Tayyip neden başkomutan sıfatına bu kadar vurgu yapıyor?

Bana biraz Atatürkün yerine geçmek isitiyor gibi geliyor.

0|1
17|23

En İyi Kız Görüşü

• Halkı asker polis gibi yaptılar halk darbeye dur dedi deniliyor ya başkomutan da cumhurbaşkanı oluyormuş akşam işte başkomutan işte ordu tarzı bir şeyler diyorlardı başkanlık yatırımı başkomutan olur başkan. Başkanlık sistemi yerine kendi sistemimizi kursaydık desteklerdim.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk'ün yerine çoktan geçti zaten. Koskoca Cumhurbaşkanı. Dolayısıyla zaten başkomutan oluyor. Sevmiyorsunuz diye başkomutanlık sıfatını ondan ayrı tutamazsınız. Her Cumhurbaşkanı görev süresi boyunca başkomutandır.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 16

• Başkomutan benim, poktan komutamlarinizın emirlerinden daha gecerliyim. Lafımı dinlemeyeni diskolardan cikarmam.

0|1
    0|0
  • Ben chp liyim. Ama bu söylediğin çok cahilce
    Adam cumhurbaşkanı ve başkomutan. Atatürk gibi
    Ataturk un yerinde zaten

0|0
    0|0
  • Her ne kadar cbaskani ile baskomutan ayni anlama gelsede bu sifati savasmis birinden baskomutan mustafa kemal ataturkten alistigimiz icin garip geliyor. Tam darbe girisimi sonrasi bunu kullanmasi halkin ayri bir garip. Kesinlikle cbaskani oldugu icin degil farkli seyler ima ediyor bu soz onun icin

0|0
    0|0
  • Bana da oyle geldi 😐

0|0
    0|0
  • Zaten cumhurbaşkanı otomatik olarak başkomutan oluyor ama zaten kıskanıyor Atatürkü ve silmek istiyor ama hala Atatürkün tüm dünyada saygı duyulan bir lider olduğunu anlayamadı

1|0
    0|0
  • başkanlık sistemini oturtmaya çalışıyor

0|1
    0|0
  • 3g yayınla başkomutancılık oynayıp yoklukta milletinin önünde savaşa koşan Atanın yerine geçebilecekse geçsin. Gerçe olurda bu kadar koyun sürüsüyle..

0|2
    1|3
  • Bir hırsız, düzenbaz ve gerici olabilir fakat bir Atatürk asla!

0|1
    0|0
  • Oyle zten

0|0
    0|0
  • Cumhurbaşkanının aynı zamanda başkomutanlık yetkisi vardır.

0|0
    0|0
  • Cumhurbaşkanı sıfatına vurgu yapmasıyla başkomutan sıfatına vurgu yapması arasında fark yok

1|1
    0|1
  • Cumhurbaşkanı adam bırak da söylesin

1|2
    0|2
  • Havali isim ben olsam cumhurbaskani dedirmem baskomutan dedirrim herkese

0|0
    0|0
  • Tyyibe önerim bir bardak soguk su ve birde uyku belki rüyasinda falan görür :D

0|1
    1|1
  • konuşuyo işte

0|0
    1|0
  • Sonuna kadar RTE. ❤️

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Anayasaya göre Cumhurbaskani Baskomutandir yani yasada bahsedilen bu
    kimse kimsenin yerine gecemez bu hayatta

1|2
    0|0
  • Çünkü şu an o başkomutan?

0|1
    0|0
  • yaw allahını seversen ne saçmalıyorsun be kardeşim , adam ünvanını tabiiki kullanacak neticede o TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ ' NİN BAŞKOMUTANI.

3|1
    2|2
  • Çünkü ;
    T. C. ANAYASASI
    1. Başkomutanlık ve Genelkurmay Başkanlığı
    MADDE 117- Başkomutanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisinin manevî varlığından ayrılamaz ve
    Cumhurbaşkanı tarafından temsil olunur.

