Türkiyede yaşayan hristiyanlara bakış açınız nasıl?

Türkler hala hristiyanmışşşşş filan bir dışlama içinde bence siz nasıl bakıyorsunuz

0|1
23|39

En İyi Erkek Görüşü

• Sanılanın aksine daha medeni ve iyi insanlar zararlarını görmedim hiç birinin

1|0
    0|0
    • Ben bir hristiyanım ve tabiki durup dururken kimseye zarar vermiyoruz sadece dışlandıgım oluyor

• Sadece insanlarda boş ön yargı var insan insandır bazen öyle durum oluyor ki müslümandan daha iyi niyetle yaklaşabiliyorsunuz konuya o yüzden problemim yoktur hristiyanlarla

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye başka bir adyla orta doğu yüzyıllarca farklı din ve mesheplere ev sahipliği yapmış beraber yaşamaş bir bölgedir dolayasyla ister müslüman ister hristiyan isterse yahudi ler olsun bu ülkede din dil ırk ayrımı yapılmadı yapılamazda bakış açım bu yönde unsanlar tercihlerinde özgürdür özgür kalacak

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Ulkenin belli bir kesiminin iyi bakmadigi net olarak ortada, hani cok farkli nasil diyim acayipmis gibi bakiyorlar, kendileri gibi biri olmayinca bakan tioler yani farkliliga acik olmayan, karakter konusunda sorun yoksa irkta dinde onemli degil, hristiyan birini taniyorum ve gercekten cok iyi daha oncede tanidiklarim oldu onlarda oyle iyi ve daha ilimandi

1|0
    0|0
  • Hiçbir insanı ne diniyle ne de ırkıyla yargılamam.

1|0
    0|0
  • Eski patronum Hristiyandı bir tane arkadaşım var.
    Dindar olanları çok tutumlu özellikle Türk kültürü ile yetişenler.
    Allah'ın yarattığı normal insan evlatları.

1|0
    0|0
  • Dışlamam inancından ötürü şahsen kimseyi.

1|0
    0|0
  • Hala daha Türklükle dinin baglantısı olmadıgını bilmeyen insanlar var tıpkı namus demek islam demek türk demek islam demek sanan akıl yoksunları var
    Şİmdi müslümanlar çökecek burdaki yorumuma biliyorum evet ben türküm ve hristiyanım bundan da mutluyum.
    Burda iyi dilekler dilediklerine bakma bir çogu tasması kopunca köpekten farkı yok
    şunu bil Hristiyanlara müslümanlardan kardeş ve dost olmaz ( Maide 51 tövbe 29 ) bu iki örnek bile yeter.

1|0
    0|0
    • Benim annem alman ve hristiyanım bende okulda arkadaslık ettimgim cocukların aileleri pek hoşlanmıyor sanki onlarıda hristiyan yapcakmısım gibi

• Her ne hiketmese bu pislik düşüncelere hep kapılan islamcılar nedense kendileri daha güzel bir yaşam için korktukları kin duydukları hristiyanlıgın çogunluk oldugu ülkelere giderler ama huzurun oldugu dedikleri islam cografyasına gitmezler

• Kin duymuyorlar bende onların dinine duymuyorum beni dinim bana onların dini onlara

• farklı bir inancının olması beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Normal

0|0
    1|0
  • Bakmıyorum

0|0
    1|0
  • Cok sacma. Allahtam cevremde baska. din. mensuplarina boyle yaklasan insanlar yok

1|0
    0|0
    • Bazı aileler cocuklarıyla arkadaşlık etmemden hoşlanmıyor sanki onlara kendi dinimi empoze etcekmisim gibi

• Bazilari aile olmus ama duzgun bir birey olamamis. Insanlari din dil irk gibi etkenlerle ayirmak cahilliktir

• Saygı gösteririm

1|0
    0|0
  • müslümanlara nasıl bakiyorsam onlara da öyle bakıyorum

1|0
    0|0
  • Yakın tanıdığım hristiyan kimse olmadı ama ben takmam böyle şeyleri

1|0
    0|0
  • süslümanlardan daha açık görüşlü ve modern oldukları kesin...

1|0
    0|0
  • Bsey dusunmuyorum

0|0
    1|0
  • Vakit varken tası tarağı toplayın göç etmeye bakın derim can güvenliğiniz için evde zor tutulan %50 tasmasını kopardı.

0|0
    0|1
  • Umrumda değil.

0|0
    1|0
  • Herkesin dini kendine

1|0
    0|0
  • Öyle bir dışlama olması çok yanlış.

