Kapat

Trabzon da ( Yekta Turizm ) baş örtülü olduğu için işe alınmamak?

Arkadaşlar ilk önce ilanın genel şartlarını aynen aktarıyım !
''bu ilana yekta tur bünyesinde çalışacak en az orta düzey ingilizce bilen, bilgisayar office programlarına hakim, prezantabl, diksiyonu düzgün, tercihen bekar 25 yaşın altında bir bayan elaman alınacaktır. başvurmayı düşünen adaylar... numaralı telefondan duygu hanım ile görüşebilirler''
en az ortaöğretim mezunu
şimdi arkadaşlar ben önlisans mezunu ortanın da üstünde ingilizce bilen ve ms office programlarına hakimim şartları tamamiyle karşıladığım için gidiyorum bu yere vee
kadının bana dediği 'yalnız biz kapalı aday aramıyoruz' (!)
ben de neden ilanda belirtmediklerini sordum
prezantabl diye belirtmişmişler (!)
prezantabl giyimine dikkat eden diye biliyorum
meğer başörtüsü için de kullananlar çıkıyomuş !
Bu yekta turizm denen yere müşteri olarak gitseydim bir güzel açık kapalı fark etmeksizin alırdılar paramı gezdirirdiler ama iş, iş vermeye gelince böyle çirkince bir ayrım yapıyolar malesef
tavsiyem ailesinde sevdikleri içinde kapalı olan bu çirkin tur şirketine para kaptırmasın.
Başka böyle kapalı olduğu için mağdur olanınız var mı arkadaşlar? :(

bkz tdk
Trabzon da ( Yekta Turizm ) baş örtülü olduğu için işe alınmamak?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Her seçimin bir sonucu olabilir, firma ve davranışını onaylamamakla birlikte senin de kendi fikrini dayatman konusunda da seni onaylamıyorum. Efendim ben Allah için kapalıyım işe almak zorundasınız dersen de kendini kutsal ermiş zat firma sahibi ve çalışanlarının Allahsız dinsiz imansız kişiler ima etmiş olursun. Başka biri de çıkıp kavuniçi öetüler içinde ben de Buddha için kapalıyım beni de işe almak zorundasınız derse ; hanginiz daha değere binecek? Sen mi Büdist mi? İnancın bu konularda öne çıkmaması gereğinin önemi de bundandır , kimse diğerinden daha kutsal seçilmiş ya da seçilecek değildir. Her ticari ortam da kendi şartlarını uygular, tıpkı yufkacının eldiven kullanması gibi ama , dışarda kullanmaması gibi.

Firma yıllardır bir biçim hizmeti sunuyordur ve bunun da kuralları iliklerine kadar işlemiştir sistemin.

Sorun, sen bu olasılığı baştan neden sormadın da beni öteliyorlar diyerek firma adı zikretmende. Adamlar bu soruyu görürse sana karşı ticari itibar zedeleme davası bile açabilirler.

0|0
    0|2
    • ben olan bir şeyi anlatıyorum ve kadının bunu bana söylemesi kırıcı incitici bir durum demiyorumki illa beni alsınlar işe ama bu sebeple beni insanların yanında rencide etti gururum kırıldı ben işin burasındayım

• Tdk yı önlerine koyarak değil , prezentabl kelimesinin piyasada anlaşılan anlamına bakman daha doğru olurdu...

Prezentabl Olmak Ne Anlama Gelir:

Türkçe karşılığı: Sunulabilir olmak. Peki bir insan nasıl sunulabilir olur?

Prezentabl kişi, giyim kuşamı, saç şekli, sakalı veya makyajıyla işe uygunluğu kabul edilebilir özelliğe sahip demektir.. Yani görünüş olarak sektöre göre göze rahatsızlık vermeyen bir imaja sahip olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için toplumun ortak zevklerini iyi analiz etmek gerekir. Aşırı marjinal tutumlar, uçlarda yaşamak ve bunu görünüşüne aktarmak çoğu kez prezentabl olmak adına yapılmış hatalı bir hamledir.

Prezentabl olmak, uçlardaki imajın aksine çoğunluk tarafından hoş görünmek, göze hitap etmek ve çoğunluğun zevkine ayak uydurabilmektir. Ortak zevkleri en iyi şekilde kombinleyerek, kombinde başarı ile öne çıkmaktır. Sadece giyim değil; konuşma tarzı, beden dili, ses tonu ile dış görünüşü tamamlayıp bir bütün olabilmektir.

Diyor piyasa dili...

• Kanunlar konusunda ise , oradan " zan " ile konuşan biri olarak görünüyor olabilirim ama , bu da senin zan'nın olabilir. İlanda yaş belirtmek de yasak , ancak belirtilmese de piyasalar 35 yaşını sınır kabul eder ve başvuruları dikkate almazlar.

Bu arada Cv gonderdin ve örtülü fotoğrafın da var idi ise , zaten haklı olursun ve bu konuşma ile sorulara gerek kalmazdı... Yok gönderdin ama foto yoktuysa bu durumda işe alana da sen tuzak kurmuş ama boş dönmüş olursun.

En İyi Kız Görüşü

• Türbanlı çalıştırmak veya çalıştırmamak o iş yerinin insiyatifine kalmıştır Başından sormamak senin hatan bence unutma çalışan iş yerine uymak zorundadır iş yeri çalışana uymaz
    Müşteri olsan tabi ki dikkat çekmezdi ama çalışan ile müşteri farkını da anlarsın diye düşünüyorum

0|0
    0|1
    • İş yerinin şartlarda belirtmesi lazımdı

• Belirtmesi veya belirtmemesi bir şey ifade etmiyor bunu duygusal bakıyorsun

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Yaptığın bence çok saçma bir şey olmuş. Ayrıca şu anda suç işliyorsun. özel bir ticari kurumun tercihlerinden dolayı onu kötüleme ifşa etmek suçtur. Neticede burası özel sektör şayet kendilerince bu tip bir şartları varsa o da onların tercihidir. Şu an burada art niyetli biri bu başlığı alıp yekta tura mail atsa adam sana tazminat davası bile açabilir. bir de kendi düşüncem de şu genelde hizmet sektöründe direk müşteriye hitap eden personelin kılık kıyafeti albenili olmalıdır bu bir pazarlama stratejisidir.

