Türk olunca neden direkt müslüman olduğunuz algısı oluşuyor?

Müslüman değilim ama ırkım yüzünden müslüman olarak anılmam rahatsız ediyor. Bu sadece islamla ilgili değil. Hristiyan deselerde rahatsız olurdum. Olmadığım biri gibi görünmek anılmak istemiyorum. Örnek veriyorum bir konudan konuşuyoruz bence yapma günah deniyor. Nerden biliyorsun müslüman olduğumu. Keşke herkes karşındakinin inancını/inançsızlığını bilmeden yorum yapmasa. Hadi bunlar basit örnekler. Yurtdışına gidiyorum beni müslüman sanıp islamla ilgili sorular soruyorlar. En ağırı bu galiba...

neden böyle bir algı var? Neden türküm diye müslüman olmak zorundayım?

0|1
14|19

En İyi Erkek Görüşü

• değilsinde bende ateist oldugum halde ara sıra alıskanlıktan allahlı seyler diyorum : D yurt dısındakiler muslumanlıggın içindesin diye de sorabilirler tanıyorsun buranın insanını sonucta

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim birsuru yabanci arkadasim var ilk bakista musluman olmadigimi anliyorlar ben niye dinsiz gibi gorunuyorum be

3|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Gagavuzlar ve Çuvaşlar Türk olsa da Hristiyanlar. Yahudi olan Türkler de var Karaylar gibi.

Size gelirsek sanki ateist, deist gibi konuştunuz. Tabi siz derseniz daha iyi olur. Sorunlarına da gelirsek neye inanırsanız inanın günah herkese günahtır. Yani bir kişi müslüman hristiyan değil diye onu yapması günahlardan korumaz pek. O yüzden müslüman da olsanız olmasanız da bunu herkese söylenir. İkinci dediğinde evet müslüman sanıldığın anlaşılıyor. Bir anne baba müslümansa çocukları da müslüman olduğu sanılır. Anne baba neye inanıyorsa çocukları da öyle inanıyor sanılır yani. Ha çocuk ayrıksı olabilir. İşte Türkiye'nin %99'u müslüman bilindiği için siz de %1'den olduğunuz düşünülmüyor. Çokluk gölgeliyor bunu sanılardan dolayı.

0|0
    0|0
  • Hazar Türkleri yahudidir tarihi olarak :) hristiyanda olan olabilir ya da inanmayabilir :) cehalet ve aptallık ülkemizdeki en yaygın hastalıklardır.

2|0
    0|1
  • Şimdi sen müslüman değilsin diye yaptığın her neyse günah değil mi sanıyosun 😄 Takmıyosun sadece ama islamda bir müslümanın hayasını gören diğer müslümanın onu uyarması farzdır. Saygı bekliyorsan sen uyardıgı için teşekkür et geç öyleyse uygulayıp uygulamamak sana kalmış

1|0
    0|0
    • Asla bana öyle bir cümleyi söyleyene diyorumki nerden çıkardın müslüman olduğumu? Ne müslümanı ben ateistim bu yaptığın bana hakaret iyi günler diyorum.

• Karşındaki müslüman mı? Müslüman olmak istiyor mu ilgisi var mı? Bunları anlamadan tebliğ yapamazsın! Yok öyle yağma..

• Ne halin varsa gör 😄

• Önyargılar.. Herkes tanimadigi birini gordugunde once onyargilariyla yaklasir ellerinde olmadan

1|0
    0|0
  • İslamiyeti kabul ettikten sonra Avrupaya, Hindistana ve pek çok coğrafyaya İslamiyeti götürdüğü için!!!

0|0
    0|0
  • Genel olarak müslüman olduğu için öyle.. 10 kişiden 8 i müslüman geriye kalan 2 kişi akla gelmez kolay kolay...

