Hristiyan olmak istiyorum.. pişman olmaktan korkuyorum... ne yapmalıyım?

lütfen yobaz tayfası cevap vermesin onların dediklerini dikkate almıyorum... ben uzun zamandır katolikliği araştırıyorum. çocukluğumdan beri İSA ya karşı derin bir sevgim ve sempatim var. onu çok seviyorum değişik bir sevgim var.. hatta kendi peygamberimize bile öyle derin bir sevgi beslemedim. onuda sevdim tabiki ama Kuranın türkçesini okudukça soğumaya başladım. yazılan bazı şeyler çok mantıklı ve hümanist gelse de bazı şeyler beni korkuttu. hayatımda hiç bir rahiple konuşmadım bunları ama kliseye gitmeyi çok seviyorum... bir kiliseye gitmek üye olmak istiyorum zaten bunu kimseye söylemem aile, arkadaş vs. ama sonradan pişman olmaktanda korkuyorum. içimde Allah sevgisi var ve yanlış bir yola girmek istemem... ne yapmalıyım? neden böyle hissediyorum?

0|2
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kendini sorgulayıp düşünmen sonrada doğruyu bulmaya çalışman güzel bir şey. Ama zaten müslümanlık doğru olan. Hz. İsa (a. s) da ALLAH ın peygamberidir ve imanın şartlarından biride peygamberlere imandır. Ahir zaman peygamberi Hz Muhammed (sav) dir. Sende ahir zamanda yaşıyorsun , bir peygambere sevgi duyman güzel bir şey. , hristiyanlık bozulmuştur bir zamanlar hak din oydu ama bozuldu bozulmamış olsaydı zaten ALLAH yeni bir din göndermezdi., zaten ilahi dinlerin hepsi tevhid dinidir tek ALLAH ın olduguna inanmak yani hristiyanlıgıda ALLAH gondermıstır ama insanlar onu bozdu sonra ALLAHU TEALA islamı gönderdi. ZATEN HZ İSA (a. s.) GÖKTEN İNECEKTİR VE İNDİĞİNDE YENİ BİR DİN GETİRMEYECEK VE İSLAMA TABİ OLCAKTIR HAC BİLE YAPCAKTIR. Hz İsa ( as) ölmemiştir dünyaya inecektir islam için çabalayacaktır ve müslüman olarak ölcektir. Hz İsa (as.) bile müslümanlık için uğraşacakken sen napcaksın hrıstıyanlıgı , vede hristiyanların yeri şu an cehennemdir. Hiç bulaşma hristiyanlıga , müslümanlığı duzgunce ve samimi bir şekilde yaşarsan asıl sınavını kazanmış olursun. Niçin dünyaya gönderildiğini unutma..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kafan karışmış canım senin bizim peygamberimiz adına yaratılmış bütün evren senin benim yaratılış sebebimiz o bundan dolayı kendi yaratılış sebebinden daha çok nasıl sevebilirsin ki başka bir peygamberi. Hristiyan olmak Hz. Isa Tanrının oğludur sözünü kabul etmek demektir ki bu bence yanlış ama senin tercihin korkmana gerek yok Allah'tan başka kimseden kimse senin mezarına girmeyecek sonuçta

0|0
    0|0
    • İslamı bildikten sonra hristiyan olan ayvayı yer kimseyi korkutmak istemem
      Allahın oglu var diyen işidden daha zalim olur meryem oglu isa tanrı diyenler kurtuluşa eremez
      isa dogdugunda sünnet olmuştu tanrının sünnet olması gercekten bir topluma celişki gelmıyorsa o toplum gelişememiştir

• @Magebloke Bence de öyle ama herkes kendi mezarını kendi kazar ne yapalım

• hayırlısı

Erkekler Ne Diyor 18

• Senin deyiminle yobazım. Cevap veriyorum:
    1 - Hz. İsa'yı her müslüman sever ve inanır. Müslümanlığın, imanın şartlarından biri de budur. Belki senin kadar araştırmamışızdır ama biz de severiz. Ben her duamda ona da dua ederim, diğer tüm peygamberlere olduğu gibi.
    2- Bence papazdan önce gidip o seni korkutan ayetleri kuran, tefsir ve fıkıh bilen bir imamla tartışmalısın. Yine bir imamdan Hz. İsa'yı islamın nasıl görüdüğünü anlatmasını istemelisin.
    3- İkinci yazdığımı yapabildin diyelim. Ondan sonra gidip bir papazlada görüş kiliseye de kayıt ol onları da dinle.
    4- ve sonra kendin karar ver.

"Leküm diniküm veliyedin"
    "Sizin dininiz size, benim dinim bana"
    Ben bir yobaz müslüman olarak sana karşı görevimi yerine getirdim. Gerisi senin bileceğin iş.
    Vesselam.

