Hiç misyoner ile karşılaştınız mı?

Bugün arkadaşımla oturuyorduk, iki kız geldi oturabilir miyiz diye, ingilizce konuşuyorlar. Bizim de konuştuğumuzu duyunca çok sevindiler, sohbet etmeye başladık. Kız sürekli dinden bahsettiği için dinini sorduk, orada koptu mevzu😅 1 saat anlattı, Jesus is God (Isa Tanrıdır)'a kadar geldi konu. Arkadaşım da Allah ile ilgili bir şey söyleyince "Allah ile God aynı değil, Allah sana cevap vermez. Ha Allah'a konuşmuşsun ha suradaki ağaca" gibi sözler etti. Yok efendim "God" ile konuşuyormuş. Arkadaşım "bizimle ilgili ne söylüyor" dediğinde "Incil'i okumanız ve Isa'nin tanri olduğuna inanmaniz lazım" vs dedi. En sonunda "size bir hediye verebilir miyiz?" dediler ve cantalarindan minik incil gibi bir şey çıkardılar 😅 garip geldi :/

Güncellemeler:
...

0|1
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Büyük ihtimalle evanjelik hristiyandırlar.

Ayrıca İsa'nın tanrı olması mevzuusu bizde bu terimlerin insanın zihnindeki yerinden ötürü tam anlaşılamıyor. İsa tanrıdır derken, tanrının kanındandır, bir demigoddur vurgusu var. Tam olarak tanrı değil, ama Tanrı'nın oğlu.

Bu da bir yahudi inanışından gelme bir tavır. Ki İsa'nın yaşadığı devirde birilerinin 'Tanrı'nın oğlu' ilân edilmesi o kadar da seyrek görünen birşey değildi.

Hristiyanlar İsa'nın kendilerini kurtardığına inanırlar. Ona tapmak zaten tanrıya tapmaktır falan.

Fazlaca paganizm soslu bir inançları var.

1|0
    0|0
    • Yok hayır, ilk başta Tanri'nın oğlundan girip sonrasında Tanri olarak çıktılar. Hukuk sistemine benzettiler aslında, yargıç bilmem kimdir o bilmem kimdir diyerek Baba Oğul Kutsal Ruh üçlüsünü açıklamaya çalıştı. Ama tanrının kanindandir şeklinde ve manasında anlatmadigina eminim.

• İncil de hangi İncil, dört tane versiyonu var, ayrıca hristiyanlar Eski Ahit gibi yahudi yazmalarını da kutsal kabul eder.

• İncil değil, Incil'den bir kısım muhtemelen. İçinde Yuhanna da var Luka da, zaten 100-150 sayfalık bir şey. Rabbimiz Isa Mesihin Yaşam Sözü kitabın adı.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Deistim.

Her türlü inanç baskısı yapan, inanç empoze etmeye çalışan insan,
    benden uzak olsun.
    Herkesin inancı kendine.

1|0
    0|0
  • Ben misyoneri yatakta kullaniyom sadece 😃😃😃

1|0
    0|0
  • bana bir ara aydında 2 kız geldi, isanın evine davet ediyoruz seni dedi, ben de dedim isaa da diğerleri de hepimizin peygamberi, ama ben müslümanım benim dinimin lideri hazreti muhammet :) kızlar bana asılmaya başladılar telefonumu aldılar ben de :D

1|0
    0|0
  • İki Koreli kız geldi yanıma bu şekilde asıldılar bana baya ağızlarının payını aldılar sonradan polisi aradım direk konumlarını verdim ilgilenecrğiz dediler sonra ne oldu bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Daha fazla üsteleseydi buralarda misyonerlik başka yerlere çekilir fena olur diyebilirsin. 😂

1|0
    0|0
  • Garip mi ya bu cok eskiden beri var taksimde mi karsilastiniz belki 20 yildir var olduklarini biliyorum

1|0
    0|0
  • Didn't you explain yourself?

1|0
    0|0
  • Cevaplarını verseydiniz ya.

1|0
    0|0
  • Tuzak bence seni kendi dinine çekmeye çalışmış incil vermesi ne alaka

1|0
    0|0
  • Evet ben varım şu an sana yazan bir Hristiyan misyoner kendisini İslam dinini çürütmeye adamış Hristiyanlıgın İslama olan üstünlüğünü anlatan birisi :)

1|0
    1|1
    • Peki seni burda rahatsız eden durum nedir? SOrun ve sıkıntı ne ki herkes düşüncesini empoze etmekte özgürdü sonuçta islam devletinde ve ülkesinde yaşamıyoruz

• ne o çok mu tırstın darül islam dediğiniztürkiyede hristiyanlık anlatılıyor diye biraz korku verdi koreli hristiyanlar galiba :)

• bu ülkede bizlerle iç içe yaşamayı kabul edeceksiniz alışacaksınız sizin müslümanların tapulu devleti malı değil bu ülke

• Olağan bir şey

1|0
    0|0
  • Senelerdir misyoneri baska bisey zannediyodum demek dinmiş ha?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...