Ezikliği nasıl ölçersiniz?

Günlük hayatta, nasıl birine ezik dersiniz?

3'ün 5'in hesabını yapan, küçük detaylara takılıp kalan insan eziktir. Asaletten yoksundur. Açık ve net.
Saldırgan, kolay kızan insan eziktir. İstisnası yoktur.

1|0
39|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 38

• Ezik kelmesini kullanmam. Cok zavallica

7|2
    0|0
  • Marka bir mağazaya girip fiyatları duyunca "Aa, ama çok pahalı." diyerek yüzünü şekilden şekile sokan, ve ayıplayan bakışlar atan kişi eziktir.
    Net, net, net.

0|0
    0|0
  • toplumu keskin bir biçimde, kişinin kendi tercihi olmayan özelliklerine göre (türk, kürt, arap, müslüman, gayrimüslim, azınlık, çoğunluk, güzel, çirkin, paralı, parasız vs.) farklı sınıflara ayırıp, kendini bu sınıfların üstünde gören kalitesiz insandır.

bu insana göre eğitimsiz insan başarısız olmaya mahkumdur. ne yaparsa yapsın alt sınıftır. olur da birgün karşı karşıya gelirlerse eğitim almamış -eğitim alma şansına sahip olamamış- kitleyi küçümser.

parası olan kişiyi, ne kadar başarılı ya da zeki olursa olsun züppe diye tanımlar. aslında kişinin potansiyelini eldeki imkanlar dahilinde kullandığını kabullenemez.

hayatında bir kez dahi konuşmadığı kişiler hakkında kıyafetine, saçına, sakalına, ses tonuna bakarak karakter tahlili yapar. onun kafasında dış görünüşüne, giyimine göre kimileri cemaatçidir kimileriyse apaçi. kendi kılık kıyafetini ise özgün olarak tanımlar. ama aynı zamanda normaldir de. bu noktada normal gördüğüne özendiğini kabullenemez.

hayatta hedeflerine ulaşamamasına karşı olan açıklaması, x'deki imkanlar bende olsaydı olur. geçmişteki hatalarından ders çıkarmak yerine, çözüm olarak bir daha riskli bölgeye girmemeyi tercih eder. yani cesaretsizdir. birşeyi çok istese dahi ona ulaşmak, elde etmek için cesurca davranamaz. bunun sebebi korkaklıktır tabii ki. ironik olan bu korkaklığına karşın kendini üstün görmeye devam eder. başarıya ulaşanın o amaç uğruna gerekli fedakarlıkları yaptığını, çeşitli riskler aldığını düşünmeyip, kişiye bok atmayı da unutmaz.

not: herkes (ben de dahil) yukarıda yazılanlarda belli derecede kendini görebilir. bütün şartları sağlamamanın, ezik olunmadığı anlamına gelmediği unutulmamalıdır.

0|0
    0|0
  • Ne diyeceğini bilemeyen adam eziktir

2|0
    0|0
  • Kendilerini ezdiren hakkını savunamayan pısırık insanlar bence ezik.

1|0
    1|0
  • çaresiz olduğunu belli edendi

0|0
    0|0
  • Kendisini çok öven ama bir halta yaramayan insan eziktir, zavallıdır

Kolay kızan insanın ezik olduğuna katılmıyorum

1|0
    0|0
  • Başkalarını kendinden daha fazla önemseyenler eziktir, olmayan beyniyle yüksek ego yapmaya çalışanlar eziktir, bir başkasını küçük düşürmeye çalışanlar eziktir.
    Nokta.

1|0
    0|0
  • Bir şeyi başlatamayan veya sürdüremeyen, kendine değer vermeyen, çevresini sürekli suçlayandır.

0|1
    0|0
  • Sürekli kendini beğendirme çabaları olan insan eziktir. Ortaya laf atıp gerçekleştirmeye gelince bahane üreten insan eziktir. Yalan söyleyen , en ufak tartışmada ağzı dili kuruyan insan eziktir. Ağzı laf yapmayan eziktir. Cimri insanlar (nefret ettiğim insan) cimridir.

0|0
    0|0
  • Dediklerine katılıyorum ve birşey daha ekliyorum başkasını ezerek üstünlük sağlamaya çalışan insan eziktir

0|0
    0|0
  • Hayatta bir amacı olmayan. Kendi fikri olmayan. Söylenen her şeye (işine gelen kısım) inanan ve baskasının aklıyla hareket eden. Yaptıği tek şey çevreye zarar vermem olan kişilerdir.

1|0
    0|0
  • davranışları, konusmadaki diksiyonu, karakteri her seyi belli eder bir sekilde.

0|0
    0|0
  • Öyle bir ölçütüm olmadı. Farklı farklı tipte olup pek çok ezik var. En net şekilde söyleyebileceğim kapalıyım diye açıklara laf eden, açık diye kapalılara açıl özgür ol diyenler fazlaca ezik.

0|0
    0|0
  • 1. bana bir yemek ısmarlar mısın kanka?
    2. devlet asgari ücrete zam yapsın 2000tl olsun bee
    3. çantanı çok beğendim birkaç gün takılayım
    4. çakmakta gazoz kağaını açabiliyorum ben biliyor musun?
    bunun gibi örnekleri vardır.

0|0
    0|0
  • Aynen asil durmayan, konuşması gereken yerde susan, her denilen söze evet diyen polyannalar eziktir.

0|0
    0|0
  • Tamam kabul o zaman bende bir eziğim. Haksızlık yapana haddini bildiririm, kendimi ezdirmem ve de lafımı sakınmam :) bu eziklikse tamam

0|0
    0|0
  • Böyle s ikimsonik bir sitede sabahını akşamını geçirip, sonunda kazandığı aynı skimsoniklik derecesine sahip Master seviyesiyle internette resmen kişilik değiştirip, kayıtsız, çok başarılı, müthüüş zeki triplerine giren oysaki gerçek hayatta sümsük, asosyalin dibi olan kişiler eziktir bana göre :)))

1|0
    0|0
  • Sürekli baskasini somuran bana bunu al bunu ver diyen arkadas hem yüzsüz hem eziktir

1|0
    0|0
  • Sacmalama

0|1
    0|0
  • Açık kızlara bacım gözüyle bakan tesettürlü arkadaşların bir çoğu eziktir. Demin bir soruyla ıslatın gördük. Dünde yaşadığım bir olayla tecrübe kazandım. Tesettür açıkları aşağılamak içim kullananlar var ya onların yav.

1|0
    0|0
  • Her insan aynıdır ki ne ezikliği ne kadar saçma bir düşünce kendini yüksekte gören ukalalarin işi

2|0
    0|0
  • derdini bağırarak anlatan insan katıksız eziktir.

0|0
    0|0
  • Hmm sen oyle diyosan oyledir

0|0
    0|0
  • kendini üstün veya özel sanmak ezikliktir

1|0
    0|0
  • Ezik ezik ezik bu ne ya
    Sadece bir şekilde eziklik olur oda ezildigi için başkası gibi olmak isteyenler
    Onunda sorumluları kendini birşey sanıp ezenler 😏

0|0
    0|0
  • kendilerini kullandirtan insanlara ezik derim sadece

1|0
    0|0
  • ölçmem

0|0
    0|0
  • Kendine değer vermeyen değer görmediği halde verici davranan insan eziktir.

0|0
    0|0
  • Lugatimda ezik diye bir kelime yok en sevmedigim rezil kelime

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    8

Erkekler Ne Diyor 10

• hayatı ayrıntılarda yaşarım bunun eziklik oldugunu düşünmedim bir şeyi tüm yönleriyle ele alıp , bunların tüm sorunlarını sırtlayan daha asildir bence

0|0
    0|0
  • Her şeye alınan, acısını, zayıf yonlerini vs reklam eden, söyledigi sözün arkasında durmayıp sonuçlarından korkan, ota b*ka karışmayan insan eziktir.

0|0
    0|0
  • Kendi kişiliğini yere atan insanlara ezik derim. Yoksa kimseyi aşağılamak bana düşmez

0|0
    0|0
  • İnsanın ezik olduğuyla ilgili değil de neden ezik olduğuyla ilgili veya neden kendinden ödün vermeye meğilli olduğunu iyi takip etmek ve analiz etmek lazım. "Ezik" demek kolay ötesi?

0|0
    0|0
  • detayı benim beynimden çalmışsın =//

0|0
    0|0
  • Kendi hakkını bile savunmaktan yoksun kişiler eziktir.

0|0
    0|0
  • cok basit
    kendi statusunu daha yuksek gostermeye calisan insan eziktir
    buna en klisie ve basit ornek babasinin aylik maasi degerindeki telefonu elinde gezdiren pelinsudur

0|0
    0|0
  • Dediğin şeyler göreceli kavramlar.

0|0
    0|0
  • cimri ve kendini beğenmişlere

0|0
    0|0
  • Höt desen al sana g*t diyen insanlardır

0|0
    0|0
Yükleniyor...