Askeri darbe (girişimi) nde yollara dökülen halk siyasi (sivil darbe) olduğunda neden ayaklanmadı sizce?

Bildiğiniz gibi 2 çeşit darbe vardır. 2sine de karşıyız
1. si Askeri darbe ordunun mevcut seçilmiş iktidarı pasifize edip ülke yönetimini aldığı darbe
2. si Mevcut Anayasaya bağımlılık sözü ermiş daha sonrada beni halk seçti anayasayı ihlal ederek yapılan sivil darbe.
Mevut seçilmiş cumhurbaşkanı şerefi ve namusu üzerine yemin etmiş olduğu anayasa için ''Ben anayasayı tanımıyorum beni halk seçti'' diyerek yaptığı sivil darbe olurken sokaklara dökülen özellikle mevcut yönetim dışındaki partilere oy vermiş kişiler neredeydi?

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Guzel bir soru cevaplar icin takipteyim

0|1
    0|0
    • Cevap verebilecek kapasite var mı sence?
      Darbe oyununa düşüp sokaklara çıkan muvcut parti dışındaki partilere oy verenlere sesleniyorum önümüzdeki başkanlık seçiminde oylarını evet şeklinde kullansınlar.
      3 tank 2 uçakla darbe yapılıyor yersen. Madem ordu içinde azınlık bir gurup ozman neden halkı ayaklandırıyorsun çık deki halk evden çıkmayın bu azınlık bir baş kaldıran gurup tsk ve emniyet buna cevap verecektir de olayı kapat. Ama amaç farklı ben daha ilk anda yazdım dedim bu darbe değil darbe böyle olmaz yarın çıkıp ekrana ülkeyi kurtardık diyecekler

• Akli basinda olan her insan anliyor gercekleri ama ne yazik ki akli olupta kendi kullanamiyan kullandirtan o kesim malesef bizim ulkemizde dolu. O yuzden ulkemiz hu hallere geliyorsa ve demokrasi adina tekbir cekip elerinde sopalarla dolasiyorlarsa gerisini sen dusun.

• Bu darbe planı öyle güzel işledi ki hem istediğin insanları pasifize edebiliyorsun hem büyük destek sağlandı hemde muhalefet sindirildi muhalefet bu çakma darbe dese vuracak baltayı. Bişey açıklayacağım dedi bakalım ne açıklayacak referandum başkanlık büyük olasılıkla

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Bunun ihtilal olduğuna kim inanır? Adam halkın gözünde paşa oldu ve nasıl kötü bir girişimse halkın gözünde askerin adını bokladilar.

0|1
    0|0
    • İdammış idam getirirsen ne olacak pkklılar mı asılacak sanki adalet olmayan yargı olmayan ülkede idam mı olur. Ergenekon dediler bu olayın savcısıyım elimden kurtulamaz dediler okadar asker içerde hastalıktan öldü terörist diye suçlanmaktan. Ama sonra çıkıp ya pardon bizi paralel yapı kandırdı dendi idam olsa okadar asker asılacaktı ceval kimde olacaktı sadece asan memur vs asan herkimse onda mı?

• İdam oluraa idam kararını kimin vereceğide çok önemlidir. Hükümetin önüne kim çıkarsa suçlu suçsuz oyunlari ortaya çıkmasin diye çoğu masum asilacaktir

• İdamı öyle kolay getiremez Türkiyenin atmış olduğu imzalar var öyle kafalarına göre idam getiremeyecekleri erdoğanda bilir ama oy toplamak için topu meclise atıp halka şirin gözüküyor sonrada ben ne yapayım ya uygun görülmemiş diyecek

• din büyük bir silahtır...

0|1
    0|0
    • Böyle sorunca kimse gelmez gerçi bunlar ne bilsin darbeyi koyun bunlar dürtersin gider dürtmezsin dururlar gerçi koyunun da etinden kürkünden herşeyinden yararlanılıyor bunlar boş

• zamanı gelince her koyun kendi bacağından asılır endişe etme. kim ne ekerse onu biçecek

Yükleniyor...