Kadınların üstünlüğüne inanan var mı?

Sorum basit. Genel açıdan baktığımızda ben kadınların üstünlüğüne inanan biriyim, sizin düşünceleriniz neler?

1|0
46|46

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• üstün oldugu ve zayıf oldugu alanlar var mesela bir bayan benden çok daha hızlı iş bulabiliyor veya genelde rahat işleri bayanlara ve daha yorucu işleri (fizisel anlamda değil) erkeklere verirler veya bir toplu taşımaya bindindiginde sanki koltukların üstünde only woman yazıyomuş gibi sana dik dik bakarlar sürekli sen onların peşinden koşmalısındır hesabını ödemelisin bağırdıgında alttan almak zorundasın

bunun dışında bizim ülkemizde yaşadıkları dini baskılar can güvenliklerinin gözetilmemesi adelet kısmında özellikle son zamanlarda gördügümüz anayasada kesin hükmü olsa bile adaletin kadından yana karar vermemesi taciz şiddet ve küçük görülme gibi yaşanması zor problemleri var

Özetlemek gerekirse insan olmak zor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 45

• Üstün değiliz, sözde bir eşitliğimiz var ama hiçbir zaman pratiğe dökülmedi. Döküleceğine de inancım yok.

2|0
    0|0
  • kadınlar niye üstün olsun ki cinsiyetin bizlere kattığı üstünlüğümüz var tıpkı erkekler gibi ama toplama bakarsak artılarımıza ve eksilere erkek ve kadın eşittir

0|2
    0|0
  • Ben. Anaerkil olan toplumduk bir zamanlarr :'(

0|1
    0|0
  • Tabiki üstün. Malesef ki erkeklerin ve kadınların eşitliğine bile inanmayan kadınlar varmış, çok yazık.

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|2
  • Inanmak yaşatmaktır. Doğurganlık ve orgazmdan dolayı kadınların Tanrıça sayıldığı toplumla ilgili kısa bir yazı okumuştum mantıklı gelmişti. Ama bir yandan da din ve yüzyıllar ataerkilliği vurguluyor. Daha başkası da eşitlik. Hangisi tam anlamıyla yaşatılıyor ki? Veya zedelenmedi? Ben hiç birisine inanamıyorum.

0|0
    0|0
  • inanmayın sıradan insanlarız

0|1
    0|1
  • Hayır, kadın-erkek eşittir. Hiçbir cins birbirinden üstün değil

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum

1|1
    0|1
  • Kadının da erkeğin de kendine göre üstün olduğu konular var kiyaslanmamali bence

0|2
    0|1
  • Hayır, böyle bir şeye inanmak biraz komik olurdu popüler magazinin insanlara uydurup sunduğu bir yanılgı bence

0|0
    0|0
  • Inanan var. Hatta adi "feminazi"lik. Ha ayrica erkek dusmanligi da "misandrist" olmak. Youtube'a "Onision-feminazi"yaz cikar benim sevdigim bir youtuber.

0|2
    0|0
  • hayır ne üstün ne de eşit

0|0
    2|1
  • Hayır yok kimse kimseden üstün değildir

0|1
    0|1
  • birbirine benzemeyen iki şey birbiri ile kıyaslanamaz. Ama Allah erkeği kadından bir derece üstün yaratmıştır oda yapısı gereği. Bana göre Allah canlı cansız herşeyi muazam bir şekilde yaratmış.

0|0
    0|0
  • Kimsenin üstünlüğüne inanmıyorum ben. Hee bir konu hakkinda kadin erkekten daha iyidir. Baska bir konuda erkek kadindan üstündür ama genel olarak iki cins esittir bence

0|0
    0|0
  • İnsan eşittir.

0|1
    0|1
  • Duruma göre değişir bu

0|0
    0|0
  • Üstün olan ne kadındır ne de erkek. İki ayrı cinsiyeti birbirine oranlamak yanlış. kadının da erkeğin de yetkin oldugu çok cesitli alanlar var

0|1
    0|0
  • Eşit.

0|1
    0|0
  • Hepimiz birbirimize benzeriz... Sadece saygı!

1|1
    0|0
  • bence iki tarafta üstün değil birbirinden. farklı yönlere sahipler sonuçta. misal erkek güç olarak kadını geçer kadın yanlış anlaşılmasın ama zeka olarak erkeği geçer. farklılar yani.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum. İnsan üstünlüğüne inanıyorum.

1|0
    0|1
  • kadın üstün falan değildir. erkek üstünlüğü ne kadar saçmaysa kadın üstünlüğü de o kadar saçma

0|0
    0|0
  • Bana göre üstun olmalı :D ama eşit bence

0|0
    0|0
  • Kimse kimseden üstün değildir bence..

