Darbe nedir? Darbe nasıl yapılır? Türkiyede'ki olay Darbemidir?

Bak güzel arkadaşım önce darbe nasıl olur darbe nedir onu bilmen lazım..
1 darbe nedir? Askerî darbe ya da darbe askerin yönetime el koyması anlamına gelmektedir. Bir ülke de demokrasiye el konulan yönetim şekli olup, Hükümetin başarısız olduğu durumlarda yönetimden memnun kalmayan askeri kuvvetlerin silah zoruyla el koyması anlamına da gelmektedir.
2. Darbe nasıl yapılır?
1* darbe ufak bir asker kitlesi ile değil, ordu ile yapılır. ikincisi, senkron gereksinimidir.
2* o gece en fazla 5000 asker (ki o kadar da değil) darbe yapmaya çalışmıştır. bu sayı bir tugay kadardır. bunun üstünde bulunan rakamlardan biri kolordudur ki 45.000 kişiden oluşur. darbeler kolordu ile yapılır. sayı üstünlüğü elde edildiğinde de kimse gık çıkaramaz. yani siz trtyi cnni 10 kişi ile alamazsınız. en az 50 kişi gerekir.
3* senkron ise daha önemlidir. darbe gece geç vakitte yapılır ki insanlar direnmeden takır takır işlesin. bu denemenin zamanı yanlıştır. ve ayrıca aynı zamanda siz turksat, kanallar, polis ve devlet kurumlarına girerseniz size ses çıkaramazlar.
4* Eğer darbe girişimi olsaydı başbakan cumhurbaşkanı tutuklanmış olur kanallarda halkı sokağa davet edemezdi..
5* 7.8 tane tankla 3.4 tane jetle darbe yapılmaz yapılamaz
6* Camilerden sela okutulması asla kabul edilemez Müslüman bir ülke olabiliriz ancak şeriat cihat çagrısı yapar gibi camilerden anons yapılıp sokağa çıkmaya çagrılamaz
7*. Darbe yapılacak olsa ya da yapma girişimi olsa askerin er'in haberi olur daha ne olduğunu bilmeyen erler teslim olurken neden burdasınız sorusuna tatbikat diye getirmişler vs diyor
8*. Dün kaç tane er öldürüldü bak rütbeli demiyorum er diyorum?
Eğer darbe girişimi ya da darbe olsa buna izin verilebilirmiydi?
Siz bunları bir düşününün isterseniz Türkiye de olanlarlara İster Senaryo olsun diyin ister tiyatro..
Artık sizin (akp yandaşlarının) pkk işid'den farkı yoktur gencecik insanları öldürdünüz!!!
Hadi iyi uykular

3|6
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• Söyleyecek başka sözüm yok. Bu sözlerin altına imzamı atarım. Helal olsun! Sonunda mantıklı düşünen birilerini görüyorum.

1|0
    0|0
    • Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim Sizinde yüreğinize sağlık sağolun

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Tüm samimiyetimle söylüyorum çok güzel yazmışsınız elinize sağlık.

İnsanlar ölüme Allahu ekber diyerek koşuyor. Biz arap ülkesi değiliz. Laik bir ülkeyiz. CNN'e çıkan eleman ya bismillah Allahu ekber dedi. Asker darbe istiyor halk RTE kalsın diye kendini ölüme atıyor. Kanallar bas bas halk sokağa çıksın diyor. Abi silahlı askerler sokak yasağı var diyor. Çıkana ateş etmemeleri için bir neden kalmıyor. Bu onları haklı gösterir mi? Hayır. Fakat sen halksın korunmaya ihtiyacı olan sensin evden çıkmaman gerek.
    TSK'den bir azınlık denip duruyor saatlerdir. Bütün Ankara polisi toplandı bu kadar azsa neden bu kadar sürdü?
    Devlet büyükleri çıkıp paralel diyor.
    Adamı peygamber ilan ettiler adam sokağa çıkın dedi uğruna şehit olacakmış gibi sokağa atladılar.
    Koyun gibi halkım resmen ölüme gidiyor. Kendi sonunu hazırlıyor.
    Konu darbe değil. Lanet olsun darbeye. Konu insanların kendisine yeni bir peygamber ilan etmesi. İşid gibi ya Allah ya bismillah Allahu ekber diyerek asker mi bastırılır?

