Vatan hainlerine idam geliyor, sizce gelmeli mi kimler idam cezası almalı?

Bazıları bu karara ''şimdiye kadar teröristler, tecavüzcüler, seri katiller vardı da neden idamı getirmek aklınıza gelmedi?'' diye tepki gösteriyorlar. Ya da idam gelecekse öncelikle hırsızlıktan yolsuzluktan vatana ihanetten şu anki hükümetin içinde bulunan kişilerinde idam edilmesi gerektiğini düşünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Sadece vatana ihanet suçu için gelmeli darbeciler idamı edilmeli
    19% (5)33% (5)24% (10)Oy Ver
  • Vatana ihanet ve katiller tecavüzcüler için gelmeli
    42% (11)33% (5)39% (16)Oy Ver
  • İdam gelmeli önce darbeciler sonra da hükümet ve CB idam cezası almalı
    8% (2)13% (2)10% (4)Oy Ver
  • İdam gelmemeli
    31% (8)21% (3)27% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• hayır bir kimsenin canını almak kimsenin haddine değil

0|2
    0|1
    • Darbeciler : Masum polisleri bomba atarak feci şekilde acımadan ve aileleri ile çocuklarını düşünmeden öldürüyorlar..! onlar sen gibimi düşünüpte bunları yapabiliyor? sadece : darbeciler, pkk'lı komuta kademesi vede askere polise ve masum halka acımadan saldırıp öldürenlere idam cezası gelmeli..!

• @SadeceCevaplar gereken suçlarda : caydırıcı cezalar daha büyük suçları önler, bilinçli ve kasıtlı suçların cezalarının caydırıcı olmaması nedeniyle insanların canları gidiyor :( .

Ayrıca : işkence cezasıda verilse? suçu işleyecek insan bir anda suçu işleyebilir, ama garanti öleceğini bilerek suç işlemesi imkansıza yakındır..!

Hayırlısı ne ise o olsun idam cezasının gelip gelmemesi konusunda.

Hayırlı akşamlar.

• @realsanalvefa Bu kadar hayalperest düşünme o kadar basit olmuyor. İşin ucunda idam olduğu noktada hiçbir şeyi düşünmez yakalanırsam idam alacağım der götürebildiğini götürür. Avantajı varsa dezavantajıda var ki bana kalırsa dezavantaj daha çok bu noktada idam gelecek asılacaklar asılınca başka sorunlar çıkmaya başlayacak. Neyse olmayan şeylerin üzerine konuşmaya gerek yok oluncada konuştuğumuzda bizim konuşmalarımız hiçbir şey ifade etmiyor... Hayırlı akşamlar.

En İyi Erkek Görüşü

• İdam cezasını hiç bir şekilde onaylamıyorum. Bir insanın canını alma fikri hoşuma gitmiyor. Bunun suçluyla alakası yok. Ben kendimi katil olarak görmüyorum. Hayatım boyunca insanların yararına, sağlıklarına kavuşmaları için mücadele ettikten sonra ölümü kendi açımdan destekleyemem. Hümanist kişiliğime aykırı.

Vatana ihanetin cezası idamdır. Kanun bunu söyler. Dünya üzerinde de geçerlidir. Çok açık ve nettir. Fakat beni rahatsız eden insanların tıpkı ortaçağdaki cadı avına çıkanlar gibi idam naraları atmaları. The Simpsons'dan bir örnek paylaşayım ;

anodtothegods.com/.../fckoff.jpg

Kaldı ki Türkiye'de yargı sistemi bozuk, işlevsiz ve yanlış işliyor. Birisini idam ettikten sonra ya suçsuz olduğu ortaya çıkarsa ne olacak?
    Daha 10 sene önce kahrolsun Ergenekoncular ve Balyozcular diyordu bir kesim. Bugün o askerlerin başını yakanlar az kalsın hükümetin de sonunu getiriyorlardı.
    Bazı konularda akıl özellikle dikkate alınmalı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Askere saldıranlara da gelsin.

3|0
    0|0
  • İdam hakkında mesajınızı aldık dendiğine göre geleceği çok açık, ama ilk başta abdullah öcalanı ibretlik yapsınlar ondan sonra darbecilere geçsinler o zaman

0|1
    0|0
  • cezası 30 yılı aşkın her suç için idam getirilmeli bence ancak ben ne yazık ki adalet sistemimize o kadar güvenemiyorum suçluları ararken masumları da idam ederler diye korkuyorum

0|0
    0|0
  • Yahu hangi devirde yaşıyoruz? Ne idamı?

0|1
    0|0
  • Gelmemeli.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İdam cezası olmadığı için : darbeciler darbe yapabiliyor..

0|0
    0|0
  • C dedim

1|0
    0|0
  • idam gelmeli rt acılısı kendisiyle yapmalı sonra cocuguyla

1|0
    1|0
  • öcalana kılıf uydurup diğerlerini asarlar

0|0
    0|0
  • Hain ve tecavuzculer icin gelmeli

0|0
    0|0
  • Tüm vatan hainleri idam edilsin. Sadece fetöcular değil.

0|0
    0|0
  • İdam gelse bile Ne darbecileri ne apoyu idam edemezler çünkü hukuk geriye yürümez. Anca İdam kabul edildikten sonraki suçlara uygulanabilir
    Ama İdam gelmeli tecavüzcüler ve vatan hainleri için.

0|0
    0|0
  • Vatana ihanet ve tecavüzcülere gelmeli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...