Dün ki darbe hakkında?

Askeri haklı bulan var mı

0|0
15|16

En İyi Erkek Görüşü

• asker deme onlara turk silahli kuvvetleri turk halkinin korucusu ve teminatidir... halkina tankiyla.. ucagiyla.. tufegiyle eskiyalik yapan asker degildir!!! 28 subat gibi postmodern darbedir... birileri hala gelmis bu kadar kisiyle darbemi olur diyor... asil kimin koyun cahil oldugu ortada... neyse sonuc olarak tum halkimiz gereken cevabi vermistir... sakin birdaha denemeyin!!!

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• asker silahı bıraktığında da halk linç etti bir sürü askeri. olum o asker lan asker.

0|0
    0|1
    • Onlar asker değil. Görünümü öyle sadece.

Onlar çete. Vatan haini

• Sen benim üzerimden geçersen, kaos yaratırsan, bende seni linç ederim. Bu kadar basit.

Esas sen biraz geniş çaplı bak. Ezbere konuşma.

Ordaki insanların psikolojisini düşünerek konuş.

Dün gece anneni babanı o tankların altından ceset olarak alsaydın yine aynısını konuşabilecek miydin bakalım

• @JulioCruz Konuşurdum. Babam olsa ordaki ve ben asker olsam emir alsam yine vururdum. Ne işin var len orda?
      ayrıca oradaki insanların psikolojisini düşününce yine bir bok olmuyor. karşındaki asker seni bu zamana kadar korudu.
      asker bir emir alıp oraya geliyor. sen karşısına çıkıyorsun - bu askerin senin karşına çıkacağından haberi dahi yok - sonra saldırmaya başlıyorsun. sopalarla tankın içindeki askeri dövüyorsun. asker ses etmiyor. çıkıyor tankın içinden. seni vurmamak için. silah bırakıyor. oysa emir almış vurabilir? ve sen bu askeri linç ediyorsun. neden? seni korkuttu. seni öldüreceğini düşündün, geride ailen var.. onları nasıl bırakırsın? ölürsen askerin yüzünden öleceksin, bu durum psikolojini altüst etti haliyle.. vuruyorsun. kafasını kesiyorsun! teslim olmuş? banane? o bana o korkuyu yaşattı. onun tek suçu görevini yerine getirmek.
      onun psikolojisi yok, o duygusuz!
      sen askerin psikolojisini düşündün mü?
      emir almışsın vursan vatan hainisin.. vurmasan vatan haini...

Erkekler Ne Diyor 15

• Türk askeri şereflidir ama darbe yapan askerler ise vatan hainidir, onları haklı bulan da vatan hainidir.

2|2
    0|0
  • Akp sivil cuntasina bas kaldiran herkes haklidir.

1|0
    0|0
  • Dün darbe falan olmadı. Askeri halkın önüne malzeme diye attıılar. Gözden düşürdüler

1|0
    0|0
  • asker hep haklı ama feto yanlıları haksız askere düşman olmayın emir kuluydu onlar asıl suclu olanlar 2 hafta sonra görevden alınacak feto yanlılarıydı

0|0
    0|0
  • Haksız buluyorum.

Emir kulu falan diyorsunuz da Tbmm yi bombaların hangi kanunda var da emir veriliyor

0|1
    1|0
  • Ne yönden haklılar sivil insanlara ateş açtıkları için mi

0|0
    0|0
  • asker haklıdır...

1|0
    0|2
  • zaten yapan bir grup askerdi tum askerler olsa simdi hakliliktan bile bahsedemezdik yapan taraf haksi, dir

0|0
    0|0
  • Yapmaya çalışanlar rütbeli ve gerekli cezayı alacaklar.

0|1
    0|0
  • vatan haini hepsi.

0|0
    2|0
  • bundan suçlu olan feto şerefsizi!!!

0|1
    0|0
  • mehmetcigin yanindayiz

1|0
    0|0
  • Yok halt işlediler Reis gerekeni yaptı

0|0
    1|0
  • İnsanlara tanktan helikopterden ateş etmesine tankla ezmesini haklı bulan varsa ağır orspu çocuğudur haindir ve onlar asker değildi gerçek asker desteklemedi

0|1
    1|0
  • Askerin sucu yok ki emşr gelmiş onlara sadece onlara yapılan davranış karşıyım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Kesinlikle haklı bulmuyorum. Askerin tamamı değil paralelci askerler yaptı zaten darbeyi de

0|2
    0|0
  • Linç edilen askere kabahat bulmak aptallık. Vay efendim sivile nasil ates edermis, emir alirsa eder. Onun gorevi emri sorgulamak ya da kanunlara uygunluguna bakmak degil, itaat eder. Asıl itliği yapan bastakiler ama kafasi kesilen asker.

0|1
    0|0
  • asker değil onlar askerimiz 650 bin kişilik bir ordu darbe yapsaydı karşısında hiç bir güç duramazdı o darbeciler asker filan değil askerin içine sızmış vatan hainleridir

0|0
    0|0
  • Halka ateş saçmakta nedir? Vatan hainliğine giriyor bu üzgünüm.. zaten kamuflajları giymeye artık hakları olmadığı için çıkartıldı.. Sokma akılla buraya kadardı işte.. İtibar yerle bir üç beş kendini bilmez yüzünden.. Türk askeri güçlüdür.. Hükümeti değiştirmek böyle değil demokratik yollarla olmalı..

0|0
    0|0
  • Ben varım.

0|0
    0|1
  • Askerimiz hala kanımız canımızdır. Lakin kanunsuz emre itaat etmek de ne demek? Paralelci askerler. Daha doğrusu piyonlar. Haklı bulanlar da kendi canları yanana kadar hak vermeye devam etsin.

0|0
    0|0
  • Hükümete dur demesi gerekiyor artık birinin ama ölü ve yaralı sayısı çok fazla ve masum olup suçlu gözüken askerler (bazıları)😬😬

0|0
    0|0
  • Vatana ihanet edene merhamet edilmez !

0|1
    0|0
  • Askerin çoğu ne olur vurmayın ben ne oluyor bilmiyorum diyordu askerlwr tatbikat var deniyor boğaz köprüsüne iniliyor sonra orada boğazları kesilip vatan haini deniliyor. O asker ülkenin duvarı bizleri koruyan onlar.

0|0
    0|0
  • Ben.

1|0
    0|0
  • Gerçek bir darbe mi acaba

0|0
    0|0
  • Evet ben varım.

1|0
    1|1
  • haklı bulmuyorum