0|0
    0|0
    • Kötü bişe yapmadıklarını söylüyosanız kötüleme de yok demektir ayrıca tercihleri tabiki beni ilgilendirmez bu tercihlerini yazılı bir şekilde şartlarda belirtmeleri ilgilendirir

• Yazılı belirtmeleri de seni ilgilendirmez. İstersen aç biraz iş hukuku oku. İşine gelmediyse başka yere baş vurursun. Gelip sosyal medya da mağdur edebiyatı yapma. Yeter anasını satayım 15 yıldır aynı terane. Bıktık mağdur edebiyatınızdan

• Her firmanın kılık kıyafet yönetmeliği kendi tasarrufundadır. Kıyafet serbestisini geçtim, tek tip sadece firma kıyafetinin giyilmesini şart koşan pek çok firma var.

0|0
    0|0
    • Tamam işte belirtsinler bunu beni karşılarına çıkarıp başkalarının yanında mahcup etmesinler

• Prensipleri bu olabilir. Bu yüzden onları suçlayamazsın.

0|1
    0|1
    • Ben bu prensipleri (!) olan bir şirketin bunu genel şartlarda belirtmesi gerektiğini söylüyorum beni işe alıp almamalarında değilim

• Haklisin. Ben dinsiz birisiyim ama burada sen haklısın. G. t korkusundan yazamamislardir ilana açık bayan ariyoruz diye. Telefonda söylemeleri gerekirdi size.

0|0
    0|0
  • Maalesef bu şekilde davranan baş örtüsüne düşman bitmiyor memlekette...

0|1
    0|2
    • çok onur kırıcı.. yani birini aldık filan diye uydursaydı da bu çirkin ifadeyi kullanmasaydı keşke çok kırıldım bilmiyorum

• Şirketin normalde kapalı birini almak istememesi normal olabilir ama bunu belirtmeyip bir de üste çıkmaya çalışması kesinlikle yanlıştır kanımca...

• evet kesinlikle ben de beni işe almamalarında değilim zaten bu alçaltıcı durumdayım..

• ben de 29 ekim yürüyüşüne (başka bir şehirde olduğumdan ötürü) katılmadığım gerekçesiyle Türk Eğitim Vakfı bursumu kesmişti

0|0
    0|0
  • Nede çok seviyosunuz acıtasyon yapmayı

1|1
    0|0
    • hiçbi accite yok sen empati kuramazsın bu durumu belli ama benim için ağır ve kırıcı bir durumdu

• var öyle beyin yoksunları

0|1
    0|1
  • Bu onlarin ayibi yani gercekdn cok cirkin tesetturlu bayanlar en ust duzey yonetici olabiliyor neden kici boklu bir firmasa calisamasn. neyse ist olsaydn yardmci olabilirdm sana

0|0
    0|0
  • şirket göze hitap eden bayan arayabilir ne var bunda?

0|0
    0|0
    • Arayabilir tabiki iyi okumadınız galiba ben bunu yazılı bir biçimde alım şartlarında belirtmeleri gerektiğini savunuyorum

• genç tepki çeker o vakit, ayrımcılık yapıyor denebilir. gerçi yapılmıyor da değil. ama bu firma da umre turizmi yapmıyor her halde

• Akılın baş örtüsünde veya saç baş giyim kuşamda olmadığını anlayamayacak kadar geri kafalı insanlar ayıptır yaptıkları.

0|0
    0|0
  • BİMER e şikayet et

0|0
    0|0
    • ne yapacaklarki şikayet etsem..

• serefsizlik

0|0
    0|1
    • evet çok onur gurur kırıcı bir durum

• belırtmemelerı onların sucu

0|0
    0|0
    • Tabiki belirtmemeleri onların suçu benim bunu arayıp sormam kadar saçma bişe olabilir mi? ezik imajı verir gibi olur ki ben örtümden gurur duyan sayan seven biriyim

• Bu pisliklerden gına geldi geberip gitsinler şu kadınlarımız bir rahatlasa artık.

0|0
    0|1
    • kapalı olan yaşamasın evsiz aşsız mı kalsın yani bilmiyorum müslüman ülkede böyle bir ayrımcılık..

• bu ülkede ülkeyi satarlarken hainler her yere yerleşip ele geçirmeye çalışırken evde oturanlar karaktersizler varken kanald de 4 askerin elinden zor alınırken sabah halka ihanet edip dövüyorlar diye kahpelik yapanlar var durum okadar vahim bunlarda sözde müslüman sözde vatanını seviyor

• İyiymiş güzel şirket

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Adamlarin şirket politikasi budur, almak zorunda degiller.

0|1
    0|2
    • zorunda değillertabi o zaman başörtülü adaylar başvurmasın diye yazsınlar ben hiç gitmiyim oraya

• Yani evet o konuda haklisin

• Kendileri kaybedecekler

0|0
    0|0
  • Seçimleri bu yönde olabilir fakat belirtmeleri gerekirdi haklısın

0|0
    0|0
    • Evet madem öyle bir şartları var belirtmeleri gerekirdi işe alıp almamaları konusunda değilim zaten

Yükleniyor...