Tayyip erdoğanı seviyor musunuz ?

Ben aslında bomba olaylarına kadar bişey hissetmiyordum ama şehir bombaları, kendi vatandaşlarını 2. sınıf görmesi şehit ailelerinden toki evlerini alıp suriyeli koyması halkın can güvenliğini fazla takmaması vatandaşlık vermesi şehit ailelerine demediğini bırakmaması öcalanla barışması andımızı kaldırması atatürkü silmeye çalışması falan daha bir sürü şey var da say say bitmez sevmiyorum bu yüzden artık peki siz seviyor musunuz evet veya hayır ve neden?

• Evet çünkü
    39% (116)30% (63)35% (179)Oy Ver
  • Hayır çünkü
    46% (136)57% (117)50% (253)Oy Ver
  • Sevmek ile sevmemek arasındayım
    15% (46)13% (27)15% (73)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
20|24

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kimse hakiki müslümansa, sünni ise ve din gayreti varsa Erdoğan'ı sever. Yok hakiki müslümanlık olan sünni inancına Emevi uydurması diyorsa, Müslüman olduğunu söylediği halde İslam dini ile tenakuz içerisinde ise sevmez. Müslüman olduğunu söyleyip ırkçılık yapan sevmez mesela. Çünkü kendi tenakuz içerisindedir. Çünkü müslümanlık, ırkçılığı ayaklar altına alır. Müslümanım deyip Mustafa Kemal'i seven de sevmez Erdoğan'ı. O da tenakuz içerisindedir. Çünkü Mustafa Kemal İslam dinine karşıdır. Dolayısıyla hem müslümanlık sevgisi ile hem Mustafa Kemal sevgisi bir kalpte toplanamaz. Bu kişi ya müslümanlık diye kendi kafasında şekillendirdiği bir inanca sevgi besliyordur. Öyle değilse de Mustafa Kemal'i tanımıyordur. Genellikle ilki doğrudur. Çünkü Mustafa Kemal'in İslam karşıtlığı ortaya konsa da dinini kayırmaz, Mustafa Kemal'i kayırır.
    Ben tenakuzsuz müslümanım. Erdoğan'ı da seviyorum. Hataları bile iyi niyet mahsulüdür. Zaten hatasız insan olmaz. Ayrıca hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
    "Nasılsanız, öyle idare olunursunuz"
    Bugün Türk milletinin yarısı ümmet-i muhammed olma vasfını yitirmiştir. Sözde hepsi düzgündür. Ama inancı, ameli bozuktur. Böyle bozuk bir millete Hazreti Ömer gibi bir idareci nasip olmaz. Ama beklenti bu yöndedir. Halbuki buna layık değiliz. Erdoğan layık olduğumuz idarecinin bile fevkindedir. Bu da Allah'ın rahmeti, gazabını geçmesi sebebiyledir.
    Bu sözlerim müslüman olmayanın ya da tenakuzlu müslüman olanların zoruna gider.

1|1
    4|2
    • alakasız bence.. Erdoğan dini yöneten değil dini temsil edende... bir insanın onun sevip sevmemesi kendi inançına ölçüt olsun... kaldı ki din kimsenin tekelinde değildir.. Erdoğanı sevip hataları iyi niyet olarak görüp.. Atatürke din karşıtı demen senin adalet terazini yamultur.. daha da utanç ve hiçap duyduğum adaletin simgesi olan Hz Ömerile Erdoğanı aynı doğruluk düzenine koyman komikliğin ötesine geçmez...

• @İnce_Memed
      İnsanların sevme, sevmeme ayrımını, siyasi tercihlerini de inanç ve ideolojileri belirler. CHP'ye oy veren de, MHP'ye oy veren de bunu inanç ve ideolojisi gereği yapıyor. Erdoğan doğru inanç üzere biridir. Ona oy verenler de onunla aynı inancı paylaşır.
      Ortada kesin olan bir şey yok zaten. Bu benim gözlemlerime dayalı kendi düşüncem. Geneli ifade etmek kastıyla söyledim.

• inançın siyasette içinde birleşme fakötrü ne kadar doğru ki bunu savuyorsunuz.. herkez kendi işini yapmalı bence... insanlar liderlik varsıfları üzere oluğu kişiyi takip edeler... Erdoğanın inançı kendiyle ilgili... ama bunu kullanan en fazla yine Akp dir... ben Peygamberimin inancını paylaşırım.. diğerileri kendi inaçlarıyla kalmalı... bu benim inandığım... seninkide senin olsun..

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Sevmiyorum çünkü, yalancının önde gideni. Soyguncunun ta kendisi. Din sömürücüsü. Tam kamera karşısında namaz kılan, elinde kur an miting de sallayan, akşam başkaaa sabah başkaaa konuşan, hırsı uğruna ülkeyi kan gölüne boğan bir adam.

Ne diyordu

400 ü verin bu iş huzur içinde çözülsün.

Vermediğimiz günden bu güne her gün onlarca şehit geldi yetmedi bir de bu darbe senaryosunu yazdı. Bir kaç güne başkanlık seçimi için mitinglere başlar. Ama Allah millete evlat acısı yaşatana evlat acısı elbet bir gün yaşatır.

