Tanrıya inanıyor musunuz ve onu seviyor musunuz?

Başlangıçta insan yoktu. İnsan yokken, Tanrılar da yoktu. Neye göre tanrıdır bir tanrı? İnsan yoksa ve kul yoksa ve onu tanrı olarak bilen bir varlık yoksa tanrı olamaz hiç bir varlık. Bu yüzden, Tanrılar yaratmışlarken insanı, insan da yaratmıştır kendi tanrılarını. (Gerçekler/1/1)

• Tanrıya inanıyorum ve onu seviyorum
    83% (34)70% (14)79% (48)Oy Ver
  • Tanrıya inanıyorum ama onu sevmiyorum
    5% (2)15% (3)8% (5)Oy Ver
  • Tanrıya inanmıyorum
    12% (5)15% (3)13% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

4|2
14|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• tanri kim onun a... q

2|2
    0|4

Kızlar Ne Diyor 13

• Tanrı değil Allah'a inanıyorum.

2|3
    1|1
    • Tanrı ile Allah aynı şey. Islam sadece Tanrı'ya isim vermiş: Allah. Bu nedenle Tanrı diyince aklınıza Hristiyanlık aklınıza gelmesin, filmlerden etkilenmeyin.

• Bana göre değil yani komik birşey bu.. Tanrı kelimesini değilde özel ismini kullanırım desen neyse ama yaratıcıya inanmıyorum ama bir yaratıcı vsr demek komik değil mi?
      Bir de allah tanrının belasını versin diye bir laf var :-D

• @Casım_Abi Arkadaş göreceli olmak diye bir kavramdan haberin var mı senin? Bana göre komik değil, sana göre olabilir.

• Müslümanım ancak inancımı kaybetmeye başlıyorum. Bazı şeyler mantıkız geliyo bu yüzden zaman zaman agnostisizmide benimsiyorum. Naptığım belli değil sadece gerçwği aramaya çalışıyorum.

1|1
    0|0
  • Ben inanıyorum. sebebi yok. sanırım inanıcak bişeylerimin olmasını seviyorum

1|1
    0|0
  • A dedim

1|1
    0|0
  • Inaniyorum ama bazen beni sinirlendiriyor yinede seviyorum

1|1
    0|0
  • İnanıyorum ve seviyorum.
    Varlığını hissetmek huzurlu hissettiriyor.

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum. Tanrı kavramından da nefret ediyorum, özellikle de semavi dinlerdeki.

1|1
    0|0
  • Yorum yok.. :)

1|1
    0|0
  • İnanıyorum

1|1
    0|0
  • Var ve pek umrumda olduğu söylenemez.

1|1
    1|0
  • O var ve ondan nefret ediyorum.

1|1
    1|1

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 8

• İnanmıyorum, eğer olsaydı da ondan nefret ederdim.

2|1
    2|3
  • İnanıyorum ve Seviyorum

1|1
    0|0
  • Şükür müslümanım Allah sizin gibi insanları islah etsin

1|4
    2|4
  • mecburiyetten inanırım lakin zerre kadar sevmem. yarattığı köpekten farkı yoktur benim için...

2|2
    0|2
  • Evet tanri degil ALLAH

1|1
    0|0
  • Inaniyorum hissediyorum ve seviyorum

1|1
    0|0
  • hayır

1|2
    1|2
  • inanın abi inanın inansan ne kaybedeceksin inanırsan ve varsa kazançtasın inanırsan ve yoksa bişey olmaz inanmazsan ve varsa işin bitti inanmazsan ve yoksa kayıp yok sonuç olarak inanki riske girme

1|1
    0|0
Yükleniyor...