0|1
    0|0
    • yobaz derken hakaret falan edip asıp kesen insanlardan bahsettim. yoksa görüşünü güzelce savunana yobaz demem.

• Kuran dan bir tane incilden 4 tane var.
    Kuran tevsir ile okunur yani o ayet neden nasıl indi olarak okunur.
    Bende 2 tane incil var hepsindede gerçek incil yazıyor ama farklılar =D

0|1
    0|1
    • incil zaten sonradan yazılmış gökten indiğine inanmıyor hristiyanlar. bunu biliyorlar. isa nın öğretileri ve hayatını yazmışlar.

• Kusal Kitap'ın İncil denilen kısmı 27 kısımdan (bir başka deyişle 27 sureden) oluşmaktadır ve Grekçe olarak kaleme alınmıştır. İsa'dan hemen sonra başta Filistin bölgesi olmak üzere hızla yeryüzünün çeştli bölgelerine kimi zaman sözlü kimi zaman da yazılı olarak yayılmıştır. Kısa zamanda başka dillere çevirileri bile yapılmıştır.

İncil'in içinde 27 kısım (ya da sure diyebiliriz) vardır ve her kısmına bir ad verilmiştir. Örneğin Matta, Markos, Luka, Yuhanna, Elçilerin İşleri, Romalılar, Korintliler, Yakup, Esinleme gibi... Bunlardan ilk dört kısım, genellikle toplumumuzda dört İncil gibi algılanır. Ama gerçekte bunların her biri bir İncil değıldir, sadece tek olan İncil'in kısımlarıdır. Diğer bir deyişle, Matta Suresi, Markos Suresi ya da Romalılar Suresi gibi algılanmalıdır.

• Bende 2 tane incil var hepsindede gerçek incil yazıyor ama farklılar

Yalancılık etme herkesi kendin gibi sanma.
      Hadi bakalım at 2 tane fakrlı dediğin incil ne ?
      incik tek cilt bir kitaptır siz böyle yalanlar ile ancak kendinizi avutursunuz

• Ne farkeder ki hrıstiyan ya müslüman

0|0
    0|0
  • Her iki kutsal kitabı iyice oku

0|0
    0|0
  • O kültür hosuna gitmiştir. Ama içinde kafa kesmek kol kesmek olan kitaba inanmam ben sen inan yani

0|0
    0|0
    • Kurandada var kesmek biçmek savaşmak vsvs

• Kuranda var onlar hısızlıkta kol kesilmesi. iyice araştır

• Yahu aptal saçma şeyler işte ikiside birbirinden bok.

• Ol sende

0|0
    0|0
  • Yahudiler üzeyir Allahın oglu dediler Hristiyanlar Meryem Oglu Mesih (isa) Allahın Oglu Dediler Tevbe 30
    İsa Allahın Oglu Olamaz Dogan Birşey Asla Tanrı Olamaz
    İsa Yemek Yiyen Tuvalete Giden Sünnet Olan Bir İnsandı Tanrı Sünnet Olmaz Yemek Yemez
    Sacmalık Peygamberin 9 Yasında Evlenmesi Gibi Sacmalıkları Gördüyse Dinden Dönme Hristiyan Ölürsen İslamı Bildigin Halde Dinden Döndün İçin Allah Seni Affetmez Çelişkilerini Söyle Yardımcı Olayım Boşa Dinden Dönme

0|0
    0|0
    • İsa Allahın oğlu derken gerçekten oğlu değil bir parçası yani Tanrının kendisi diyorlar. oğlu derken bildiğimiz oğul anlamında değil yani. Tanrının bir parçasını bir insan suretiyle dünyaya yollaması yani. inanış bu.

• Hristiyan olmak istiyorsun ama şirkten bahsediyorsun bu nasıl kafadır hangi allah bu?
      Hz isa müslümandı hristiyan degildi musa müslümandı davud müslümandı
      sen hangi dine inandın yıllarca kuranı nasıl okudun?