Sela verilmesine ne denmeli? Bu yapılan din sömürgeciliğidir.

Ekstra olarak dün akşam sokağa çıkanlar
    Neyin zaferini kutluyorsunuz neyin sevincini yaşıyorsunuz neyin gövde gösterisini yapıyorsunuz parti mi kazandıda parti müzikleri çalıyorsunuz savaş mı kazandık? Yitirdik neyimi 161 tane kardeşimizi, vatan evladına olan saygımızı ER'in kafasını kesmenin kemerle acımadan vurmanın hesabını kim verecek?

1|0
    0|0
  • Halâ olayı çözemeyen çözmek istemeyen beyni sulanmış insanlar var!!!

Makarna kömüre üçbeş harçlığa şerefini onurunu haysiyetini satan insanlardan ne beklersin

Kıçının dibinde bomba patlatığında canı yandığında hükümete ve yöneticilere ateş püskürüp ORDUYA ASKERE yalvaran
    Bunların hesabını sorun diyenler

Bu gün kendilerini kaybetmiş

Büyük bir tuzağa düşürülmüş büyük bir kumpasa halâ DARBE deyip bizide içine katanlar var...

1|2
    1|2
    • Aynen öyle detay da belirttiğim gibi darbe böyle olmaz hatta darbe girişimi bile böyle olmaz
      Güzel yorumunuz için de ayrıca teşekkür ederim

• Eski darbeler hakkında epey bilgisi olan insan adına sadece bir fikir olarak;
      Kaos planı
      Madde 1: Sahte bir darbe ayarla
      Madde 2: Biraz tank sür biraz uçak uçur ateş et dıkşın dıkşın korku ve sindirme planı.
      Madde 3: Resmi kanallarda ortalığı galeyana getir böylece ülkeye 5 milyon suriyelinin girip halka tecavüz edip öldürdüğü gerçeğini geçiştir.
      Madde 4: Halkımızın yanındayız mesajı ver ezanlarla dualarla sokağa çıkalım kurtuluş savaşı havası ver olaylara.
      Madde 5:Hedef 2023 Başkanlık sistemi, Darbe olmasını engelledı helal olsun demekkı sız olmasanız darbe olucak evimize tank sürüp jetlerle bomba atacaklar.

neden olmasın?

• Senin yüreğine sağlık ne diyebilirim ki

• Recep in saçma bir senaryosuydu

1|4
    2|1
  • Almanya'daki Reichstag yangını olayına döndü parlementoyu orada yakmıslardı burda TBMM yi bombalamaya calıstılar. Oyun mu felan bilmem aklıma takılan bir kaç soru var onları cevaplarsanız sevinirim. Neden Aksaray degilde Özel harekat şube müd. Birde Neden erler insanlara elinde silah varken silah sıkmadı :S Helikopteri felan demiyorum

1|2
    0|0
    • Neden darbe olmadığını siz farkında olmadan sorularınızla cevapladınız aslında
      Şöyle cevap vereyim size
      1* Başbakan ve cumhurbaşkanı'nın nerde olduğu belli eğer öldürmek istense ya da alınmak istense o bölgeye jetler vs ne kadar sürede orayı bombalar vs?
      2* Asker (erler) Olup bitenden haberi yok tatbikat ve terör olayları diye çıkarmışlar
      3* Özel harekat daireye saldırmak nasıl bir strateji açıkcası o konu da ne denilebilir hiç bilmiyorum

• Babanın ellerinden öperim zor bir görevi var ancak bu olup biten herşeyden öte birşey

• Washington Post 7 Nisan 'da Erdogan gücünü artırmak için darbe cıkarabilir diye bir baslık atmıs :S Cidden yaptıysa Allah'a havale ediyorum :S

• https://www.youtube.com/watch?v=T148hGweP9Y

Şunu şuraya koyup keyifle izliyorum sabahtan beri.