1|0
    0|0
    • Farketmez 70 kişiden 1 i bile değilse. Bunu düşünmeleri gerekir. Ben rahatsız oluyorum müslüman değilim peygamberleri reddiyorum sevmiyorum

• Ben de ateistim ama algıda seçicilik mi ne deniyordu buna unuttum demek ki ateistler olarak kendimizi yeterince belli edememişiz müslümanlık daha ön planda insanlar ona odaklanmış başkasını düşünemiyor

• türkler müslüman olarak bilindiği için sende açıkla ne dinine mensuyp olduğunu açıklamak bu kadar zor değil bizmi dinimizde zorlama yoktur türk iseniz gurur duymalısınız muülümansanız övenmelisiniz ama inkar ediyorsan ada senin dinsizliğin ve densizliğindendir. açıkla o zaman hangi dine mensup olduğunu bildir

0|0
    0|0
    • Ben ateistliğimi belirtmeden bana islami islami konuşmalarından nefret ediyorum!

• Haha :D türküz diye müslüman mı olmak zorundayız

• o zaman hiç bir şey zoruna gitmesin ne goçun olduğun gbi kendini kabullen ki ne derse desin kendini zormala

• yabancılar önyargılı demekki😮

0|0
    0|0
  • %98 müslüman olduğu için

0|0
    0|0
    • Haha biriniz %90 diyor biriniz %98 :D rakamları uydurmada bir numarasınız. Nufus müdürlüğünde çalışıyorsun galibaaa hmmm

• nüfüsa göre 98 işte eğer biri söylerse inancını islam dışı olduğun öyle oda %2 geçmiyor ancak gerçek inwnw %30 geçmez diye düşünüyorum

• Türkler yüzyıllar boyuncs müslüman olduğu için... Bende aynı durumdan muzdaribim.

0|0
    0|0
  • Çünkü Türkler yıllarca müslümanlığın bayraktarlığını yapmışlardır. Müslüman değilim dersin konu kapanır. Bu kadar irite olma bence.

0|0
    0|0
  • Herkes inancında özgürdür yargılamak kimseye düşmez haklısın..

0|0
    0|0
  • Şu sitede hristiyan oldugum için bana gelen tehdit mesajları yıgılı duruyor bir açıyorum 40 mesaj kızlar bile tehdit mesajı atıyor

0|0
    0|0
  • Gizli olarak neden paylaşım yapıyosun merak ettim?

0|0
    0|0
  • Müslümanım deyince de terörist oluyosun onun gibi bişey heralde

0|0
    0|0
  • bunun cevabı İsmet özel' de onun bu konu hakkında yazıları var onu OKU

0|0
    0|0
  • Çünkü bin yildir bu topraklarda yaşayanların yüzde 99 u müslüman dj

0|0
    0|0
  • Çünkü Türkler Tarih Boyunca Müslümanlardı bu yüzden herkes Türkleri Müslüman olarak biliyor.

0|0
    0|0
    • Türkler tarih boyunca budist de oldular gök tanrıyada inandılar 3 bin yıllık ırkın son 700 800 yılında müslüman olması onu müslüman ırk yapmaz. Keşke tarih bilginiz olsaydı...

• ona bakarsan zaten islam öncesi gök tanrı uygur turklerı budizm dogu avrupadakı turklerın bazıları hrıstıyan hazar türkleride müsevilik inanclarına sahıptı ama gunumuzde zaten turkler dendıgı zaman direk Müslümanlık geliyor akla

• :) abi tamam sende haklısın geçmiş olsun

Kızlar Ne Diyor 13

• Çünkü Türkiye'nin % 90 nı müslüman bir ülke bundan kaynaklanıyor. İnsanlar karşındakini tanımak konuşmak sohbet etmek istediği vakit direk din dil ırk meselesi araya giriyor. Müslüman müslümanı seviyor hristiyan hristiyanı işte ateisti ateisti gibi düşün. Din var olduğu sürece bu olucaktır. Bundan kaçamazsın. Sana kimsenin din ile ilgili soru sormaması ya da günah felan dememesi için hiç dinlerin olmaması gerekirdi. Eğer çok rahatsız oluyorsan sana bişey sorduklarında tartışmaya ve konuşmaya kapalı bir konu benim için de sil at

0|0
    0|0
    • Umrumda değil isterse %99.999999999999 olsun

Bu ülkede ateist olma hakkım var mı? Var. O zaman kimseye direkt müslüman diyemezsin

