Boşanırken mal varlığı nasıl hesaplanıyor?

Tüm paramı yurt dışındaki hesabıma aktaracam yurtdışı gayrimenkuller hesaba katılıyor mu acil yardım

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• bildirmen gerekiyor yasal olarak

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evlendiğin günden sonra kayda geçen her türlü menkul veya gayrimenkul mal paylaşımı konusudur , boşanmadan önce satman ya da yurtdışına göndermen işe yaramaz sadece hakim düşen miktarı sana borç yazar , kaleme ödeyene ve makbuzu mahkemeye ibrazına kadar yurtdışına çıkışın engellenir

0|0
    0|0
    • Ben çıkmıcam zatende para çıksın yeter olmadı gömecem hepsini köye gidecem

• bir kuruş vermem ozaman boşanmadan yurtdışına kaçıyım

• Çok bir şey değişmez , karşı taraf ve mahkeme 6 ay bekler , temsilcin ya da sen 2 kere mahkeme davetine itibar ve icabet etmezseniz gıyapta devam eder , nedensellik açısından savunulmayacağından dava artı tazminat yükü vesaire vesairelerin de sana yuklenmesi ile bitebilir.

Sen en iyisi, konsolosluğumuzun olmadığı bir ülke seç zira , dava sonucunu mahkeme bulunduğun ülkedeki konsolosa gönderir ve süreç yine işler , yine hesaplarına el konur falan.

Brunei sultanlığı ya da papua yeni gine de konsolosluğumuz yok , sadece fahri konsolos var.

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayir

0|0
    0|0
  • Evlendikten sonra edindiginiz tüm malları bildirmeniz istenecek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Evet.

0|0
    0|0
  • Evlilik sonrası kazanılan mallar ve para yarı yarıya paylaşılır. İspatını yaparsa parayı yurt dışına transfer etmen bir şey değiştirmez. Hatta kayıtlara geçirmiş olursun :)

0|0
    0|0
    • O zaman gömecem tüm paramı köye taşınacam

• Valla mahkeme kararıyla bütün hesaplarının incelenmesini isteyebilir. Paranı bankadan çekeceksen yine işin zor

• adında olan her hesapı yarıya bölerler en iyisi anlaşmalı boşanma

0|0
    0|0
  • Boşalırken diye okudum başlığı ağır işsizim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...