Halkın sokağa dökülmesinin bir gereği var mıydı?

Bana kalırsa zerre kadar gerek yoktu, olaylar daha fazla büyüdü.

3|1
19|14

En İyi Kız Görüşü

• Onca insan boşuna döküldü sokağa gereksiz ve saçmaydı.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle gerek yoktu resmen halk siper edildi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Halk sokaga cikmasaydi darbe emin ol olurdu herkes sahip cikti allahim ya sen yatip uyusaydin canim sence gereksizse 90 kisi bosa olmus gibi yok olaylar buyumus hih komik sey

2|3
    2|0
    • Sahip çıkmakla taşkınlık çıkarmak farkli seyler ben bugune kadar kafasi kesilen asker görmemistim ama dun gordum

• O gördüğün asker bundan on sene önce de vardı canım yalan haber o emin okafasi kesilen asker falan yok ama milletimden askerlerw vurmamasini istiyorum kimin iyi kimin kötü olduğunu bilmiyoruz

• Halk dün gece sokağa dökülmeseydi, bu sabah televizyonundan haber alamıyor, internetine giremiyor olabilirdin. En güzel cevap halk tarafından verilmiştir!

3|0
    1|0
  • vardı çıkmasalardı emin ol dha fazla büyürdü

1|0
    0|0
    • Çıkmasalardı hayatini kaybedenlerin sayisi artmazdi ve polis asker biraz geç te olsa bastırırdı

• Asıl halk sokağa dökülmese fetöcü olacak köpekler polislerle çatışmaya girecekti. sizin gibi mallar ne bilsin.

2|4
    2|0
    • Genelkurmay baskaninin emriyle darbe olsa cumhurbaskani sokaga cikin dese olacaklari sen dusun. 300 500 kisi ulkeyi ele geciremez ulkenin 800 bin askeri personeli ve polisi var

• Yaaa bütün sırrı bozdun ya ben tsk yapti sanmistim aydinlattin beni tesekkur ettim

• Bence de gerek yoktu.

0|1
    0|0
  • Bence de yoktu
    Hele butun gece camilerin tayyip icin okumasina kafa sisirmesine hiic hic gerk yoktu

1|0
    0|0
    • Bu mesele tayip meselesi değil canım siz 1980 yıllarında yaşamış olsaydiniz darbe nin insanlara zararları ni anlarsınız

• Sizin gibi cahiller bu toplumda oldukça daha nice darbeler olur. darbeciye darbe yapan tek milletiz.

• Aynen öyle hiç gerek yoktu. Ki sokağa dökülenlerin büyük kısmı da aptalca taşkınlıklar yaptılar

1|0
    0|0
  • Gerek yoktu tabiki sokağa çıkmayı saçma buluyorum.

0|0
    0|0
  • Boşu boşuna öldüler. Bana şahsen pek mantıklı gelmedi Erdoğan yerini bile söylemeye korkarken halka dışarı çık demesi. Milliyetçi olabilirim ama beni kimse inandıramaz 1500 kişiyle darbe yapılacağı TSK eğer birlik olsaydı darbe konusunda o zaman darbe olurdu. Bunda darbe olmayacağı belliydi zaten. Dışarı çıkanlarda çok korkusuz değildi. Silah patladığı anda kaçanlar vardı. Eğer o kadar meraklıysa insanlar gidip askerimizle pkk ya karşı doğuda savaşsın.

0|0
    0|0
    • 800 bin askeri personeli olan bir kurum 1000 kisiyi engelleyemeyecekmide halki cagiriyor aayrica poliste var bosuna karmasa oldu olu sayisi artti

• Bencede halksızda engellenebilirdi.

• Bu olayda tsk yi suclayamayiz çünkü bir kaç kişi kötü diye askerlemize sahipsiz birakamayiz

• Boyle diyerek milletin gucunu yok sayiyorsun. Milletin direnisi olmasaydi nasil olurdu diye bir dusun bence.

1|2
    2|0
    • 1000 asker ulkeyi ele gecirirdi zaten hic merak etme

• Ya zaten bunu yapan ufak bir kesim TSK örgütlense halk degil sokaga cikmak kafasini uzatip balkondan bakamaz

• Evet bu konuda ortak dusunuyoruz sanirim. Elhamdulilah askerimizin hepsi hain degil.