• Sende cevabını ver

• Ama senin gibi sorun etmiyorum. Anlayışla karşılıyorum. Bazı şeyleri anlamak bilmek için hoşgörülü olmak insanların dini inancını sorgulamamak yargılamamak için üstün zeka insancıl olmak gerekir. Ben anlayışla karşılıyorum durumu

• Demek ki olduğun gibi görünme noktasında sıkıntın var. Ben müslüman olmayan hiç bir arkadaşıma bence yapma günah demiyorum. Kendini ve rengini belli etmemi tavsiye edebilirim ancak

0|0
    0|0
    • Hayır arkadaşın olmasada direkt tanımadığın birine günah diyemezsin. Önce emin ol ne olduğundan

• Tanımayan biri sana niye karışıyor ki

• Türkiyeye hoşgeldin..

• Ya bazı şeyle alışkanlıktan dolayı denmiş şeyler. Mesela günlük hayatta Allahım sen sabır ver ya da mesela selamün aleyküm gibi bunlar aslında genelde bilinçli değilde ağız alışkanlığından oluyr. Sana denenler de bundan da kaynaklanıyor. Sende eğer cevap vermek istemiyorsan bişey demezsin bu duruma karşı olur biter. Kimse kimsenin hayatına karışamaz, sen başkasın o başka. Sen kendine bak, başkasının dedikleri seni baskı altında hissettirmesin insanların ağzı torba değilki büzelim..

0|0
    0|0
  • Aman ne olursan ol. Bu saatten sonra kimsenin dini beni bağlamıyor. Ne yapak yani, adam belli bir yaşa gelmiş, okuması yazması var, aklı var iradesi var. Ben mi anlatayım neyin ne olduğunu 😐

0|0
    0|0
  • Turkiye islam ülkesi cunku. Bu sadece bizim ulkemizde yok. :)

0|0
    0|0
    • İslam ülkesi olsaydı yönetim şeriat olurdu. Ülkemiz laik ve dini yok.

• eğer hukukta islam ibaresi yoksa o ülke resmi olarak müslüman değildir sende bunu öğren

• Ben tartışmaya girmem. Özellikle ilgim olmayan bir sey hakkında. Dedigim seyi anlamıyorsunuz sanırım. Islam ulkesi olarak gecmesi icin seriat gereksede olmamasi islam ulkesi olmadigini gostermiyor. Cogunluk musluman. :)

• Türkiyenin 90%i müslüman oldugu icin olabilirmi mesela? Bir kac alman müslüman ya da yahudi var diye almanlara gidipte müslümanmisin falan demiyoruz, otomatikmen hristiyan saniyoruz. Neden? Cünkü yaklasik hepsi hristiyan. Aynisi türkiyedede gecerli

0|0
    0|0
    • Asla kabul edilemez. Ben olmadığım biri gibi kabullenilmek istemiyorum. Ateistim kimse beni müslüman sanmasın. Sen yunanıstanda yaşayan bir türk olsan sana yunan tohumu deseler rahatsız olmaz mısın

• Müslüman devleti olduğu icin. Muslamanlarin daha çoğunluk oldugu için. Açıkçası beni de hristiyan ya da baska bir şekilde yorsalar benim çok ağırıma gider. Muslamn degilim de geç iste

0|0
    0|0
  • Çoğunluk musluman ve insanlar onyargili

0|0
    0|0
  • Oluşmuyor

0|0
    0|0
  • d. efol git o zmn türkiyeden yurtdisinda gavur gibi yasa

1|0
    0|0
    • "İslam hosgoru dinidir" hahahahha

• Dedelerim bu ülke için şehit oldu. Babam polis ve bu ülkeyi 20 yıl korudu. Sen beni kovamaz bana gavur diyemezsin.

• Çoğunluk musluman

0|0
    0|0
    • Kisa ve net

• Ama toplum boyle dusunuyor bu aslinda bir cok seyde oyle cogunluk olunca genelleme cok yapılır

• Toplum değişmeli. Çinli adama sen japonsun demek kadar ağır bir hareket

• Çünkü müslüman (!) ülkesinde yaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum. Saçmalık

0|0
    0|0
Yükleniyor...