Kullandığınız ürünlerin hangi ülkenin malı olduğuna dikkat eder misiniz?

Ben dikkat ediyorum. Yerli malı kullanmaya çalışıyorum. Bazı sevmediğim ülkelerin mallarını da kullanmamaya özen gösteririm. Diğer ülkelerin mallarını da kullanıyorum. Siz dikkat eder misin aldığınız ürünün hangi ülkenin malı olduğuna?

Güncellemeler:
güncel

0|0
19|11

En İyi Kız Görüşü

• elimden geldiğince ediyorumda özellikle israil malına karşı dikkatli olduğumuzu sansakta satın aldığımız hemen her üründen kazanıyorlar tamam ürünü üretmeselerde o ürünün paketinin plastiğinin ham maddesini veya o ürünün üretildiği makineyi veya içine ürünün içindeki bir katkı maddesini üretiyorlar istesekte istemesekte sırtımızdan para kazanmayı başarıyorlar

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• Ederim, israil mallarını evime sokmamaya özen gösteririm.

0|1
    0|0
  • Zaten klasiklerim var. Onlarida degistirmiyorum. Dikkat ediyorum :)

0|1
    0|0
  • Evet bakmadan almıyorum özellikle alerjik olduğum için daha bir Dikkat ediyorum

0|1
    0|0
  • Evet. Ama bazen alıştığımi bırakmıyorum.

0|1
    0|0
  • Kıyafet ve ayakkabıda her zaman dikkat ederim

0|1
    0|0
  • Evet ederim

0|2
    0|0
  • Dikkat ederim

0|1
    0|0
  • Evet yerli malı tercih ediyorum. Şuanda Torku markalı ürünleri alıyorum.

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • Yahudi ve fransız almamaya çalışıyorum ama çoğu şey onların

0|1
    0|0
  • Alman mali kullaniyorum.

0|0
    0|0
  • Dikkat etmiyorum

0|0
    0|0
  • Market malzemelerini yemedigim icin dikkat etmiyorum

0|0
    0|0
  • Etmiyorum...

0|0
    0|0
  • Marka takıntısı biri için zor yerli malı :)

0|0
    0|0
  • Etmem

0|0
    0|0
  • Arapça yazıyorsa kullanamıyorum. İstemsiz oluyor. Acaba nasıl yapıldı diyorum :)

0|0
    0|0
  • Dikkat ediyorum. Nest ile başlayan hiç bir ürünü almıyorum.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Elimden geldiğince dikkat ederim.
    Coca Cola ya dair hiçbir şeyi tüketmem mesela. Damla su da dahil...

0|1
    0|0
  • biraz

0|1
    0|0
  • Herzaman dikkat ederim

0|1
    0|0
  • ederim

0|1
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Sermayenin vatanı olmaz. Ürün kalite ve fiyat olarak bana uygunsa asla bakmam üretim yerine.

0|0
    0|0
  • Sadece torku 👍

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Dikkat etmem ne lazımsa alıyorum

0|0
    0|0
  • gunumuzun global dunyasinda yerli olan sadece markasidir... hammaddesi.. ara mali ithal olup katma deger uretme surecinde nihali mala donusurken ulusallasir... mesala ford abd malidir ama bircok modelinde fransiz psa nin 1.6 cc ve 1.4 cc hdi dizel motorunu tdci adiyla uretim suresince satin alir ve nihai malina cevirir... cunku gunumuze bazi mallari imal etmek satin olmaktan daha az rantibilitedir... mesala yerli mali diye aldiginiz gofretlerin sutu... cikotasi ulke icinde uretilir ama ambalaji ve uretim makinesi ithaldir yani gunumuzde boyle yuzde yuz yerli mai yoktur... rantibilite.. prodiktivite ve rasyonellik olan etken uretim vardir... daha aza mal olan daha ucuz olan girdiyle urunleri uretme o yuzden bu yerli mal zirvaliklari komik...

0|0
    0|0
Yükleniyor...