Yardım edin ne yapmam lazım?

birseyi bir kaç defa yapmaktan bıktım birseyi bir sayıya göre yapmaktan tekrarlamaktan bıktım namaz kılınca da oluyor ne yapmam lazım

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• İlk önce imani eserler okumanı tavsiye ederim. Risale-i Nur külliyatını okumanı tavsiye ederim. imanın kuvvetlenirse inşaallah namaz kılma isteğinde artar. namazın önemi ile ilgili yazılar da okuyabilirsin. ama. Risale-i Nur külliyatını okumanı şiddetle tavsiye ederim. okumak çok önemli. okumayı adet edinirsen ve imanını Allahın izniyle kuvvetlendirirsen kainat senin namazına engel olmaya çalışsa engelleyemez. namaza yemek içmek gibi bir iştiyakın oıluşur inşaallah.
    "İmân hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakiki imânı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve imânın kuvvetine göre, hâdisâtın tazyikâtından kurtulabilir"(Bediüzzaman)
    şöylede düşünme"isteksizim namazım kabul olmaz"böyle düşünme sakın.

İstemeyerek kılınan namaz kabul olmaz diye bir hüküm yoktur. İnsan her zaman isteyerek şevkle namaz kılamayabilir. Sıkılarak dahi olsa namaz kılmak gerekir. Bir namazın kabul olup olmadığını ancak Allah bilir. İstemeyerek de olsa kılınan namazların kabul olduğu konusunda hüsnü zanda bulunmak gerekir. İnsan nefis taşıdığı için her zaman namazları isteyerek kılamayabilir. Nefis daima kötü şeyleri arzu eder. İnsan nefsinin arzularından dolayı mesul olmaz. Yeterki bu arzuları fiiliyata dönüştürmesin. İnsan nefsin istememesine karşı ısrarla namaz kılması da bir nevi cihaddır. Nefisle yapılan cihad en büyük cihaddır.

0|0
    0|0
    • namazı yıllardır kılıyorum inanan biriyim ama son zamanlarda hep böyle namaz dişinda bile birseyleri tekrarlıyorum yapmazsam sanli kötü birsey olacak gibi geliyor

• Şeytan kafana girmeye çalısıyor. Sen İnadına devam et Allah sana cümlemize iman nasip eylesin.

• aminn inşallah

En İyi Kız Görüşü

• Ne oluyor bence sen bol bol dua et.

0|0
    0|0
    • ediyorum yine aynı

• Tekrarla nolacak.

• nasıl ne olacak birseyi yaparken bir kaç defa bir sayıya göre tekrarladıgını düşün insana skntı veriyor

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...