1|0
    0|0
  • Yapmaya çalıştığı Atatürk,'ten bile daha büyük bir lider sıfatına gelebilmek ve kendi ilke ve inkılaplarını getirmek. Korkarım yavaş yavaş başarıyor da zaten

0|1
    0|0
  • cumhurbaşkanı anayasada belirtiliği üzere başkomutandır böyle bir durumda buna vurgu yapılması gayet normaldir

0|0
    0|0
  • şimdi ben break dansçı olsam

kendime elektrik tamircisiyim mi diyim :D

1|0
    0|0
  • He arkadas he.

0|0
    0|0
  • Zaten Mustafa Kemal'in yerinde degil mi? Yani Mustafa Kemal topragin altinda, eski cumhurbaskani. Simdiyse Erdogan cumhurbaskani. Yani onun yerinde...

1|1
    1|1
    • Yerinde olmasi o manada degilki. Birinin Şu an bedenen olu olmasi fikirlerinin ve eserlerinin olu olmasi anlamina gelmez. Sadece unvan olarak onun yerinde ifadesini kullanabilirsin. Yanlis kullanma cahil konumuna dusme zekilik yapayim derken.

• @shinelikeastar sen yerinde olmasi diyorsun ya. Benim gözümde Mustafa Kemal sadece Allah'in kanunlarini ülkemizden silen, bir gecede halki cahil birakan, ve daha sonra ülkemizi düsmanlara peşkeş edecek hainleri barindiran birisidir. Bknz: Inönü.
      Yeri dedigin, o kahramanlik mertebesi sanirim. Erdogan zaten orada ki. Asil kurtuluş savaşini şimdi veriyoruz, ama siz farkinda bile degilsiniz...

• Bir gecede cahil kalan halk... ama sonra okuma yazma orani artmadi zaten. Sadece alimlerin yazabildigi zor arap alfabesi kalkip halkta yazmaya okumaya basladi haklisin cok kotu oldu alimlerin bir gecede cahil kalmasi. Halkin okuma yazmasi artti of cok kotu oldu lanet adam

• Biraz duyarli olun cumhurbaskani baskomutandir zaten. Halkim secmis sevin ya sevmeyin saygi duymak zorundasiniz.

0|0
    0|0
  • Ulkenin halki cahil, ulkeyi yonetenler cahil, ulkenin cumhur baskani Ben bas komutanim darbeden haberim yok diyor, darbe oldumu zaten sana sormayacaklar. Herkes neredeyse cogunlukla herkes cahil.

Cahilligin oldugu yerde yok olus baslar.

0|0
    0|0
  • Gücler birligi.

0|0
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0
  • Açıklamada yazdıgın cvbı

0|0
    0|0
  • Zaten amacı ATATÜRKÜN yerine geçmeye çalışıyot

0|0
    0|0
  • Ataturk un yeri doldurulamaz...

0|0
    0|0
  • Hadi ne olur suç duyurusunda bulun benim hakkımda da Çomar

0|0
    0|0
    • Kardes yanlış anladın heralde ben chpliyim.
      Arkadas akpli degilim diye bana vatan haini dedigini sandim. O yuzden suc duyurusunda bukunucan dedim

• Dostum alttaki yorumu gördüm senin detayını da görmedim o kadar çok Atatürk düsmanı var ki direk attım kusuruma bakma. 2 kisi beni engelledi cevap yazamadan biri küfür etti engelledi biri hem küfür etti hem polis dedi engelledi. Detaya bakmadım

• aynı esad gibi ülkeyi iç savaşla yok etmek istiyor. atatürk falan hikaye...

0|1
    0|1
  • Mustafa kemalin yerine geçmek mi guldurdun emin ol ki Reis oyle biri olmak istemez.

0|0
    1|1
  • Belki ileride atamiz RTE olur

0|0
    0|0
  • Baskomutan olduğu icin olabilir mi? ;)

2|0
    0|0
  • Atatürk'ü kıskanıyor olabilir ama kıskanması kötü bir şey değil. Ben de Fatih'i kıskanırım çünkü onun İstanbul'u aldığı yaşıyla aynı yaştayım.

0|0
    0|1
Yükleniyor...