Dinler gerçek olsaydı ne yapardınız?

Dinler gerçekten tanrı sözü ve emirleri olmasaydı , insan yazımı olmasaydı

mesela islam

ben sabah akşam namaz vaktini iple çekerdim
dünya, para, kadınlar umurumda olmazdı
kazandığım az bir parayı karnımı doyurmak için harcar gerisini ibadetlerimi rahat yerine getirmek için harcardım
şimdiden hac parasını kenara ayırırdım

Düşünsenize işin ucunda sonsuz cennet var
dünya yaşamı nedir ki 5 dk da geçer

Güncellemeler:
acaba bazen diyorum ki

bizim sınavımız dinlere inanmamak mı?
çünkü bütün dinler tanrıyı aşağılıyor

2|0
13|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• tanrının dinler ile bir ilgisi yoktur. tanrı emretti diye insanlara zulüm etmek hangi akla mantığa sığar ki zaten? bak mesela ülkemiz %99'u müslüman olan bir ülkeymiş göya? e onlar şimdi %99'u diyor ya değilse? bu ülke sadece müslümanlara ait değil ki, bu ülkede bir sürü başka dine mensup insanlarda var. niye gö, tleri yemiyor kilise yaptırmaya? çünkü kendilerini üstün gören yobaz bir zihniyet bunlar. ben tanrıya çok şükür ki deist birisiyim. tanrıyı reddedemiyorum, ateist olamıyorum. böyle muhteşem şeylerin yaratıcısını inkar edecek kadarda sapıtmadım çok şükür. fakat dinleri reddedebilirim. çünkü dinleri herkes değiştiriyor. önüne gelen ekleme çıkarma ilave yapıyor. ne güzelmiş, insanları saptırmak çocuk oyuncağı zaten, bak tayyip çomarına din tüccarının kralı kendisi, hemen akkoyunlarıda peşine düşüyor zaten.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 12

• İslam zaten GERÇEK. Senin uyanma vaktin gelmiş.

0|1
    0|0
  • Ben gercek olduguna inaniyorum

0|0
    0|0
  • Din zaten vardır. Sadece aptallar inkar eder.

0|0
    0|0
  • Din zaten var gerçek olsaydı ne demek?

0|0
    0|0
  • -dım demiş durmuşsun artık ateistsin sanırım

0|0
    0|0
  • ya varsa?

0|0
    0|0
  • Çok garip. cennete gidebilecek potansiyel varmış. yazık olcak.

0|0
    0|0
  • Sen şimdi islam gerçek degil yalanlanmış bir din mi demeye çalışıyorsun

0|0
    0|0
  • Yaptığın her şeyi sadece cennet için mi yapıyorsun yani? İşin ucunda cennet var diye mi?

0|0
    1|0
  • Öyle olmuyor iste gerçekten inanan insanlar var ama herşeyi dört dörtlük yapmıyor nefis bu da

0|0
    0|0
  • dinler zaten gerçek fakat siz ve sizin gibiler yalan sınız

0|1
    0|0
    • hepsi mi?

kabile ve yerel kökenli dinler dahil 1300 e yakın din var
      sadece ortadoğudan çıkmış dinlerden bashetmiyorum

hangisine inanacaz

• Her birininin kitabında çelişkiler var ama Kuranda bana bir çelişki gösteremezsin

• @srhtgltkn02 maalesef bir sürü var
      ama güzel bir arap edebiyatı olabilir

bu arada kaç tane dini okudun araştırdın
      dediklerine itibar etmem için ailenin seni 16-17 yaşına kadar dini her şeyden uzak tutması
      sonrasında kararı senin vermen için "bak kızım din diye bir şey var içlerinden bir tanesini seçmen lazım" demesi lazım

senin bütün dini bilgin ailen, çevren, bir-iki facebook sayfası ve nihat hatipoğlundan ibaret maalesef

• Bu olanlar önceden nasıl biliniyordu mesela ya da bu kadar düzen kendi kendine mi oluştu Evet bizim inanıp inanmak da bir sinavımiz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Dr. Zakir Naik e yönlendiriyorum seni. biraz takip et o adamı kafandaki soruların bilimsel açıklamaları o adamda.

0|0
    0|0
  • O değilde şöyle bir düşün bu dinlere inanmayan inkar edenler için Ya tüm bu söylenen yazılan her şey doğruysa da sonsuz cehennem ateşi ızdıraplar bekliyorsa :)

1|1
    0|0
  • İyiki ateistler var her konuştuğum da daha çok inanıyorum. Ve dikkat ediyorum sadece bizim dinimizle alay ediliyor. Çünkü bizim dinimiz hak din.

1|1
    0|0

• Herkesin dini , içindeki kalbindeki merhamet vicdan kadardir.

ister Hristiyan ister müslüman ister ateist ister muz a inan..
    Hepsi teferruat, olay neye inandigindan çok daha derin farklı.

0|0
    0|0
  • Zaten gerçek. Ya İslam'da yürürsün, ya inkarda çürürsün. Yol mezarda bitmiyor ölünce görürsün demişler.

0|0
    0|0
  • senin dedigin gibi olurdu dincilerin bircoguda bence inanmiyor aslinda yani ara sira sorguluyorlar dogrumu inancim diye falan ama yemiyo korkudan

0|0
    0|0
  • Kuran da namaz vakitleri yok ki neyi bekleyeceksin

0|0
    0|1
    • Hiç kuranı okumamış adam gelmiş kuranı yorumluyor hey Allahım :)

• peki deve sidiğini içip şifa bulun kuranda yazıyo mu? senin o pis hadis kitabında yazıyo

• @srhtgltkn02 ne yiyip içiyorsun

• 2 tane tanrı var... Birisi insanların yarattığı, diğeri ise bizi yaratan...

Bu hale gelmenize sebeb olanda işte budur... İnanmıyorsan da saygı göster..

0|0
    0|0
  • Eğer Allah sana canlı canlı vahiy bile gönderse sen bir insansın hata yaparsın. Arada gözün karıya kıza kayabilir bu tamamen hormon dengenle alakalı bir durum ayrıca Allah hata yapanı cehenneme atmaz hemen onun tövbesini etmeni bekler erdemlilik budur zaten Allah bütün ibadetlerinde bize erdemli olmayı öğretir tövbe de de aynı bu şekilde hatanı anlayıp erdemli bir şekilde Allahtan af diliyorsun ve bu şekilde yavaş yavaş erdem sahibi oluyorsun inşallah derdimi anlatabilmişimdir

0|0
    0|0
  • Ilk 6 ay anne sütünün onemi bir kez daha karsimiza çikiyor

0|1
    0|0
  • cahil muslumanlar.

0|1
    0|0
  • Cennet için yapıyorsN hiç yapma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...