Darbe veya değil , AKP'lilerin tir tir titrediklerini gördükçe seviniyorum. :)

1|1
    1|2
    • Bunda sevinilecek bir durum göremiyorum ne yazık ki

• Bugünden daha fazla geriye gidemeyeceğimize göre darbe bile bundan daha iyi bir yönetimdir. Ki ordunun dediği Yüce Atatürk kısmı dışında , zedelenen , yaşanan olayların gerçek olduğu ortada. Partiylede bu konuda tersim , sonuna kadarda doğru bulduğumu savunurum.

• Olması gereken yönetilenlerin yönetenlerden üstün olması durumunu hukuk sağlar bu hukukun üstünlüğünüdür bu durum ortadan kaybolduktan sonra asker duruma el koyar yönetimi ele alır bunu da hiç bir politikacı kabul etmez çünkü beceriksizleri ortaya çıkacak ve hepsi istiklal mahkemelerinde yargılanacaktır bunun içinde bunu hep kötüleycektir ama bizde daha aşırı bir durum var halk zaten aptal olduğu için buna daha da çok inanıyor askerini öldürüyor ve daha bir sürü şey ortam çok kötü...

1|0
    0|0
  • doğru

1|0
    0|0
  • Güzel senaryoydu iyi tuttu olan garibana oldu siyasal akp veya x y partisi rantını yaptı kaymağını yedi işin recep cumhurbaşkanlığından şövalyeliğe terfi ettirildi gündem böyle THİS İS TURKIYE RABBİM Bu halka akıl fikir versin sonumuz hayrolsun

1|0
    0|0
  • aynen bu şekilde darbenin ne olduğunu bilmeyen çok fazla insan var terör saldırısı olduğunda kuyruğunu dötüne sokup evine kaçan embesiller bu gün aslan parçası olup vatan evladı olan askerimizi taşlar oldu vatan hainleri

1|0
    1|2
    • Artık o kişilerin benim için pkk'lı veya işidcilerden bir farkı yok benim için

• öyleler zaten ülkeyi nasıl satacaklarını askerime yoldaşıma taş attıklarında belli ettiler kendilerini bide o sallakalı bir terörist vardı askere kötü sözler söyleyen şerefsiz imaksız sakalına suktuğum katili darbe girişimi nedir? darbe ya vardır ya da yoktur girişim diye birşey yoktur

• Bende detayda bunu belirttim bu şekilde darbe olamaz Buna isteyen senaryo desin isteyen tiyatro ancak artık hiç bir şey güzel olmayacak o insanlar kendi askerlerini öldürdü daha ne denilebilir ki

• SAna katılıyorum ben oyun olduğunu biliyorum ya düşünsene ya 4saat herşey halediyor darbe olsaydı eğer dediğin gibi gece yarısı olur kolay kolay telsim olmazdı akıl var mantık var

1|0
    0|0
  • Senaryo belli, film belli, oyuncular belli, sonuç yine belli. Gelişmeleri takip ederken araştırmacı kişiliğimle birde ne gördüm. :D Teknolojinin gözünün yağını seviyim :D Özellikle Twitter'ın advanced search özelliğini :D Bugün sokaklara dökülün diye ekranlara çıkıp basbas bağıran Beyaz Tv G. K. sı tüysüz oğlan Osman Gökçek ve peder beyi Melih Gökçek ve in Twitter'da silmeyi unuttuğu bir mesajı :D Linkte görebilirsiniz :D twitter.com/search

0|0
    0|0
  • Guzel yazi

1|0
    1|2
  • Kafasi kesilen o gencecik mehmetcigin kaninda bogulursunu insallab

2|1
    2|1
  • Darbe dediğin böyle haklısın 80 li yılları araştırın hükemeti nasıl öpmüşler :)

1|0
    0|0
    • 80 darbesinde ailemden ve yakınlarımdan çok kişi hapis yattı ayrıca babam subaydı vefat edene kadar Detayda belirttiğim gibi darbe ve darbe girişimi bu şekilde olmaz

• Böyle darbe olmaz. 80 ve önceki darbeleri yaşamış yaşta olan her insan aynı fikirde.
    Çomarlar hala uyusunlar...

0|0
    0|1
  • Ağzına sağlık be 😃

1|0
    0|1
  • Tsk açıklama yapmış envanterden 42 saldırı helikopteri kayıpmış...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Tabii ki darbe değil tamamen bir oyundu. Darbe yapılacak olsa akşam 10da mı olurdu? Sabaha karşı olur, cumhurbaşkanı ya da başbakan alınırdı önce. Ve sadece iki şehirde değil tüm türkiyede askerler olurdu. Ayrıca darbe olsa bırak askeri kemerle dövmeyi, tankın üstünde tepinmeyi, hatta katletmeyi,, evdin penceresinden başlarını bile uzatamazlardı. Canlı yayından darbe mi seyredilirmiş.. Halk çok cahil ve nankör. Askerlerimiz harcandı, çoğunun haber bile yoktu olandan.. Canice katledildiler, hakarete uğradılar. Üstelik bizim için canlarını ortaya koyarken. Ve bununla övündüler, fotoğrafları videoları paylaşıldı. Sabaha kadar resmen bizim selamızı okudular, açık açık dalga geçtiler. Bunları yapan ve destekleyen insanlar ilerde çıkıp şehitler ölmez diye bağırmazlar. Çünkü kendi ellerinde onların kanı var. Darbeyi savunmuyorum, ama yapılan şeyi görün. Cumhurbaşkanınız gezi olaylarında tir tir titriyordu. Dün neden o kadar rahattı? En önemlisi halkını seven bir cumhurbaşkanı böyle bir durumda halkına evlerinde durmalarını güvende olmalarını söylemek yerine meydanlara çıkmasını söyler mi? Kendisi neden çıkmadı o zaman? Onca insanın öldüğü yerlere? Neden en başta o yoktu? Çok değil birkaç gün içinde birileri çıkıp biz o kadar iyiyiz ki darbeyi facetimela bastırdık. Başkan olmayı hakediyoruz diyecek.

1|0
    1|1
  • Bir akp li veya koyu bir dinci değilim ama şu 6. Madde konusunda katılmıyorum. Hıristiyan bir ülkede yaşasam (bir müslüman dahi olsam) kiliseden neden anons yapılıyor, neden insanşar ayin yapıyor şeklinde bir şey düşünmem. Bunda kötü bir şey yok. Şeriat gelmez, yine halk sokağa dökülür merak etmeyin. Gerisine katılıyorum.

1|0
    1|1
    • Şeriat gelir vs derdinde değilim ancak camilerden sokaklara insanları çağırmak hiç doğru bir mantık değil. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim ayrıca

• Birlik çağrısı için okundu ve tabi o saatte belediyeyi açmakla uğraşmaktansa hali hazırdaki camiler daha iş görür. Direk anons korkutableceği için bu yöntem daha iyi kanımca. Ben teşekkür ederim.

• Değil..

1|0
    0|1
  • Cok guzel yazmissiniz tebrikler. Akp yandasladi acayip kati bakiyorlar ve bir cogu cani. Bu olay belki erdoganin gucunu kanitlamak. icin yapilmistir. Yazik askerlere gozlerim doluyor yaa masum insanlari kulandilar. Ne pkksi bu akp ve bu caniligi yapanlara diyecek. soz bulamiyorum.

Bu darbe degil cok sacma duzenlenmis. Isteselerdi 1 saatde ele gecirirlerdi. yonetimi. yapamiyacaklari ise kalkistirdi bos yere kan doktuler.

Yazdiklarin cok dogru.

1|0
    0|0
    • Asıl sizin yüreğinize sağlık Ben size teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için

• Eline koluna ağzına kafana sağlık!

Bunu okuyun, idrak edin. Beyninizin her hücresince sindirin. Hala anlamıyorsanız, reddediyorsanız da gidin kendinizi atın köprüden. Tercihen kafanızı da koparabilirsiniz.

1|1
    1|1
  • Degil

1|0
    0|1
  • Darbe değil tabii ki.

1|0
    0|0
  • Gerçekten çok doğru yazmışsın ya. Ben de artık darbenin ne olduğunu öğrendim sayende.

0|0
    0|0
Yükleniyor...