Feminist erkek?

Bizim arkadas grubumuzda bir erkek var aslinda arkadasimizin sevgilisi ve feminist oldugunu ogrenince sok oldum ama dusunceleri gercekten cok guzel erkek ve kadin esit olmali seklinde dusunuyor ben bir erkegin bu kadar ince olmasina sasirdim siz ne dusunuyorsunuz aranizda samimi bir sekilde boyle cesur dusunceleri olan var mi?

Güncellemeler:
Feminist :erkek ve kadinin esit oldugunu dusunen kisi
Feministlik:esitlik dusuncesi
Irkcilik gibi cinsiyetciligin de yanli oldugunu her insanin esit oldugunu savunur

2|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın erkek eşit demeyen de zaten bir tuhaflık vardır

1|0
    0|0
    • Bu sitede cok tuhaf insanlar var malesef

• Saygısızlık, empati yoksunluğu başka birşey değil.. Bir ezilmişlik haksızlık duygusu var ki feminizm diye birşey ortaya çıkmış işte bunun neyini anlamıyorlarsa

• Malesef oyle keske herkes boyle dusunse dogru dusunebilseler..

En İyi Kız Görüşü

• Erkek kadın eşitliğine inanmayanları zaten çevremde bulundurmuyorum. Feminist olsun veya olmasın, erkek kadının haklar dahilinde eşitliğine inanmalı.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Kadın hakkı yoktur. İnsan hakkı vardır. Çabamız kadına ya da erkeğe uygulanan, pozitif ya da negatif ayrımcılıktan ziyade her iki cins adına fırsat eşitliğini savunmak olmalıdır.

1|0
    0|0
    • Zaten oyle feministligin anlamini bilmiyorlar

• Bu cesur bir dusunce degil normal gayet? Ben cevremde daha hic erkekler kizlardan ustundur diye konusan bir erkek duymadim. d

1|0
    0|0
    • Oyle konusmasalarda cogu boyle dusunuyor

• Sen nasıl dusunuyorsun ^^

• Feministim ben de 👍😄

• Evet bence de eşit olmalı. Mesela sırf kadınım ben bana karışmazlar diye erkeklere bağırıp çağıran, duracağı yeri bilmeyen kadınların pataklanması lazım.

1|0
    0|0
  • Kız düşürmek için yapanlar gördüm

1|0
    0|0
    • Sorum kiz dusurmeye calisan omurgasizlarla ilgili degil feminist erkeklerle ilgili o dediklerini ayirt etmek kolay ☺

• Türkiyede bence eşitlik diye birşey yok olamaz da. Bazı konularda erkekler üstün bazılarında kadınlar.

• Malesef esitlik yok evet

• Bir erkekle kadın asla eşit olamaz
    Eşit diyen varsa buyursun tartışalım

0|0
    1|1
    • Tartışalım

• @donthappy1 türkiyenin yüzde 90 ı aptaldır zorlama 😂

• Konuyu anlamamışsın kardeş çok farklı örnekler veriyorsun @KimMiyim

• İlla kadınlar feminist olacak diye bir kural daha önce hiç görmedim. Ben de feministim...

2|0
    0|0
    • Boyle dusunen az erkek var hele Turkiyede o yuzden sasirdim yoksa cok normal tabiki 👍😊

• Haklisin

• Erkek = insan
    Kadın = insan
    O halde erkek = kadın

2|0
    0|0
  • bir sürü bu düşüncede erkek var. ama kimisi kadın yalakalığı için yapıyor. belki o da öyledir..

1|0
    0|0
  • Kadın erkek eşit tabiki feminist değilim ama sadece kadın erkek eşitliğini savunuyorum

1|0
    0|0
    • O zaman feministsin feministin anlamina bak feministlik kadin ve erkegin esit oldugunu savunur kadina kadin diye ayricalik gosterilmesine de karsi cikar ayni zamanda feminist demek budur dusuncelerinden cekinme

• Öylemiymiş feministliği kadın üstünlüğü sanardım 😂

• Hayir degil oyle bir dusunce olamaz ki zaten 😊

• Kadinlara yeni yaklasma taktigi.

