Darbe girişimi sonrası bireysel silahlandırma?

Cumhurbaşkanı başdanışmanı açıklama yapmış darbe girişimi nedeni ile ruhsatlı silahın önü açılacak yani daha kolay alınabilecek, gerekçe ise darbeye karşı halkın kendini savunma hakkı olduğu yönünde. Siz ne düşünüyorsunuz? Ne gibi sonuçlar doğurur? Ve siz alırmısınız?

Güncellemeler:
Aklıma savaş tanrısı filminden şu replik geldi
"Şu anda Dünyada dolaşan 550 milyon ateşli silah var. Bu da her 12 kişiden birinin silahlı olduğunu gösterir. Şimdi sorulması gereken: Geri kalan 11 kişiyi nasıl silahlandırabiliriz?"
//Güncel

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

• darbeye karşı olmasını yanlış buluyorum fakat o tarz bir yasanın gelmesini isterdim çünkü açıkça belli ülkemizde bir silahlanma sorunu var silahla işlenen cinayetlere bakın %90 dan fazlası ruhsatsız silahla en azından bu yasadışı silahların kayıt altına alınabilmesi için bence gerekli zaten yasa çıksa da çıkmasa da millet silahlanıyor bari yasalar çerçevesinde olsun

0|1
    0|0
    • Böyle söylüyor kendileri de

• ben teşekkür ederim uzun zamandır silahlar ile ilgili böyle bir sohbet yapmamıştım :)

• Silahlara çok ilgili bir insanım fakat işte pek fırsatım olmuyor. Dolabımda duruyorlar :) valla bende pek bu konuda sohbet etmemiştim uzun zamandır kimseyle arada iyi oluyor :)

En İyi Erkek Görüşü

• Sapıtmadılar mı sizce'de? sadece onu darbe günlerinde saklı tutacak halkın olduğunu düşünüyorlarsa büyük salaklık ediyorlar! ülke'de zaten ruh hastası, şizofren, psikopat çok. bu mallar ruhsatın önünü açarsa, her önüne gelen parayı basıp silahı alırsa ne olur sizce bir düşünün bunu? benim tahminimce artık herkes belinde silah ile gezer, en ufak bir hamlede aynen böyle olur.

https://www.youtube.com/watch?v=WFCxf1QF0n8

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben böyle sacma bisey görmedim halkin silahsizlanmasi gerekirken bunu istemeleri hangi akil mantik isi anlamiyorum. Yeterince cinayet ve cinayet tesebbusu artti halk silahlansin artik iyice karissin ortalik !! Bana niye yan baktin diye birbirini olduren para ustu vermedin diye birbirini olduren insanlar varken bide herkesin silahlandigini düşünün

0|1
    0|0
  • ne kadar sacma bir insan oldugunun kaniti. Amerika gibi mi olsun sonumuc ne istiyor bu adam? Okullara babasinin silahiyla gelip arkadaslarini tarayan ogrenciler

0|1
    0|0
  • benim zaten tabancam var ki :D

0|1
    0|0
  • İç savaş çıkar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bu düşünceyi yanlış buluyorum. Bu durumda farklı farklı suçlara neden olabilecek hatta daha sık suçlarla karşılaşılabilecek olaylar ortaya çıkabilir o yüzden böyle bir durumun oluşmasını istemem kesinlikle. Darbe girişimi oldu ama bu insanları silahlandırma için bir sonuç ortaya çıkarmamalı kanımca...

0|2
    0|0
  • silahı almak isteyenler zaten her şekilde alıyor yani şimdi bıçakla insan öldürülüyor diye bıçak satılmasın gibi bir durum olur bu. yani bireysel silahlanmayı sevmesemde her şekilde elde ediyorsa ruhsatsız olarak bari ruhsatlı olsun suça karışırsa daha rahat takip edilebilir

0|1
    0|0
  • İç savaşa hazırlık yapıyor. Tank mermisi alacak hali yok ya halkın. Nafile

0|1
    0|0
  • Alan her türlü alıyor ben bile 2bin lira verip ruhsatsız tabanca alabiliyorsam herkes alır, Amaç kontrol altına almak şuanda olaylarda kullanılan silahların emin olun %95i ruhsatsız.

0|1
    0|0
  • Bu halk o kadar dönek bir halkki anlamıyok bugün silahlandırdığı insana kurşun atar suriyeli insanlar gibi oldu beşer esadın halkından hiç bir farkı kalmadı saf türkün geniyle oynadılar düne kadar hoca efendi dedikleri adama şimdi terörist diyorlar adama sormazlarmı o zaman sende teröristsin diye çıkarlar uyuşmadı terörrist ilan ettin

0|1
    0|0
  • saçmalık

0|1
    0|0
  • Açıklama doğruysa yazık.. Askere polise güven yok demek biz savunuyoruz memleketi, peki o silahları birbirlerine doğrultmaz mı bu halk? Ne saçma bir görüş

0|1
    0|0
  • otomatik tüfek alabilelim amerika gibi fıstık gibi olur

0|1
    0|0
  • Masum er'lerimizi linç eden vatandaşlarımızın öldürmesi daha kolay olur artık güzelmiş :)

0|1
    0|0
  • Türkçesi şudur. Bu gazla milleti ve ozellikle bazılarını silahlandiralim. Alinacak vergiler hükümete can suyu olsun. Taşıma ruhsatlı tabancadan sağlam yıllık vergi alınıyor. Bilmeyen varsa baksın bir rayiclere.

0|0
    0|0
  • darbe hikaye kardes savaş çıkacak savaş

0|1
    0|0
  • Silahlanmaya karşıyım

0|1
    0|0
  • Ülkede cinayetler artar herkes kabadayı kesilir

0|1
    0|0
  • oha hep bir revolver almak istemişimdir