Bazı insanlar nasıl hayatına hiç bişey olmamış gibi devam edebiliyor?

2 gündür askerin halini gördükçe ağlıyorum. İnsanlar nasıl hiç bişey olmamış gibi devam edebiliyor? Ya da nasıl linç edilen askerler için iyi olmuş, az bile yapmışlar diyebiliyorlar? Yarın bigün hepimizin eşi, çoluğu, çocuğu, belki de kendisi askere gidecek. Bütün askerler bizim evladımız. Benim şu yaşımda ciğerim yandı. Çoğu zaten benim yaşlarımdaydılar. Gerçekten gördüğüm görüntüler aklımdan çıkmıyor. Bu nasıl bir kin, nasıl bir ülke. Daha neler yaşayacağız kestiremiyorum! Artık kan dökülmesin dedikce daha kötü şeyler yaşanıyor. Burada ki insanlar nasıl bişey olmamış gibi davranabiliyor? Görüyüroum bir çoğu nasılım diyip fotoğraf atmış, ya da sevgilim ayrıldı akıl verin demiş. Arkadaşlar farkında mısınız hiç iyi şeyler olmuyor. Ve artık iyice karanlığa sürükleniyoruz. Bu gelecek bizim. Ama olaylara tepki dahi vermiyoruz. Hayat sevgiliden, cinsel istekten vs ibaret değil. Ben artık kendimi sorgulamaya başladım. Millet aya gidiyo biz yaya... bir sorun olduğunda bütün partiler birbirine giriyo.. Akp, chp, mhp... Sonra kardeşiz diye ortaya çıkıyoruz? Bu mu kardeşlik? Çok doldum. Çok üzgünüm. Saçma sapan yorum yapacak olan varsa hiç yapmasın, bir de ona kafa yoramıcam!

2|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• Millet olarak artık herşeye duyarsızlaştık ve önem sıramız çok değişti..

Eskiden ailesinden birisini kaybeden yıllarca kendine gelemezdi ama şimdi 1-2 hafta sonra aklına gelmiyor ama iş kazık atan sevgiliye gelince senelerce aklından çıkaramıyorlar..

Hayatımız seks ve internetten oluşuyor..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ya bırak burdakileru dünden beei kutlamalar yapılıyor hiç mi içleri acimiyor yazık değil mi o askerlere teslim olmuş askerin kafasını kesmek ne demek boynuna türk bayrağı asıp askeri kemerle dövmek ne demek sonrada allahuekber nidalariyla bayram yapiyorlar bu mu bizim dinimiz imanimiz bu bu insanlığımiz ben her resmi videoyi yaziyi gördükçe hüngür hüngür ağlıyorum bu insanlar nasıl bayram yapıyor nasıl böyle gamsız oluyor aklım almıyor

0|0
    0|0
    • İşid den ne farkımız kaldı kardeşim? Hangi teröristin boğazını kestik de daha eli kınalı evladımızın boğazını kesiyoruz biz?

• Hiçbir farkımız kalmadı kardeşim 20 yaşındaki kınalı kuzuları linç etmek kafasını kesmek ve bunu din adı altinda kahramanlık gibi göstermek bizim milletimizi yakışmıyor ne yazıkki cahilligin dibine vurmuş bir toplumuz vicdanımızı kaybetmiş bir toplumuz teslim olmuş mehmetçiğime ahkam kesmekle kahraman olunmaz

Erkekler Ne Diyor 6

• Askere gitmeyen neyin ne oldugunu bilmez, asker emir kuludur askerden geleli 4 ay oldu ordaki asker emir kulu zamanında şehitler ölmez diyenler şimdi askere saldırır oldu dun seriat diyenler bugun cumhuriyet dedi neden?
    MAdem o kadar niyetiniz var dağa neden çıkıp terörü bitirmiyosunuz diyesim var bu halleri gördükçe acaba darbe olsa mıydı diyorum istemeye istemeye, ordu suanda halka karsı ne dusunuyor?
    Askere polislerin nezarette yaptıklarını herkes bilip görüyor. Artık sahilde oturup alkol bile alamıyoruz bu nasıl zihniyet?
    KAç kişi öldü kimin umrunda?
    Milleti sokağa dökerken onları dusunduler mi hayır?
    Herkes evinde oturmalıydı kolluk kuvvetleri halletmeliydi ama öyle olsa darbe olurdu, asker neden halka saldırmadı en başta?
    Neden halk askere bunları yaptı?
    Hersey karmasa

1|0
    1|0
    • Halkısın. Aynı düşüncedeyim seninle

• bir kez daha utandım ülkemden.

