Insan dogasi iyi midir yoksa kötü mudur?

Gecenlerde bir kitap okudum adi Sineklerin Tanrisi (lord of the flies). YouTube Dan biraz izleyedebilirsiniz. Kitap hakkinda bilgi vereyim kucuk cocuklar ingiltereden ucakla savasta olmesinler diye adaya birakiliyorlar. Bir sure sonra geldikleri dunyanin butun torelerinden uzaklasiyorlar cunku adada hayatta kalmak zorundalardir. Boylece insan yaradilisinin temekindeki korkunc gercegi ortaya cikariyorlar. Cunku yemek bulmak ve bencil olmak zorundalardir. Insanoglu kendini kurtarmak icin herseyi yapabilirmi? Bu cocuklar bizim cevremizde olan insanlari animsatiyor bana, satilmislar, gucun yaninda olanlar, katiller ya da cok iyi ve durust olanlar. sizce iyimiyiz kotumu?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan hem iyidir hem kötüdür yetiştiği yer önemlidir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• kötüdür

0|0
    0|0
  • Hayatta kalmak icin mucadele etmey apayri bir sey.

0|0
    0|0
    • ben onu oyle bir ozetledim aslinda gittikleri adada birsuru yaban domuzlari ve meyveler var fakat bir iyi ve bir kotu lider var. biri akillica is birligi ister ve diger avlanmak yemek getirmek ister e haliyle avlanan et bulur ve domuzun kafasini cubuga asar. Orda piskoloji degisiyor herkes guclunun yanina gider ve diger iyi cocugu oldururler gozlugunun camiyla ates yakabilmek icin. Paylasmak yerine cocuklar cavara donusur cunku baslarinda onlari egiten yoktur.

• Kesinlikle kötüyüz.

0|0
    0|0
  • Her türlü kötüdür egoya sahbiz

0|0
    0|0
  • Bence iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...