• Halkin beynini mikeyim

0|0
    1|0
  • Daha fazla can kaybina sebep oldu

0|0
    0|0
  • Teo ilk defa ciddi soru sordu aman Allah'im

1|0
    0|0
    • 4gün

Halkın Sokağa Çıkmasının Hiç Bir Gereği Yoktu Bir Gurup Genel Kurmaydan Yazılı Emir Olduğunu İdda ederek Kalkışma Yapmaya Çalışıyor Türk silahlı Kuvvetlerimizin Kahraman Askerleri Bu Kalkışmayı Kendi İçinde Bastırıyor Ve Dışarda ki darbe yaptığını sanan şaşkın gurup kalıyor şaşkın diyorum çünkü türk silahlı kuvvetleri ile bağlantıları kesilmiş emir komutası olmayan bir gurup var dışarda Bu Gurubun Üstünede Siyasi Menfaat ve çıkarlar İçin sivil halk gönderildi Milletin canı Hiçe sayıldı ve olayları büyütmekten başka birşey yapmadılar kalkışmanın içerisinde olmayan askerler bölgeye gönderilip askerler teslim alınabilirdi Bu ordu ve emniyet teşkilatı ne diye var neden kuruldu E

• Ya insanlara anlatamazsin ki yok iste halk darbeyi onledi lan darbe gercek olsa kimse deghil sokaga dokulmek burnunu cikaramaz evden ve sabaha karsi olur cumburbaskani falan aninda oldurulur saka gibi adam gulerek darbe analizi yapiyodu

1|0
    0|0
  • Yani gerek yoktu. Boşuna gaza geldiler gibj

0|0
    0|0
  • haklısın dibine kadar

0|0
    0|0
  • Bu ülke bizim ülkemiz korumakda bizim hakkımız ne yani eve kapanıp çevredeki olayları mı seyredelim

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 13

• Kesinlikle gerek vardi. Darbeye ister tiyatro diyin ister gercek diyin bugun orda askerle polis karsi karsiya gelebilirdi ve birbirleri ile catismalar cok daha fazla olabilirdi. ama halk sokaga cikti ve tanklari askerleri durdurdu. peki ne oldu? Halka ates acamayan tanklar askerler durdu. polisler catismaya girmeden ele gecirdi

0|0
    0|0
  • Vardı direniş şart

1|0
    0|0
  • Gereği yoktu. Kendi oyunuyla halkın desteğini almak isteyip, yaptığı ve yapacağı şeyleri bir süre unutturup halkın dikkatini başka yöne çekmeye çalıştı. Başarılı da oldu.

1|0
    0|0
  • vardı ve amaçlara ulaştı ınsanlar

1|1
    0|0
  • Halk sokağa çıkmasaydı şimdi sokaklarda insan olamazdı

1|0
    1|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • dostum vardı eger herkes kabullenseydı olaya farklı kademedekı komutanlarda katılabılırdı batan gemının malları hesabı cunku darbe oldugu zaman butun burokrasıdakı noktalara askerler atanır malum ulkemızde makam sevdası vatan sevdasının onunde

1|0
    0|0
  • Halk sokağa dökülmese, plan işler miydi? O yüzden halk için gereği yoksa da, işin başındakiler için vardı.

0|0
    0|0
  • Vardı ergen iyki döküldüler vatana sahip çıktılar gezide gerek vardı da bunda yoktu He. işinize bakın kafası başlayan, gezizekalılar sussun. kimse sokağa çıkmayın diyemez 17 polisi de halkın sokağa çıkmasından mı şehit ettiler

1|0
    2|0
    • Geziyi savundugumu kim söyledi. Tank insanlari ezdi mermiler sivilleri vurdu. sozde demokrasi yanlilari emir eri askerin kafasini kesti. devletin gorevi sivilleri korumaktir

• Çıktıktan sonra ateş oldu karıştırma zamanları, nası olacaktı çıkmayıp millet sesini çıkarmadan tanklar nasıl çekildi

• Tanklari polis veya normal asker zaten çıkartacakti

• padişahlarının emri vardı köleleri çıkar tabi

1|0
    1|0
  • canım kafan basmıyor bari konuşma mal gibi. insanlar bugün sokağa çıkmasa türkiye 100 yıl geriye gidecekti. içmek için su arayacaktın.

0|0
    0|0
    • 1000 kisi bir gecede ulkeyi ele gecirecekti demek bu ulkenin polisi askeri yok zaten o yuzdden halk bastiriyor darbeyi

• Halka sadece oyun oynanadı. o kadar asker teslim oldu durduk yere ateş bile açmadan.

0|0
    0|0
  • Sende birazcık beyin olsaydı milletin ne yaptığını anlardın

0|0
    1|0
Yükleniyor...