Arkadaslar ben yuzmeyi bilmiyorum nasil yuzebilirim biri yardim etsin anlatin rica ediyorum :( ?

Arkadaslarimla denize gittigimizde hic istemiyorum denize girmeyi yuzemiyorum cunku rezil olmaktan korkuyorum öğretin bana dedim bir kac sey gosterdiler gecistirdiler biri burdan anlatabilir mi nasil yuzebilirim?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında çok basit bir şeydir. İlk olarak yüzerken hızlı hızlı nefes alıp vermek yerine derin nefes alıp vermek hem senin suda batmanı önlerken hemde ciğerlerini açıp daha iyi yüzebilmene olanak sağlar. Yüzmen için kollarını çok fazla kırmadan uzun atmalı , her atışında hangi kolunu attıysan aksi yönüne kafanı çevirmelisin ve gücünü kolundan değil omuzlarından almalısın. Bir sağ , bir sol ve derin nefes. kulaç atmanın mantığı zaten kendini çekmektir yani suyu kendine çekeceksin. Dolayısıyla ellerini dua ettiğin şekildeki gibi yapacaksın. ilk başlarda yüzmeyi öğrenirken kulaç atarken aynı zamanda ufak ufak ayaklarını çırpman faydalı olacaktır. Zaten tamamen öğrendiğin zaman ayaklarını çırpmaya fazla gerek duymazsın.(ayaklarını çırpman seni daha hızlı kılar fakat daha çabuk yorulup kramp girme riski oluşturabilir) Öğrenirken açılmadan boyunu geçmeyen yerlerde yüzmelisin. Ha birde denize girmeden 10 dakika kadar açma germe ve Nefes idmanı yapman senin için çok faydalı olacaktır , başarılar :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben sana ogretirim yavri

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• valla ben 4-5 yaşlarımdayken beni denize saldılar.
    boğulma tehlikesi geçirdim.
    2 kez filan kurtardılar beni.
    sonradan bir şekilde oldu yani :D
    kendim öğrendim. birde işin tekniği neymiş diye yüzme kursuna gittim 2 ay. sonra bir şey değişmedi :D
    gene aynı yani :D en azından küçük bir havuzda yüzmeyi deneyebilirsin. zevkli oluyor.
    bu arada, tuzlu suda daha rahat öğrenirsin.
    ilginç bir şey ama hemen batmıyorsun denizde :D

0|0
    0|0
  • Ben öğretirim aşkım sana.

0|0
    0|0
  • Sığ yerde kendini su üstünde tutmaya çalış. olmadı sırt üstü kendini bırak suya, vücudun seni tutar su üstünde sende ufaktan hareket ede ede öğrenirsin. ya da dur en iyis su makarnası (deniz sosisi) taşı, 3-5 yüzüşle onla beraber öğrenirsin.

0|0
    0|0
  • kaslarini calistir suyun icinde 10dkya kadar ogrenirsin

0|0
    0|0
  • bu gerçekten aklına gelmiyor mu? yoksa bu sitedeki herkes benle dalga mı geçiyo? kaç yaşındasın? Yüzme Kursu denen şeyi hiç duymadın mı?

0|0
    0|0
  • Kanka dansa kadro yardır gitsin :) baktın Olmuyo tangalı bikini giy zaten sudan cıkamazsın Türkiye'de :)

0|0
    0|0
  • Sirt ustu ver suya kendini ayaklarini salla ellerinide salla oldu bitti..

0|0
    0|0
  • ozel kurs verilir :)

0|0
    0|0
  • bende :D

0|0
    0|0
  • Ellerini çırp azizem

0|0
    0|0
  • Kulaç atarark

0|0
    0|0
  • Ogretiriz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Buradannasil anlatilsin manyak misin yyüzme uygulamayla öğrenilir havuzda yüzen denizde yüzer ama denizde yüzen havuzda yuzemez

0|0
    0|0
  • Anlatmakla olmaz bol bol pratik yapmalısın netten fotolara bak pratik yap zamanın yoksa yapacak bir şey yok bir deniz yatağı al ya da makarna al git bence onlarla daha zevkli deniz

0|0
    0|0
  • Cnim ben yüzme antrenörü yum öyle yüzme şıp diye anlatmayla olmaz zaman emek azim ister
    Öncelikle hoca eslikgin bir ay kursa git çok faydasını göreceksin emin ol !

0|0
    0|0
Yükleniyor...