• Allahın oglu var diyenler şirke giriyor sen cennete giricek diyorsun
      sonra bana şirkten bahsediyorsun ya kızım hristiyan ol bence bu dinde kalıp insanları saptırma
      allaha inanmıyanlarıda cennete koyma

• e canım benim sana kalmış bişey bu ama hristiyanlık da müslümanlık allahın bir dini değilmi? allah sevgisi müslüman olarakda yaşayabilirsin yani , ayrıca ben kuranı kerimde korkulacak bişey görmedim bugüne kadar. Böyle bir kararı birden verme düşün taşın derim yani , bu konularda bilgili insanlarla konuş

0|0
    0|0
  • Allah sevgisi var bunu biliyorsun ve Hz. İsa peygameberinde bunun oğlu olmadığını biliyorsun bunu bile bile o yolu seçeceksin öyle mi

İslam Hakkı'nda aklına takılan cevap veremediğin sorularınız varsa medeni bir şekilde konuşabiliriz

0|0
    0|0
    • İnsanlar ahirete inanmasada içinde insanlık fıtratı olarak sonsuza kadar yaşama isteği ve beklentisi vardır
      Zaten islam dini de bınu görmeyen gözlere ispatlıyor
      Aslında bildiğimiz islam dini zor değil biz zor hale getiriyoruz islam dini kusursuz ama müslümanlar kusursuz değil

• emin değilim. hristiyanlık gerçek gibi hissediyorum bazen. daha mantıklı geliyor.. İsa ya büyük bir sempatim var seviyorum ve dua ediyorum ona...

• Dua edebilirsin sevede bilirsin bizler müslüman olarak bütün Peygamber'leri seviyoruz doğru bir din olmadığını şöyle açıklaya bilirim incil içinde Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) geleceği müjdelenmiştir ve incilde bunun altına not düşerek bu gelecek olan şeytandır demiştir şimdi orada diyoki size müjdeler olsun benden sonra bir kurtarıcınız daha gelecek aklın alıyor mu ki şeytan olsun bizim kurtarıcı
      Sonra incil in anlamı zaten müjde demek ve gerçekten de müjde ki sıra Müslümanlığa geliyor demek

• Pişman olursun

0|0
    0|0
  • isa as bizde çok severiz incil oku anlıycaksın bozulduğunu zaten kendileri kabul ediyor değiştirildiğini orta çağ kilisesinin durumu ortada araştır.

0|0
    0|0
    • İncilin vahiy olanı korunmuştur incilin hepsi degişmedi
      hurafe anlatma cübbeli ahmet gibi

• olm sen delisin galiba :D
      diyorumki incilde allahın sözleri var onları degiştiremediler yeni sureler uydurdular ayet eklediler diyorum allahın sözü degişmez
      kurandan sorumluyuz neyse

• aptal herif ya ben aynısın diyorum diyorum hala mal mal şeyler yazıosun

• İçindeki sevgi değil korku. Dinler insan uydurmasıdır. Bilime yönelmeni öneririm...

0|0
    0|0
  • Seni ne mutlu ederse orda ol

0|0
    0|0
  • Tanrı seni kutsasın ve bağışlasn.

Günahlarından arınmak için g. ötüne 3 kez haç sok çıkar.

0|0
    0|0
  • Ben hristiyanım katolik mezhebinden ne sormak siterseniz bana sorabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Musluman lıktan çıkan tekrar geri dönemez bunu araştır googldab

0|0
    0|0
    • Saçma sapan konuşma be doğruyu öğrendikten sonra Nasıl geri dönmez

• Hakkı'nı helal et

• bende küçükken dinazor olmak istiyordum imkansızmış hayatımın ilk tranvası

0|0
    0|0
  • Ahahaha 😂😂

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Emin olmadan değiştirme sonra geri dönersin sonra tekrar vazgeçersin falan derken hiç hoş olmaz haliyle

0|0
    0|0
  • Bence araştırmalısın pişman olmak istemiyorsan eğer Müslümanlığı iyice araştırırsan hristiyan olmak isteyeceğini düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Etkilenmiş olabilirsin. Ama kesinlikle bunu istediğinden emin olmalısın. Eğer kararını verdiysen çevreyi umursama, unutma bu senin hayatın :)

0|0
    0|0
  • Hıristiyan kültürü "cool" geldiği için olmak isteyenlerdensen olma. Bunun dışında iyi araştır. Hoş, ikiside saçma bence.

0|0
    0|0
    • hristiyan kültürünü yaşamıyor avrupa. hristiyanlığa çok ters yaşıyorlar. din onların hayatlarında büyük bir önem taşımıyor zaten.

• Öyle tabii, çoğu bizim ülke gibi aileden gelme. Ama katolikler müslümanlardan daha bağlı dinlerine..

• Bunu düşünmen nile o kadar yanlışki kalk bir abdest al namaz kıl gençlik zamanlarında olur böyle şeyler bir rahipe gideceğine iyi bir imama git o sana her şeyin cevabını verir sakın ola öyle bir şey deneme bence

0|0
    0|0
  • Ne istiyorsan onu yap kimse etkilemesin seni

0|0
    0|0
  • oldu biz seni tutmayalım

0|0
    0|0
  • Jesus Christ 😏

0|0
    0|1
Yükleniyor...