• Ne bekliyordun adamlar askere saldırıyor, terörist olsa yapmazlar, ben ölmeye geldim diyor ama hangi kafayla nereye ölmeye geldin kimsin sen :)

• Türkiye'nin %30 bile Türk değil normal. Ne olursa olsun askere vurmaya kıyamaz insan o üniformaya. sivil saldırsalar terör estirseler anlarımda tsk üniforması var üstlerinde millette nasıl bir kin varmış ki içlerinde, kemerle tekmelerle saldırmışlar. pkk'lılar olsa böyle saldırmazlardı. Türk milletinden utanıyorum Türklüğümden de Türk diye birşey kalmadı benim için. Benim soyum Türk sadece Türk milletini tanımıyorum artık.

1|0
    0|0
    • Bende kendimden utanıyorum, ülkemden utanıyorum. Bütün dünyaya rezil olduk. Askeri halka polise düşman ettiler. Askerin 2 kuruşluk değeri kalmadı. Yazık günah ya

• Askerler darbe yapma amacıyla dışarı çıksa ortalığı ağlatırlardı. Ama askerlerinde bir hatası var halka-polise teslim olmayacaklardı kışlalarına döneceklerdi silahlarıyla birliktedaha sonra teslim olacaklardı cezası varsa çekeceklerdi, göz göre göre linç edilmeye bıraktılar kendilerini, o vicdansızlarda utanmadan yüzsüzce alçaka linç etmeye kalktılar

• Bazı insanlar? Koyunlar olacaktı sanırIm o

1|0
    0|0
  • Haklısın. En kötüsü de askerlerin, subayların kötü muamele görmüş hali yayınlandıkça şiddetin şiddeti doğurma ihtimali artacaktır.

1|0
    0|0
  • Bazı insanlar iste

0|0
    0|0
  • Gamsız onlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Benim bile psikolojim bozuldu burda :/ bazı insanlar hiçbir şey görmeyip oturdukları yerden konuşup sonra da hayatlarına devam etmeleri normal bence :)

0|0
    0|0
  • Burdada ayni durum var millet davullu zurnali dugun var tamam dugun tarihi onceden alinms olablr ne olcgni bilemez insanlar ama biraz duyarli olunda bari o kornalari calp mllete duyurmaya calsmayn

0|0
    0|0
  • Garip insanlar

0|0
    0|0
  • ne olcak halimiz bilmiyorum çok moralim bozuk askerlerin halini gördükçe sinirlerim bozuluyor az önce facede bir video gördüm polisler askerleri tutuklamış dövüp kan içinde bırakmışlar elleri bağlı demir parmaklıklar arkasından küfür ediyorlar askere 10 aylık kızını s... diyor çok sinirlerim bozuldu

0|0
    0|0
  • Ülkemin geleceği için çok endiseliyim. Allah sonumuzu hayretsin.😞

0|0
    0|0
  • Askerin haline ağlamak yerine sıraya koy halkın haline ağla

0|0
    0|0
    • Halka asker dışarı çıkmayın evinize dönün dedi. Gitselermiş bile bile intihar ettiler. Ben onlara ağlamam. O kendini başkomutan ilan eden kişi çıksaydı en başta o zaman eyvallah bende giderdim ülkemi korumaya. Bana halka ağla lafıyla gelmeyin

• Iki yüzlü hain. Sana senin ikiyuzlulugunu gosterdim. Insallah hepinizin kökü kuruyack

• Allahım inşallah sen ve senin gibilerin soyu yok olur da şu ülke bir rahata erer.

Yükleniyor...