz mi izin verelim.
    Ki zaten böyle bir şey söz konusu olmayacak !

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Oylamada hayır dedim ama yetiştirme yurdundan çocuk sahibi olamayacaklarsa ne yaparlarsa yapsınlar yazık olur o çocuklara

0|1
    0|0
  • Hoşlanmıyorum. Ciddi anlamda Lbgt den memnun değilim bana ters. Ama ben bunu derken özgürsem onlarda yaşarken özgür olsun. Her koyun kendi bacağından asılır.

0|1
    0|0
    • Ciddi anlamda bana ters ama onlarda özgür olsunlar diyorsun Homofobiksin ama farkında değilsin. Yazık..

• @Fear__ Homofobik olsam lanet yağdırırdım. Çevremde böyle bir şey olmasını istemiyorum. Ama sırf ben istiyorum diye bir sürü insan yok olsun vesaire diyemem. Ben bunu isteyebiliyorsam onlarda istediklerini isterler.

• Trde baska buyuk sorunlar var, önce onlar bir hal edilsin

0|1
    0|0
  • Evet LGBT 🎉🎉🎉

2|1
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Gelişmiş ülkeler ne alaka 😄

0|1
    0|0
  • Kesinlikle ✌🌈

0|0
    0|0
  • Bunun neresi gelişmişlik yolda kız kıza erkek erkeğe insanlar mı görmek istiyorsunuz siz yoksa çocuk sahibi olamayan iğrenç şeyler mi insanlar istemiyor diye onlar cahil olmuyor müslüman oluyor biraz açta Kuran ı Kerim oku

0|0
    0|0
    • Kızım sen nasıl doğuştan gelen bir özellik olarak karşı cinse ilgi duyuyorsan, bende kendi cinsime ilgi duyuyorum. Bunun bir hastalık ya da sapkınlık olmadığını dünya sağlık örgütünün yüzyıl önce açıkladığını yazmış buradakiler. Biraz araştırma yapın, insan dışında 450 canlı türünde eşcinsellik var ayrıca, karşı olan insan türündeki sensin.

• Cahil insanlar eşcinselliğe karşı çıkıyorlar ama bu insan dışındaki 450 canlı türünde de var ve insan dışında hiç bir canlı eşcinselliğe karşı değil, çünkü bu doğal. Zaten islam coğrafyası dışındaki yerlere bakarsan her hakka sahip olduğumuzu görürsün. Eşcinsel kimliğimle gurur duyuyorum ve inan senin gibi düşünen insanlara bir şey anlatılamaz. Ülkenin ahlakını tacizler tecavüzler yok etmişken bize ahlakımızı bozuyorsunuz demeniz komik. Biz hep vardık, varız size inat varolacağız!

• @Fear__ varolursan kendin kaybedersin mesela erkekliğini lezbiyenler de dişiliğini bu kadar basit hadi bby

• hayır.

0|0
    0|0
  • bu sitede erkekler daha yobaz.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...