6|7
    1|2
  • Evet kendisi karım olur

7|5
    1|2
  • 6|4
    1|1
  • Gördüğüm yerde öldürürüm

5|3
    1|0
  • Ülkeyi getirdiği noktaya bakın..
    Nette bir de polis şovları var.
    Tam bir Ortadoğu ülke modeli

2|3
    0|1
  • Nefret edenler şıkkı yokmu?

3|3
    1|0
  • erdoğan iyi bir insan olabilir ancak iyi bir yönetici değil

3|2
    2|5
    • Bende fazla askeri başarısı olmadığını düşünüyorum

• TC'nin son askeri başarıları Atatürk zamanında Hatay'ın anavatana katılması ile Ecevit zamanında şuanda KKTC'nin oturduğu toprakların anavatan tarafından KKTC sınırlarının çizilmesidir. Ki bunlar aynı zamanda Müslüman dünyasının karşıt dini gruplardan elde ettiği son toprak kazanımlarıdır. Erdoğan'ın en büyük askeri başarısı olsa olsa Süleyman Şah türbesinin kaçırılması ya da Musul'dan bir gecede Türk askerini çekmesidir!

• doğru söze ne denir. net

• Kaedes sevmiyoruz sevmiyoruz diyoruzda bu oyu kim veriyor anlamadım gitti

4|2
    2|0
  • Hayır çünkü nedenini açıklamama satır yetmez

2|2
    0|0
  • Ondan da koyunlarından da nefret ediyorum diyebilirim.

3|1
    1|0
  • I love him i recep :)

1|0
    2|5
  • Ay svmiyrz dsk bzi de asarlr mı. s. s

3|2
    1|1
  • Sevilecek bir tarafı yok ama tapanlar var.

2|1
    0|0
  • Ne zamandan beri şerefsizler seviliyor

3|1
    1|0
  • Sevmiyorum çünkü dini sömürmeye kullanmaya çalışıyor. Çözüm sürecini başlattı içine etti. Pkk ya bir çok taviz verdi. Kürdistan dedi. vs vs

3|0
    1|0
  • Allah onu başımızdan eksik etmesin inşallah

1|1
    3|1
  • Evet çünkü

0|1
    5|4
  • Sevmiyorum ama saygi duyuyorum... o reisicumhur... ayni zamanda baskomutan...

1|0
    0|1
  • Seviyorum.

2|3
    9|8
  • Evet meeeee

1|0
    3|4
  • Nefretttten daha öte bişey bu !!

0|0
    1|0
  • Dişe diş kana kan Recep Tayyip Erdoğan

2|0
    6|3
  • kararsızım

0|0
    3|1

Kızlar Ne Diyor 19

• 6|5
    1|3
  • Sevmem

5|7
    1|3
  • Yani bu kadar insan. Hepsi cumhurbaşkanından nefret ediyor. Ama bu ülkeyi o yönetiyor bunu bilmiyorsunuz demek ki. Yorumlarda kim seviyorum demisse eksilenmis, kim sevmiyorum dediyse beğeni yağmuruna tutulmuş.
    E o zaman onun olmadığı bir ülkeyi tercih edin, daha mantıklı değil mi?

0|2
    0|0
    • " sevmiyorsanız ülkeyi terk edin." Ecevit'i deden seviyor muydu? Sevmiyordu ise neden bu ülkeyi terk etmemiş deden? Senin mantığınla olsa muhtemelen şimdi ya Yunan bebesiydin, ya Ermeni.

• Nefretim

7|4
    0|2
  • ya sevilmez mi yeaa? HÜLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞ... sevilmez mi sorusuna gelirsek eğer cevabım açık , net = HAYIR!

1|1
    1|1
  • Hayır. Çünkü neden seveyim bir katili.

3|2
    1|1
  • Seviyorum

1|3
    7|4
  • Seviyorum

1|2
    6|3
  • nefret ediyorum

0|0
    1|1
  • Hayır çünkü... Sebebini biliyorsunuz.

1|0
    0|1
  • Seviyorum.

1|3
    5|4
  • Hayır hayır yüzbinkere hayır!

0|0
    1|1
  • Nefret ederdim ama kendimi sorguya çekince sevip sevmemek arasında kaldım , yorumsuzum.

1|1
    4|4
  • Nefret ediyorum sorgulamama gerek yok bişey değiş mez yine nefret ederim edicem de

0|0
    0|0
  • Hayir.

0|0
    0|0
  • C dedim

0|0
    4|4
  • HAYIR

0|0
    0|1
  • Dini vs kullanmasa oyu %25 den fazla degildi

2|1
    1|2
  • Severim
    Eskideki gibi tup kuyruklari hastane kuyruklari yok artik.

1|3
    8|4
    • Tüp kuyruğumu kaldı 😀
      Haklın gözünde Tayyip kuyruk bitti

• @tansa yoo ben gecmisi mi ogrenip gelecegimi goruyorum. Sen dunden dogmasin heralde

• Uzay çağına girmişiz sen daha tüp kuyruğunda kalmışsın

Yükleniyor...