0|0
    0|0
  • Yok oyle bisi.

0|1
    0|1
  • erkekleri ezip geçemem ama fiziksel açıdan kadınlar erkeklerden kat kat daha üstün yasal anlamda eşit

0|0
    0|2
    • Sizede vajina var diye mi

• @exelance32 biliyorum o yüzden sizi ezip geçemem dedim ya

• Teşekkür ederim

• evet üstün ama erkeklerle eşit olmaları gerekiyo

0|0
    0|0
  • var tabi ne sandilar

0|0
    0|3
  • Kızlar Devam
    15

Erkekler Ne Diyor 45

• Desene "köleciyim ben sahibemi arıyorum, burada var mı?"diye. Böyle dolaylı yoldan üstünü kapatarak gizlenmiş olmuyorsun...

2|3
    0|0
  • 2|0
    0|2
  • Sen elma ile armutu karıştırıyorsun hangi konuda üstün ki? Erkek belli konularda kadından üstündür kadın da belli konularda erkekten üstündür. Tarih profesörü ile matematik profesörünü hangisi çok biliyor diye karşılaştırabilir misin. İşte bu konuda öyle bunlar öyle basit konular değil. Ama bir konu dersin o zaman tartışalım mesela "ülke yönetiminde kadınların üstünlüğü" gibi ama genel olarak demek bence doğru değil. Kal sağlıcakla.

0|0
    0|0
  • Toplumsal olarak bakar isek çok üstün görmediğimiz bariz kadına şiddet ve tecavüzün fazlasıyla olduğu bir ülkede yaşıyoruz ezmeye çalışan erkek sınıfı fazladır ama kadın her bakımdan üstün olması her iki tarafından yararına olduğunu düşünenlerdenim kadını ezilmemiş bir toplum güçlü nesillerin devamı niteliğindedir

0|0
    0|0
  • Kadının üstünlüğü zaten ALLAHIN cenneti ayaklarına sermesiyle ifade edildi eşitlik çok farklı kavram bana göre kadın ise kutsaldir

0|0
    0|0
  • Hauır kanks

0|0
    0|0
  • Cinsiyet üstünlüğüne inanmıyorum. Cinsiyet farklılığına inanırım.

0|0
    0|0
  • Erkeklerden çok Bayanlar varmış dünyada :D

0|0
    0|0
  • saçma bir yaklaşım ne alaka erkek daha üstündür :D

0|0
    0|0
  • Ne acıdan inanıyorsun

En iyi askerler erkek
    En iyi aşcılar erkek
    En iyi doktorlar erkek
    En iyi siyasetçiler erkek
    En düşünceliler erkek

Kızlar?

Karşılaştırılmaması lazım ama olay böyle.

0|0
    0|0
  • yok canım sen standart erkeklerden daha aşağıda olduğun için erkeklerle eşit olan kadınlar sana üstün geliyor

0|0
    0|0
  • Hayır, bu saçmalık olurdu. Her iki taraf için de geçerli olmak üzere üstünlük diye bir şey yok. Bir insanı diğerlerinden sadece kişiliği üstün kılabilir.

0|0
    0|0
  • Kadın erkek eşittir

0|0
    0|0
  • Nasıl bir üstünlük?

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • herkes eşit😕

0|0
    0|0
  • Herkes eşittire inanman daha iyi ne erkek ne kadın ne de trans bireyler

0|0
    0|0
  • Hayır saçma

0|0
    0|0
  • Hayır kadın erkek eşit

0|0
    0|0
  • Üstün degiller

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • erkekle kadının farklı konularda üstünlüğü vardır fakat eşittirler

0|0
    0|0
  • genel olarak degil ama cok zeki kadinlar var be :D

0|0
    0|0
  • Kuranda kadın erkek eşittir arap kültüründe kadın erkek eşit degildir
    cübbeli ahmet gibileri kadınları çarsafa salar farz diye gösterirr
    kadınlar üstün degildir

0|0
    0|0
  • kadinlar niye ustun olsun knk ancak esit olur

0|0
    0|0
  • Ben sadece Allah'ın üstünlüğüne inanan biriyim

#BeyazMelek

0|0
    0|0
  • neden yazarlar bilim adamları en iyi aşçılar hep erkek?

0|0
    0|0
  • Cinsiyetlerin farklı özelliklerde birbirlerine üstünleri vardır bence

0|0
    0|0
  • Erkekler daha ustundur benim gibiler tabi 😄👍

0|0
    0|0
  • Yalan.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam