Darbe gerçekleşmeyince senaryo oldu?

Hayırdır biranda bazıları 360 derece döndüler. Darbe gerçekleşseydi en büyük şakşakcı olucaktınız. Sözde atatürkçüler? Nasıl bir senaryoymuş ki. Savaşda bile bombalanmayan meclis bombalanıyor. nasıl bir senaryoymuş ki 17 polis şehit oluyor olay başlayınca nasıl bir senaryoymus kı ilk gün 170 şehit veriyoruz. Nasıl bir senaryo ki tanklar ınsanları eziyor helıpkopterler insanları tarıyor. Bravo oscarlık bir senaryo. Siz anca böyle işinize gelince senaryo devlet dersınız. Darbe olsaydı ama çiçeklerle karşılardınız bunları. Yazıkkı ülke vatan hainleri ile dolmuş. Güzel senaryo değil mi?

0|1
6|16

En İyi Kız Görüşü

• Meclis bombalandıysa tamamdır kesin gerçek senaryo olması mümkün değil. Zaten ak koyunları olayın senaryo olduğuna inandırmak için tek seçenek var: 5 tane asker gelecek, yastık fırlatacaklar tbmm'ye, birisi de meydanda bildiri okuyacak o arada. Sizin senaryo olduğuna inanmanız için bu kadar saçma bir şey olması gerekiyor işte. Devlet için sanki uçak kaldırmak çok zor aaq, sanki adam öldürmek hiç yapmadıkları bir şey. Size göre yapmamıştırlar tabi, namazında niyazında adamlar canlarım benim. Sorgulama yeteneğinle ilgili şüphelerim var ama yine de şunu bir oku https://eksisozluk.com/entry/61749779
    Algılayabildiysen iş bitmiştir.
    Şunu da oku, okumak zararlı değil beyine korkma https://eksisozluk.com/entry/61755845

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hani video çıktı ve kimse bir şey bilmiyordu ya ne oluyor diye? Darbe lafını duyar duymaz bunun oyun olabileceğini direkt paylaştım. Şu an o paylaşımım üzerinde 1 gün önce diyor. Tam saati yazılsa tam hatırlamıyorum ama 22:00 civarıydı sanırım. Ayrıca darbe olsa bile o kadar az kişi ile bunun olamayacağını da gördüm. Ancak benim düşüncem orada ölen askerler bir çok subayın gururuna dokunmuştur. Yardım etmedikleri için de pişman olabilirler. Kendi görüşüm ülke daha kötülerini yaşayacak. 4 yıldır sitedeyim ve yıllar öncesinden de dediğim gibi bu ülkede iç savaş kaçınılmazdır. Çünkü halk kutuplaşmış. Bu kutuplaşma en başından veri var. Tarafları da biliyorsunuzdur. Tek çözümü ise damarlara basılmaması gerekir. En temelde ise Anayasa'nın ilk 3 maddesinden uzak durmak gerekir. Bunun ötesinde zaten özgürce hayatını yaşayabiliyor. O maddeler ülkenin temel taşlarıdır. Ona dokunmaya çalışırlar ise iç savaş kaçınılmaz olur. Bu işte en büyük görev hükümete düşer. Başa hangi hükümet gelirse gelsin halkın bu hassas konularını ne gündeme getirmeli ne de dile. Ülkesine faydalı başka işler ile uğraşmalı. Dini kesinlikle siyasete sokmamalılar. Ancak ne yazık ki haberlere bakın her ayrıntısında din var. Bu da laik sisteme karşı diğer kısımı endişeye sokuyor.

Sonuca gelirsem maalesef arzu edilen kardeşliği yaşayamayacağız. Bunu yazarken bile yan sekmede online tv dinliyorum haberleri. Tekbirler duyuyorum. Yazıyı yazarken bile bunu duymam çok göze batılıyor olması.
    Şeriat, Cumhuriyet, laiklik bu kelimeler can damarıdır halkın. Kutuplaşma nedenidir. Sezgim ise hükümet bu kutuplaşmayı önlemek yerine körükleye körükleye iç savaşa sürükleyecektir. 6-7 sene içinde eminim ülkemiz çok farklı boyutlara girecek ve maalesef kardeş kardeşi katledecektir.

Sırf bunları gördüğüm için Face'den paylaşımlarımı kaldırdım. Hükümete karşı biriyim ve dün gece olanlar ile ilgili paylaşımlar yapıyordum. Kendimce karanlığa bir ışık yakmak istedim. Sataşmayı bırakıp kutuplaşmayı kendi içimde bitirdim..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• :) he hee darbe öyle durarak mı olur?

2|0
    0|0
  • Vatan haini cok zaten ortada.. daha fazla bulaniklastirmayalim halkin hic sucu yok. ustelik hic bir seyede koru korune baglanmayalim. hersey olabilir

0|0
    0|0
  • Gerçekleşmeyince değil en başından belliydi darbe olmadığı. Darbe ne demek onu bilmiyorsunuz daha.^^

1|1
    0|0
    • 19 yasında bir veled mi bana darbeyı bılmedıgımı soyluyor? sen evcilik oynarken ben askerlık yapıyordum. uyu smdı

• Bu gidişle darbeyi Hazar yaptı olacak :D

• @SiyahımaBeyazOl o anca elizabeth yapar

• Helâl beee vallaha billaha helâl.. İç sesim oldun resmen :)

0|0
    0|0
  • Vatan haini sen ve senin gibiler. Allah büyük ne denir başka.

0|0
    1|0
    • Evet Allah büyük adını anabiliyorsun. Elbet hesabınız kesilir bu dunyada veya öbür dünyada

• Tek bizim için değil bu hesap hatırlatırım.

Erkekler Ne Diyor 15

• Nasıl bir senaryoymuş ki oteli bombalamak için Erdoğan ın çıkmasını beklemişler?

Basıl bir senaryoymuş ki hava da jetler Erdoğan'ı öldürmek için ararken Erdoğan uçakla İstanbul'a gelmiş?

Nasıl bir senaryoymuş ki Erdoğan canlı yayındayken Erdoğan ı öldürmek için havalanmış jetler Meclis'i bombalayıp Erdoğan ı bombalamayı düşünememişler?

Nasıl bir senaryoymuş ki her yeri vurabilen jetler kaçak saray da hiç tutturamamış dışına bomba atmışlar?

Ama doğru diyorsun,

Darbe gece 10 da yapılır bu güne kadar hep halkın haberi olmasın diye sabaha karşı yapılan darbe bu sefer böyle olmuş.
    Bomba patlayınca ambulans gelmeden önce yayın yasağı gelen ve hemen kesilen internet " halk güzelce organize olsun " diye yavaşlamamış bile.
    Darbe yi halk dururken köprüye yapmışlar. ( kaldı ki darbe de en son yapılacak şeylerden biri köprüler kapatılır )
    Köpünün de sadece 1 tarafı :))
    AKP ye darbe yapıldı ama 1 milletvekili bile gözaltına alınmadı. Hepsi tvlerdeydi oysa.
    Gece 10 da darbe dediler sabah 04.00 da 2754 tane savcı ne ara araştırıldı da görevden alındı.

Evet evet hepsi gayet orjinali :))

0|1
    0|0
  • Hala bu olaya senaryo. Yok tayibin oyunu diyenler var.
    Bu ülkede tayip düşmanlığı konisinin vatan sevgisinin önüne geçmiş. Tayip diyorlar başka birşey demiyorlar.
    Ve dışarı çıkanlar için olmayan itamlar yazdıkları gibi salaklar kursunlansın uzulmem ki yazan bile oldu. Sadece acıyorum bunlara. vatan hayini bunlar vatana + sı olmayan insanlar.
    Orda tankın altına yatan kursunlara türeyen bu halk. Çocukları için gencler için gelecek için Türkiye için yürüdü. Bundan bile nasibini almayıp hala tayibe yüklenen ve halka kötü itamlarda bulunanlar var. Allaha haval ediyorum boylelerini

