Evli kadınların çalışmasını uygun buluyor musunuz?

Evli kadınların çalışmasını uygun buluyor musunuz? Ben bulmuyorum dinende caiz değilmiş

0|1
34|46

En İyi Erkek Görüşü

• Ben çalıştırmam.

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 45

• Hangi kitapta yazıyor kadının çalışmasının caiz olmadığı acaba dini başkasından feğil kurandan öğrenin

8|0
    0|0
    • +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• Ortaya idda atan sensin kaynak göstermeknzorundasın ben zaten biligiliyim kadın sadece bir erkekle kapalı oda da kalacak şekilde çalışamaz tıb ve öğretmenlik konusunda çalışması için teşvik edilmiştir

• Kadın çalışmasın okumasın hamile kalınca kafı doktor aramasın bu zihniyettekiler uyuz oluyorum

• O zaman diyanetin görevlendirdiği kur-an öğreten ablalarimiz yanlış mı yapıyor?

6|1
    0|0
  • Uygun tabi nedem olmasin?

3|0
    0|0
  • yani üretken insanı severim insan hayatın içinde olmalı

2|2
    0|0
  • Evli kadınların çalışması doğru değil mi? Yahu peygamberimiz zamanında savaşlarda yara bakımı ve hastalara ilkyardım yapan kadın vardı. Nasıl kadınların çalışması doğru değil? Gözünüzü seveyim yapmayın. Kendi düşüncem deyin ama bu şekil dine zarar veriyorsunuz. Asıl bu günah. Burada araştırmayan bilgisiz kısımda dinde gerçekten bu emrediliyormuş diye inanacak.

3|0
    0|0
  • Bulmuyorum

1|0
    2|0
  • Ayaklari uzerinde kalamayan, sadece koca parasina muhtac olan kadinlar inanilmaz itici. Calismayan kadin istemem hayatimda.

2|1
    2|0
  • Doktorluk, hemsirelik polislik gibi bazi meslekler haric kadinlarin calismasini uygun bulmuyorum. Kadinlarin evlerinde cocuk yetistirmek, yemek yapmak, yuvasinin duzenlemek ve kocasi icin kendine bakim yapmak gibi cok agir bir isleri vardir. Bati tarzi rejimlerde hayat sartlari agir oldugundan zavalli kadinlar sokaklara dokulerek calismak zorunda kaliyorlar. Islami sistem olsaydi evin gecimi icin acik olan butceyi devlet karsilamak zorundadir.

2|0
    5|0
  • arabistan dini olmalı bu, kadınların araba sürmesi bile yasak! sokağa çıkartmayacaklar nerdeyse, Belki de işid dinidir

2|0
    0|0
    • Saudi arabistanda tam seriat uygulanmamaktadir. Kadinlarin araba kullanma yasagi saudinin kendi kurallaridir seriatle ilgisi yoktur

• kendi isteği

2|0
    0|0
  • Günümüzde çalışmayan ile evlenmem

0|0
    1|0
  • Tabi ki uygun. Onlar da en az erkekler kadar özgür bu ülkede.

3|1
    0|0
  • Ya abartmayın artık çalışıp altının teriyle ekmek parası kazanmanın neresinde bir yanlışlık var

2|0
    0|0
  • Çalışsınlar

0|0
    0|0
  • eğer durum iyi değilse olur ya da birikim için katkı açısından olur neden olmasın ama gönül ister çalışmasın büyük konuşmam ben ilerde evlenince ne olcağı belli ol maz

0|0
    0|0
  • Neden uygunsuz olsun. İnsanlara karşı kendisinde cinsellik uyandıracak şekilde çalışıyorsa caiz değil tabi ki. Ama namusuyla çalışıosa sıkıntı sorrun ne?

1|0
    0|0
  • Kadınlık görevlerini aksatmadığı sürece çalışsın.

