Kapat

Siz emir alan askerlerin yerinde olsanız, halkınıza ateş açar mısınız?

Askerde kişisel düşüncelerin hiçbir önemi yoktur, ne düşünürseniz düşünün yapacağınız işin yanlış olduğunu bilseniz de yapmak zorundasınızdır. Dolayısıyla milletin yanına bile yanaşmaya çekindiği komutan züppeleri bazen hain ya da şerefsiz çıkarsa onların da emirlerine uymanız beklenir. Ancak bir yerden sonra kişinin vicdanı devreye girerse bu sözde emirlere kulak asmayabilir sonucu ne olursa olsun. Siz bu durumda olsanız ne yaparsınız?

• Gerekirse komutanın kafasına sıkarım
    18%(2)16%(3)Oy Ver12%(1)
  • Sıkmam cezası ne olursa olsun yapmam
    45%(5)32%(6)Oy Ver12%(1)
  • Bilmiyorum o anki duruma ve koşullara bağlı
    9%(1)21%(4)Oy Ver38%(3)
  • Sıkarım
    28%(3)31%(6)Oy Ver38%(3)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle böyle bir durumda sivillere ateş açmam zaten gelen emir askeri literatüre direkt aykırı. Yani o emir daha baştan geçersiz böyle bir durumda emre itaat etmemek askeri yasalarca da hoş görülür. Ateş açan askerler hayatlarının hatasını yaptılar. Maddi manevi de bedelini ağır ödeyecekler.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• öyle halkı direkt yok ederdim ben

0|0
    1|1
    • halkın geneli cahil olabilir sevmeye de bilirsin ama senin yok olman daha kolay bir çözüm bence

• ülkenin özgürlüğüne karşı olan şşahsiyetler ülkeden gidecek zaten ya onlar ölecek ya da biz

• Şu an ne desek bos. O an nasil bir psikolojide olucaz acaba? Tatbikat demisler, vatani kurtarmaya gidiyoruz demisler.. Darbe yapsan oluceksin yapmasan yine oluceksin. Cok zor bir karar dusunemiyorum bile

0|0
    0|0
  • D dedim.

0|0
    1|1
    • inanmadığın bir dava uğruna bir grup şerefsizin maşası olmak yani.

• evet ben de senin gibilere sıkılması bile yanlış diyorum

• Sıkmam

1|0
    0|0
  • felsefeye döndü resmen öldürsen hata öldümesen hata

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sıkmam

2|0
    0|0
Yükleniyor...