Cübbe sarık giyenler nasıl insanlardır sizce?

Bence cok iyiler iyi kalpli muslumanlara benziyorlar

0|1
1827

En İyi Erkek Görüşü

• Giyinişe göre karakter yorumlamam.

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kim ne iste r se giysin kendim dışındaki ile ilgilenmiyormm

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 26

• ''Her sarıklıyı hoca sanmayın. Hocalık sarıkla değil dimağladır.'' Mustafa Kemal Atatürk

3|3
    1|0
  • Bomba gibiler. Her an patlamaya hazır.

2|2
    1|1
    • bir üstteki yorumdaki çocuğu tebrik eder misin beni engelleyen ilk kişi olduğu için :)

• Kimisi giydiği cübbenin hakkını veriyor kimisi de sahtekarın, namussuzun, dolandırıcı ve kahpenin önde gideni...

1|1
    1|0
  • Mesele kimsenin giydiği şey değildir içindeki adam olmadıktan sonra en prestijli elbiseleri giyse ne yazar.

Hani bir söz var ya ;

Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok
    Ne elbiseler gördüm içinde insan yok.

Aynen öyle.

1|2
    0|0
  • Burası ATATÜRK'ÜN KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİ DİR. cübbe çarşaf sarık bilmem ne onlar Osmanlı da kaldı. Ve Osmanlı tarihte battı kayboldu. TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE o tip giysiler giyilmez. Çok giymek isteyen varsa İran a gitsin.

0|1
    3|3
  • her insanın kendi tercihi

1|0
    0|0
  • Iyileride var kotuleride

1|1
    0|0
  • Beynini çöpe atıp hurafecileri ve şirkçileri takip edenler işte. Cübbe ve sarığın giyilme sebebinin kültür, ortam ve hava koşulları olduğunu bilmeyecek kadar cahiller. Türkiye çöl olsaydı gene bir nebze haklı olabilirlerdi. Fakat bunlar mekke müşriklerininde cübbe ve sarık giyip sakal bıraktığını bilmiyor herhalde ki onları görseler ''ooo ne kadar dinlar insanlar...'' diye düşünüp ellerini eteklerini öperlerdi.

0|0
    0|0
    • Kendi kendiyle çelişen bir mesaj bu. Insanlari kiyafetine göre yargilayan sensin ama onlarmis gibi mekke müşriklerini görseler ne kadar dindarlar derler diyorsun.

• @Meeet Kıyafetine göre yargılamıyorum onlar yinede beyin kullanmamakta özgürler. Ben gerçekleri yazdım.

• Peygamber sünneti yapanlardır.

1|1
    0|0
  • yani iyiler bencede

1|0
    0|0
    • sende öyle bir yerde sormuşsun ki burdakiler ne anlar sarktan cübbeden

• Şekilcilikle bir yere varılmaz. Şalvar giyen de frak giyen de insan. Allah kafanın vücudun dışına değil içine insanlık vermeli.

1|2
    0|0
    • @OrtamBulanik Teşekkürler. Şu ara insanları şekil din ırk vb şeylerle birbirine düşürmek istiyolar. Afganistan ırak suriyenıin hai ortada. Onlara benzememeliyiz

• Herkezin kendi tercihi kimseye bir zararı olmadığı sürece herkez istedigini giymeli mutlu oldugu gibi yaşamalı

0|1
    0|0
  • Bunu anlamak imkansız iyide olabilir kötüde kötüsü nasıl olur belli bir gurubun dahilindedir düşünmeden hareket ediyodur mini bir mayfa üyesi pozisyonuna düşmüştür o yani

0|0
    0|0
  • Duzgun insanlar

0|1
    0|0
  • Bilinmez

0|0
    0|0
  • iyi olanlarda var kendi halinde. ama ışid kafalı olanlarda var hani

0|0
    1|0
  • Has ordan iyilermiş

0|1
    0|1
  • İyi olabilirler ama kafam uymaz

0|1
    0|0
  • İyisi de vardır kötüsü de...

0|0
    0|0
  • İyileride var,
    Kimseyi giyimine göre değerlendiremezin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 17

• Rüküş

1|0
    2|0
  • insanlarin dinini giydiklerine gore mi soyluyosunuz kafan piril piril

1|1
    1|1
  • para ile imanın kimde olduğu belli olmaz

0|1
    1|0
  • Uzak durulması gereken insanlar

2|0
    2|1
    • neden

• :) selametle

• Munafik demiyoruz tabi canim :) ben takılıyorum biraz arkadaşa şakasına. Ama bu konu da tabiki onyargili olmamak lazim. Insanlarin kıyafetleri iyi mi kötü mü olduklari konusunda bize yardimci olmaz çünkü karisiklik cikmasini isteyen bir bati ulkesi veya amerika mesela arap kiyafetleri giydirip bu sekilde düşünmeni isteyebilir ayrica bu sekil dusunmesek bile bu tarz giyinenlerden cok iyi giyinmis okumuş iyi egitim almis ama milyonlari katledebilmis hitlerin vs askerlerini de ornek gösterebiliriz. Neyse tartismayalim daha onemli konular var

• belli bir tarikata mensup insanlar
    aşırı derece dindar ve baskı uygulayan ve insanları eleştiren tipler

0|0
    1|1
    • Önyargı

• @Meeet
      konuştum hatta öyle insanların bulunduğu ortamda yaşıyorum

• Genellememek lazim yine siz bilirsiniz

• Seviyorum ama hepsi bir değil.

0|1
    0|0
  • Kıyafet kişiliğini belli etmez. Boşuna dememisler kıyafetiyle karşılanır kişiliğinle neydi o bir cümleyi işte anlayan anladı.

0|1
    0|0
  • Kılığına göre insanlara iyi ya da kötü diyemem

0|1
    0|0
  • Görünüşe göre insan değerini belirlemem
    Sorsan herkes insan

0|1
    0|0
  • Bilmem ama sırf kıyafetleri yüzünden onları yadırgayanlar gerizekalıdır

0|1
    0|0
  • Açıkçası şekilcilik yapmak istemem. İyi insanlara benziyorlar ama müslümanlık sadece cübbe ile sarıkla olmaz. İman kalptedir

0|0
    0|0
  • Cübbe diyince aklıma direk avukatların giydiği cübbe geliyor bence güzel bisey

0|1
    0|0
  • Yok öyle bir şey ya her örtülünün iyi kalpli olmadığı gibi onlarda da var bozuk

0|0
    0|0
  • Canlı bombaya benziyorlar

0|0
    0|1
  • şimdi bir tane örnek vericeğim ama hepsini aynı keseye koyamam bunuda başında söyleyim. eski sevgilimin abisi cübbeli. zamanında alkol almış tövbe etmiş hacca gitmiş bir insan ammavelakın arkadaşım içki içmesede KURAN-I KERİMİNİ okusada ailesini kahrediyo evli barklı adam durumları yok ailesininde evi kira evde bir oğlu çalışıyor. abisi para istiyor vermediği zaman kıyamet kopuyor. ben buna sarıklı diyemem. sarığın içine saklanmıs adi aciz insansan derim.

0|0
    0|0
  • garip

0|0
    0|0
  • göz zevkimi bozuyor

1|0
    1|2
Yükleniyor...