0|0
    1|0
    • Biz onlari ayirt edebiliyoruz onlara feminist degil kardeşim deniliyor bu konuda bence ozellikle turkiyedeki kadinlar uzman sayilir ayirt etme konusunda..

• Sansurlemeseler olmaz neyse

• 2 hafta bir kitapta okumuştum anlattığı şeylerde mantıklı geldi bana erkek kadın üstünlüğünden ziyade ikisinin üstün olduğu taraflar farklı hem biyolojik hem ruhsal açıdan o yüzden o erkek arkadaşınız görüşleri güzel bu arada feministlik hem erkek hemde kadın için bir noktadn sonra tehlikeli söylemiş oluyım

0|0
    0|0
  • Sizi yiyor 😂

0|0
    1|0
  • cok sacma

0|0
    1|0
    • Kadin ve erkek esit degil midir yani?

• Ne demek istiyorsun toplumumuzda erkek kadindan ustundur gibi bir dusunce var ve feministlik kadin ve erkegin esit olmasi demektir manevi olarak annen babandan ustun olabilir ama ben erkek de kadinda esittir diyorum sen buraya cok sacma yaziyorsun.. maneviyattan bahsetmiyorum genel olarak

• kafin erkege hicbir zaman esit olmamistir ben kanunlar veya medeni haklardan bahsetmiyorum ikisinin yeri farklidir bazen biri uatundur bazen digeri ustundur tam bir aonuca varilamaz

• Bende kadın be erkeğin eşit olduğunu düşünüyorum. Bende mi feministim şimdi :D

1|0
    0|0
  • Hormonlar farklı Allah kimseye vermesin

0|0
    2|1
    • Ne demek istiyorsun kadin ve erkek esittir dusuncesinin dalga gecilmesine sebeb olan ne?

• @donthappy1 Peki senin gözünde olmayalım Allah için olmam yeterli zaten sıkıntı yok
      Allah bana dost olduktan sonra dünya bana düşman olsa ne yazar

• @donthappy1 bunlara laf anlatamazsin anlamazlar bosver yorma kendini

• erkek değildir o erkek olsa duramazsın

0|0
    1|0
  • bir kadınla bir erkek eşit olamaz.
    kadın yeri gelir erkekten baskın olur.
    yeri gelir erkek kadından üstün olur
    Allah katında üstünlük takvaladır

0|0
    0|0
  • İyiymiş. Birlikte yerken alman usulü para ödetir size. Ne de olsa eşitsiniz.
    Ben de mi feminist olsam ne? Cepte para kalmadı.

1|0
    0|0
    • Sen de akilli ol bu devirde kimse kardesine bile para yedirmiyor bu kisilik meselesi tum kadinlar oyle degil bizim de gururumuz var 👍

Kızlar Ne Diyor 7

• İtici

2|0
    2|2
    • Itici mi erkek ve kadinin esit oldugunu savunan erkek itici mi yani daha ne kadar kendinizi bu dusuncesiz erkeklere ezdireceksiniz yazik

• Neden savunamasin ki cok ince bir davranis bence ustun oldugunu dusunmek yerine kadinlarin haklarini savunmalarini illa her erkek kalas olucak odun olucak sonra niye dayak yiyoruz biz ya gercekten eziklik bence bu

• Ben şurda erkek hakları dersem nasıl itici olurum aynı şey kadın haklarını savunmaya kalkan erkek için de geçerli. Düşüncem bu saygı duyun isterseniz?

• Feminizm zaten kadın erkek eşitliği demektir lan

1|0
    0|0
  • Evet tanıdığım vardı ama nadir çıkıyo öyle

1|0
    0|0
    • Nadir de olsa varolmalari guzel 😊

• Bicok erkek boyle soyluyor ben hic sasirmadim

1|0
    0|0
  • Cogalmalari dileğiyle..

1|0
    0|0
  • Erkek feminist olmaz diye biliyorum

0|0
    1|0
    • Neden olmasin feministlik erkek ve kadinin esit oldugu dusuncesidir erkek neden olmasin?

• Feminizmi çok yanlış anlıyorlar. Kadınlar sperm üretebilir demiyoruz biz anlayın artık..

1|0
    0|0
Yükleniyor...