Bugün eve gelirken gördüm bir evde yas vardı az ötesinde düğün hazırlığı yani akşama düğün?

Siz ne kadar hassassınız, duyarlısınız? Bu gibi konulara önem verir misiniz? Sen olsan düğününü erteler misin?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• ertelemezdim ama ses de ettirmezdim kapıda. Düğün ertelenmez şimdi kimse o kadar zengin değil tüm o masrafları tekrar karşılayamazlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• "Devlet terbiyesi" diye bir tabir var bilmem bilir misin? Devlet terbiyesi almışlar o insanlar. Neden mi? Biraz düşünürsen analrsın. Bizim geleneklerimizde komşuda yas olursa düğün iptal edilir ama bir sürü kişi ölünce...

1|0
    0|0
  • Ben ertelerdim heralde komşum yas tutarken ben oynayamam eğlenemem veya çalgılı deyil sohbetli yapardım kız tarafını ikna edip de

1|0
    0|0
  • Odun gibi yaşamak insana pek bir şey kazandırmaz baki alem içn.

1|0
    0|0
  • Dünkü Darbede Ölen İnsanlar Gibi Mesela,
    Bugün Ülke Genelinde Bayram Şenliği Var

1|0
    0|0
  • ertelerim

1|0
    0|0
  • Onlar oncedenmis

1|0
    0|0
  • Duyarlılık önemli..

1|0
    0|0
  • Herkes kendi hayatını yaşıyor işte

1|0
    0|0
  • toplum ayıbı...

1|0
    0|0
  • Dugun ertelemek küçük ilcelerde köylerde olur cenaze evi eger mahallemde ise gider baş sagligi diler icazet alirim olmasi gereken bu kaldiki hicbir cenaze evi aksi bir görüş soylemez bu sadece bir formalitedir ama o insanlarin icazetini almak önemli

0|0
    0|0
    • Sormaya gerek olur mu

• Ayni mahalledeysen tabiki gerek olur onlar yas tutarken senin eglenmez hoş olmaz sormak sadece bir formalite kimse sana dugun yapmayin demez

• Sormaya gerek yok çünkü böyle birseyi sormak tamamen saçma olur evet kimse yapmayın demez belki. Komşu yas tutarken düğün olmaz

Kızlar Ne Diyor 6

• dikkat etmek lazım

1|0
    0|0
  • Ertelerim. Millet ağlarken nasıl eğlenilir. yüzlerce insan zarar gördü , şehit oldu.

1|0
    0|0
  • Ertelenmeliydi bence

1|0
    0|0
  • Elbette

1|0
    0|0
  • Sanırım ertelemem

0|0
    0|0
    • Ertelemeyene insan denmez başka bir şey dememe de gerek yok

• ne alaka ya sen insansin sanki on yargınıza sizin senide ilgilendirmez hersey hazirlandiktan sonra sen ertelersin sanki yalancı

• herkesin hayatına kimse karışamaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...