0|0
    0|1
  • Evet dönek hainler bunlar. Buradan 30 dan fazla isim sayabilirim normalde. Askerin arkasındayız, kurtuluyoruz, kurtuluş savaşı, polis tayyibin asker bizim vb lafları diyen hainler, baktı darbe olmuyor hemen oyun bu inanan var mı diyor. Bunlara ne desek boş.

0|0
    0|2
  • Darbe ye kalkışan kısım küçük bir kısım ve bu kısmın yarısından fazlasıda ne yaptıklarından haberdar olmayan kişiler tamamen rütbeli kişiler tarafından yapılmış iştir burda er emir kuludur ne derseler yapmak zorunda ıtıraz hakkı yok yanı ben ankaradayım mıtın yanında burayı helikopterden taradılar videolara felan baktım tankla ezmışler ama vatandaşta bırsuru yetkısız hıcbırseyden habersız er olan askerı dövmüş yazık günah 20 yasında adam doveceksenız o yuzbası bınbası teğmenlerı lınc edın asıl suçlu onlardır

0|0
    0|0
  • sana göre ikiz kule faciasıda gerçek:))
    işte halk olarak böyle senaryoları çözemediğimiz için bizi dünya ülkeleri sömürge gibi kullanıyo.

0|1
    0|0
    • tamam ayştayn. ulan ülken elde gidiyor bişekilde işte

• o konuda haklısın. gemicik yüküyle ayakkabı kutularıyla soydukça soydular...

• darbe gerçekleşmediği için şimdi senaryo diyolar şaşırmıyorum chp nin her zaman ki hali.

0|0
    0|4
    • mutlu oluyorum şu sitede şöyle yorumlar görünce.

• Hadi lan her fırsatı değerlendirecez diye sinekten yağ çıkarıyorsunuz, hayret birşey cemaatle bir olsunlar sahte belgelerle bir sürü atatürkçü subayı tasviye edip cemaatçileri terfi ettirsinler sonra birbirleriyle kapışınca suçlu biz olalım, yok öyle yağma

0|0
    0|0
  • 360 derece dönmekte efsane olurdu demi bir bakıyon aynı yöndesin D: ayrıca darbe böyle olmaz tek olasılık senaryo değil ama en büyük olasılık o. Belkide şüpheciyiz ama hak verilmesi lazım gerek canlı bomba eğlemleri gerekse böyle büyük olaylar bazı özel durumlarda açığa çıkıyor sanki unutturulmak istenirmişcesine

0|1
    0|0
  • Niye heyecanyapiyon la darbeye girisenler ataturkcu olsa arkasinda olurduk zaten fetomus. d

0|0
    0|1
  • Ne diyon la değişik.
    Atanmış başbakan ile demokrasi türküsü söylemek ne oluyor

0|2
    1|0
    • ne farkeder akp seçımle başa gelmedı mı daha ne ötüyorsn?

• hadi ordan lutfen siyasetle vatan hainligini ayirt edemiosnz daha

• Ohooo kime ne anlatıyoruz yaa

• Yarin savas cikarsa evinizde oturun cikmayin sakin disari ulkeyi yagmalasinlar nasil olsa o da senaryo olur.

0|0
    0|0
  • Kimse kusura bakmasın AKP işine geldi erlerin suçu ne emir altındadır Yazık günahtır ya

0|1
    0|0
  • iyi dedin

0|0
    0|0
  • Ne güzel söledin

0|0
    0|0
  • İlk oyun gözüyle baktım ama oyun degil kesinlikle basbaya darbe hareketi oldu oyun olmasi son gorduklerimden sonra imkansız.

0|1
    0|1
Yükleniyor...