Bir darbenin anatomisi?

1 ey halk sen boşa oy verme bir hükmü yok
2 bugün rte a yarın başa geçen her kimse ona yaparım bu darbeyi
3 ben askerim sana höd dedimmi benden korkacaksın kaçacak delik arayacaksın ey cahil halk
4 ben asker olarak kendime makam mevki vereceğim kanun çıkartıp kendimi koruyacağım
5 plazada 1. kattaki üretim 2. kattaki pazarlama 3. kattaki dış ticaret 4. kattaki finans 5. kattaki muhasebe
6. kattaki yönetim şirketi yönetemiyor ben beğenmedim zemin kattaki kapı da ki güvenlik görevlisi
olarak şirkete el koyup bütün departmanları benim listemdekiler yönetecek
6 sen 30 sene emekli maaşınla ikramiyenle tazminatınla boşuna daire aldın apartman diktin çocuklara
gelecek hazırladın ben bir darbeyle seni 30 sene geriye götürürm sonra da aynı taktidi çocuğuna
uygularım o da 30 sene boşa çalışır bana çalışır
7 mahallede sapık var her 30 senede bir hunharca katlediyor birisini ama biz o sapığı etkisiz hale getirmek
yerine düşmanımın düşmanı dostumdur deyip husumetli olduğumuz komşunun katledilmesine seviniyor
bana ne deyip önlem almıyoruz halbuki sıra bize geliyor
8 vali-belediye başkanı-dışişleri-maliye bakanlığı değişecek bilgisiz asker oraya kurulacak ticaret duracak
yatırım duracak turist kaçacak 40 yıl geriye gideceğiz
9 gelişmiş batı da avrupada amerikada var mı darbe hayır asla yok bizde neden var tavşana kaç tazıya kovala
diyorlar halk cahil düşünmez üretmez korkar deyip bizi sindirmeye çalışıyorlar
10 bizim gelişmemiz ilerlememeiz için her devirde önce sorun çıkartıp sonra sorunu çözüyor gibi görünüpdaima istedikleri kişileri kurumları destekleyip sırayla menfaatlerine geldiği gibi hareket ediyorlar.

Güncellemeler:
şimdi ey yüce türk milleti bırakın tayipi bırakın akp yi fettullahı ufkunuz geniş olsun olaya derin bakındevletin başında kılıçaroğluda olsa bahçelide olsa hatta ve hatta demirtaşda olsa hiçbir şekilde asker daracık vur kır parçala korkut beyniyle ülkeyi yönetmeye kalkamaz benim vergimle beni koruması için
aldığı tankı topu uçağı gemiyi tüfeği namluyu bana doğrultamaz aklının ucundan bile geçitemez Biz darbe mantığına karşıyız askerin üzerine düşmeyen vazifelere talip olmasına karşıyız halka
Biz darbe mantığına karşıyız askerin üzerine düşmeyen vazifelere talip olmasına karşıyız halka korku
imparatarluğu kurmasına karşıyız dışarının maşası olunmasına karşıyız. Aklı selim düşünün asıl
ak koyun darbeye ses çıkartmayıp askerden pırsan tırsan korkan sırf tayip düşmanlığından dolayı
ileriyi göremeyen olayları tahlil edemeyen düz mantıklı insanlardır.

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Haklısın tabi

0|0
    0|0
  • Baştan sona haklısın.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...