Selalar okunuyor ne olucak bu ülkenin hali?

dini siyasete malzeme yapmalarını çok yersiz buluyorum demokrasi adına diyor bide ya kardeşim duyurunu yap sela okumak neyin nesi yazık müezzinlerde günaha giriyor düşünceleriniz neler?

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• Yapacak bir şey, padişahları emir veriyor, koyunlar uyguluyor

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Emir büyük yerden.. :((((

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Camiler artık siyasi bir yer olmuştur.
    Işte akp dincileri böyle oluyor
    (Bakınız dindar demedim dinci dedim. Arada çok fark vardır)

2|0
    1|0
  • Konu hakkında bilgin ne bilmiyorum lakin, selanın anlamı devlet yıkılmadı ayakta demektir.
    Azıcık tarih okuyun.

1|0
    0|0
  • Kimse dinle siyaset yapmıyor. Ağzınıza sakız olmuş. Sela osmanlıdan gelen bir gelenektir. Birlik ve beraberlik vurgusuna nazaran okunur. Güven, huzur ve metanet aşılar. Ne güzel amaçları varken böyle düşünmen anlamsız.

2|0
    0|0
  • Sela ya ölünün arkasından ya perşembe günleri ya da birlik çağrılarında okunur.

0|0
    0|0
  • İslamla beyni uyuşmuş kitlelere Türkiyenin demokrasi tarihi anlatılacak değil ya..

1|0
    0|0
  • Sela çağrıdır. Anlayın artık.

1|0
    0|0
  • Belkide o gece benim gibi okunan selalar sayesinde insanlar noluyo lan diye tv yi acip darbe yapilmaya calisildigindan haberdar olmustur da sen bugun bu kadar rahat sacmaliyosundur

1|0
    0|1
  • Ne alaka lan? Git araştır neden okunur diye. Kıcınızıda yırtsanız okunucak ne okunurrsa okunsun o camiden.

1|0
    0|0
    • Dur dur hemen atarlanma :D sakin onlarin o selayi ezani duydugunda icleri urpermez huzur kaplamaz ki nereden bilecekler böyle bir günde ezanin selanin okunmasi ne demek diye okunacak tabiki müslüman ulkede yasiyoruz bilinki okunmuyosa asil sorun vardir

• @chicholata kesinlikle ladyim katiliyorum size ;))

• Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kim başbakanlığa bağladı acaba? Böyle yan etkiler doğal.

0|0
    0|0
  • sela okumanın nesı gunah lan nesı gunah bana bı acıklasana

1|0
    0|0
  • Okunmasın sen istiyorsan söyle

0|0
    0|0
  • bız türküz
    ne ırak ne surıye ne afganıstan ne mısır
    bız türküz
    bızım özgürlüğümüz asla kısıtlanamadı
    kımkı bızım özgürlüümüzü kısıtlamak kımkı boynumuza tasma takmak ıstedı bedelını canıyla ödedi
    tarıhe dön bak bu afakı değil
    bugünde her kımkı bıze tasma takmak ıster her kımkı özgürlüğümüz kısıtlamak ıster bunu canuyla öder canıyla

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Dini siyasete alet etme gibi bir sey yok. Anlayin artik sunu. Sela ve ezan cagridir. Birlik olma beraberlik olma cagrisi. ' Turklerin her seyini alabilirsiniz ama iclerindeki iman gucunu alamazsiniz.' Bu sozden yola cikarsak ister hristiyan ol ister yahudi onlarda da iman gucu var. Ama iman ettikleri baska o ayri. Madem duymak istemiyorsaniz size lazim olan tek sey pamuk. Kulaginiza veya baska uvzunuza tikayabilirsiniz.

1|1
    0|0
  • o selalar sayesinde kurtuldunuz hatırlatırım.

1|1
    1|0
  • Sela ölen şehitler için okundu

0|0
    0|0
  • Neden günaha giriyolar?

0|0
    0|0
  • Günah Olan ne?

0|0
    0|0
  • Vakitsiz okunan ezan ve sela savaş çağrısıdır

0|0
    0|0
  • Tıpkı askerler gibi müezzinlerde emir kulu. Diyanet emrediyor onlar okuyor. Günaha gidiyorlar mı evet. Vakitli vakitsiz ezanlar selalar. Allah selamete çıkarsın.

1|0
    0|0
Yükleniyor...