1|0
    0|0
  • bir sıkıntı yok bence..

1|0
    0|0
  • Bir insanda değer verdiğim en son şey dinidir galiba. İlgilenmiyorum kimseyi de dininden dolayı dışlamam bana empoze etmeye çalışmadığı sürece

0|0
    0|0
    • Arkadaslarımın aileleri daha doğrusu kapalı olanlar benden hristiyan oldugum için hoşlanmıyor sanki ben onları müslümanlıktan soğutcakmısım gibi bu beni kırıyor

• Ben ilahiyat okuyorum bir problem yok onun inancı ona benimki bana kimseyi inancıyla yargılamam

1|0
    0|0
  • dılı dını ırkı onemı yok ınsan olsun herkes boluculuk yapmasın kımsenın kımseden farkı yok

1|0
    0|0
    • Böyle düşünenlerin olması güzel ama keşke sitede kalmasaydı herkes böyle düşünebilse

• Bana ne neyse ne zamanında soktular her milletten yabancı yavşakları

0|0
    1|0
  • Olabilir ne yani

0|0
    1|0
  • nötrüm

0|0
    0|0
  • Çok tanıştım, iyi geçiniyoruz

0|1
    0|0
  • Muslumanlara kiyasla cok daha olumlu

0|0
    0|1
  • Hepsine saygım var. Yahudisine de Hristiyanına da. Herkes özgürce inancını yaşamalı bu topraklarda ama nerde bizde o medeniyet

0|0
    0|0
  • normal insan işte

0|0
    0|0
  • kimsenin dini beni ilgilendirmez insanlığına bakarım ve de doğrusu budur insanları bireysel tercihlerinden ötürü yargılamayınız

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 22

• Cok farklı dinlerden arkadaslarım var. Sadece hristiyan değil. Bakiş açim diger herkese nasılsa onlara öyle. Normal :)

1|0
    0|0
  • Tüm iyi insanlar bizim kardeşimiz. Dini farketmez

1|0
    0|0
  • Arkadaşım var

1|0
    0|0
  • Olabilir dini beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Herkesin görüşüne saygılıyım

1|0
    0|0
  • herkese baktığım gibi

1|0
    0|0
  • Çok havalı

1|0
    0|0
  • Dini önemli değil insan olsun

1|0
    0|0
  • Umrumda olmaz saygi duyarim

1|0
    0|0
  • Tarafsız ve önyargısızım bir müslüman, budist vs. gözümde nasılsa hristiyanda öyle.

1|0
    0|0
  • Bir Müslüman olarak Gayrimüslimlere karşı herhangi bir önyargım yok. Onlar da bizim kardeşimiz.

1|0
    0|0
  • normal bakıyorum insan insandır

1|0
    0|0
  • Diğerlerine nasıl bakiyorsam.

1|0
    0|0
  • insan olsun dinin ne önemi var, bak mesele şu an sokakta müslümanım diye geçinen köpek sürüsü var

1|0
    0|0
  • sıkıntı yok benim açımdan. herkesin dini kendine. iyi insan olsun, yeterli.

0|0
    0|0
  • yaşasnlar napaym

0|0
    0|0
  • gayet normal insan yani farklı bir şey düşünmem gerekmiyor hoşgörülüyüm bu konuda

1|0
    0|0
  • Umursamıyorum

0|0
    1|0
  • saygı duyuyorum arkadaşım vardı ortaokulda

0|0
    0|0
  • Ben hic hristiyan tanimadim

0|0
    0|0
    • Ben varım katoliğim :)

• @Hristiyanturk54 bence sen hristiyan olamazsın saygı ve sevgi yok sende şeytan kötülük timsalidir hicbir dinle alakası olamaz

• İzmir St JOHN Kilisesi Alsancak beklerim adım Yuhanna.

• bakış açım yok normal insan

0|0
    0|0
  • İnancına karışamam. Benim dinine saygı duysun tamamdır.

0|0
    0|0
    • Okulda din öğretmeni bile dersine girmedigim halde yadırgayarak bakıyor bana saygı duyulmayan benim dinim

• Herkesi bir tutma. bu onun düşüncesidir. Oturduğum yerde bir aile var Hristiyan çok sevecen sıcak bir aile. Onlara baktıkça Hristiyanlara sempatim artıyor. Ve benim onlarla bir sorunum yok. Sen başkasının dinine saygı göster onlar göstermese bile bu onların şahsi fikridir.

Yükleniyor...