0|0
    0|0
  • Gelde bu nicke bişey anlat

1|0
    0|0
  • Uygun şartlarda olabilir. Dinen caiz değil deyip kaynak göstermeden 'araştır' demek de biraz kolaycılık olmuş.

0|0
    0|0
  • Kim diyor dinen çaiz olmadığını?

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 33

• Evli bekar fark etmez çalışmak isteyen çalışır kime ne. Hz hatice zengin bir tüccardı ama peygamberimiz kadın çalışmaz otur evde dememiş. Eşine yardımcı olmuş. Nureddin yıldız mı dinledin de geldin buraya naptın?

4|0
    1|0
  • Çalışıcam. Evde oturup hamur işi yapıp Seda Sayan seyredemem.
    Ben güçlü bir kadınım. Eşimede destek olurum. cıks..

3|4
    0|0
  • Başlarında sorumluluk bilen adam gibi bir adam yoksa ve çocukları yoksa çalışmaları uygundur bana göre.

2|0
    1|0
  • Simdiki erkeklerin dini acidan dusunduklerini sanmam simdikiler calismayan istemez daha calismayanlara kötu gozle bakarlar yeterli din egitimi almamis insanlardir sadece okulda din kulturu dersi almakla din ogrenilmior malesef o yuzden calismayan kizlarimiza Merhametli insanlar denk getirsin Allah

1|0
    0|0
  • Gunümüzde erkek 5-6 binlira maaş almıyorsa tek başına geçinmek çok zor. Bence kadın istiyorsa çalışmalı, kendinide güvenceye almalı. Herhangi bir boşanma vs durumunda "gidecek yeri olmayan" durumuna düsmemeli.

1|0
    0|0
  • Nerde yazıyor dinen caiz olmadığı?
    Mantıken bende uygun bulmuyorum çünkü kendisi çalışıp çocuğunu bakıcıya vericek çalıştığı para bakıcıya gittiği gibu o bakıcı çocuğu ahlâken ya da ruhen nasıl yetiştirecek?
    Bir çocuğa en iyi bakan kişi ( ruhen bedenen ve ahlâken) annesidir

0|0
    0|0
  • bence evli veya bekar tüm kadınlar çalışmalı evde oturup ne oluyor ya sıkıntı bunaltı birsürü şey ma çalışmak kafa dağıtmak güzel tamam bazen çok yğkleniyoruz kendimize ama çalışmak güzel ya.:D

3|0
    0|0
  • Bu devirde bu sorular... Çalışan bir kadınım gayet düzgün dürüst aklı başında ekmeğini kazandıktan sonra kime ne? Kimseye muhtaç olmadıktan sonra kime ne? Evli olup çalışan arkadaşlarım var evlerine eşlerine destek oluyorlar fena mı? Günümüzde hayat şartları zor.. Destek olmak gerek. Hep eşten mi bekleyeceksin? Kızlarımızın okuması lazım bu devirde... Bir kadın yetişir dünya değişir😉👍🏻

0|0
    0|0
  • Tabiki de uygun buluyorum. Ben eve kapanmak zorunda değilim ! boşuna okumadım bu yaşa kadar

1|0
    0|0
  • kesinlikle uygun buluyorum

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • "İnsanların" çalışıp bir seyler üretmeleri ve maddi özgürlüklerini saglamalsrindan daha doğal ne olabilir. Kadından insan dışı bir tür gibiymiscesine bahseden kafaları uygun bulmuyorum asıl.

1|0
    0|0
  • Tabii ki

0|0
    0|0
  • Olması gereken çalışması zaten gayette uygun

0|0
    1|0
  • Kadın dediğin kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarının üzerinde durmalı.

1|0
    0|0
  • Neden caiz olsun ki?

0|0
    0|0
  • Evet
    Dinen hiç bişey caiz değil zaten

0|0
    0|0
  • Gunah filan degil sen bence calismak istemedigin icin uyduruyorsun.

0|0
    0|0
  • Uygun bence.

0|0
    0|0
  • Sen çalışma o zaman canısı

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    13
Yükleniyor...