Askerlerimizin üzerine oynanmış bir senaryo bence. Sizce?

Bana göre bu hadise tsknın itibarını düşürmek için kurgulandığını düşüyorum. Askerlere yapılan linç girişimini kınıyorum. Onlar bizim vatanımızı koruyor canları pahasına olursa olsun. Keşke halkımız hemen gaza gelip sokaklara dökülmeseydi. Tsk darbe yapacaksa 500 kişiylemi yapıcak hiç mantıklı gelmiyor bana. Koskoca tsknın gücü bumu yani

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Asker darbe yapsaydı onlara yaklaşanı vur emriyle vururdu polisle diyaloga girmezdi bile.. Poliste askere gidip laf söyleme cesaretinde bulunamazdı ve son olark teröristten farklı kalmayan halk askere linç girişimini geçtim gözgöze gelmeye cesaret edemezdi.. TSK nın itibarıyla ilgili bir durum bencede. Polisi üstün tutup askeri bitirmek istiyorlar.. İlkerBaşbugu hatırlayın ergenekondan darbeden içeri atıldı yıllar yıllar sonra suçsuzluguyla geri özgür kaldı. Kimi neye göre 4 duvarın ıcıne atıyorsunuz. TürkiyeCumhuriyetinde güven , demokrasi, özgürlük, adalet kalmamıştır. Bunu birkere daha 15 Temmuzgecesi ülkece gördük. Saygılar..

4|2
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle öyle. TSK gücünün %10'unu bile göstermedi. Gösterseydi Erdoğan ve çığırtkanları bik bik konuşamazdı. Asker çok itibar kaybetti diye bugünden sonra gerçek bir darbe yapılırsa askeriye kaybettiği itibarını kazanmak için bunu yaparsa şaşırmam. Hakkıdır da zaten.

1|2
    0|0
    • daha güzel bir darbe planı yapılıp işlece geçirilseydi daha iyi olurdu.. bu şekilde olacağına hiç olmasaydı daha iyi :/

Erkekler Ne Diyor 24

• akp iktidar olunca ilk icratı ne oldu biliyormusunuz bir kepçeyle dağda taşta silaharadı ve ne hikmetse o kepçe eliyle koymuş gibi silah buldu ve dedilerki tsk bize darbe yapacak şimdi soruyorum darbe yapacak adam neden silahı gömer yerin altındakşi silahın ne faydası olacak bir zaman geçti malum şahsın savcılığını üstlendiği ergenkon balyoz gibi sonradan düzmece olduğunu savcının bile kabul ttiği davlarla onlarca subay cezaevine gönderildi ve geldik bu güne mevzu açık federasyon suriyelilere vatandaşlık adama mağdur edebiyatı yapacak mevzu lazım oda çıktı

1|0
    0|0
  • durum şu. biz üç beş askerlik yapmış arkadaş toplansak ve darbe dizayn etsek ancak bu kadar başarısız olurduk. gören derki bu darbeyi onbaşı çavuş yapmış. darbe desen değil girişim desen değil kalkışma desen değil. 200 asker ya var ya yok. dun gece birileri koltuklarını garantiledi artık izleyin ağlayan ırlayan siyasetçileri mağdur rolü yapanları

2|0
    0|1
  • Marmaristen İstanbula gelirken uçağını indirmediklerinde senaryo olduğu kesinleşti.

2|1
    0|1
  • Evet öyle. Tayyip kahraman gibi görünsün ve başkanlık sistemi kolayca gelsin diye tezgahlanmış "darbe" adlı tiyatro. Kara günler bizi bekliyo.

2|0
    0|1
  • Çakma darbe.
    Şimdi iyi izleyin olacakları.
    Anayasa'da ne değişiklikler yapılacak.

1|1
    0|0
  • Asker kim? Halk kim? Halkı sokağa askerin karşısına çağırmak ne demek? Camilerden tekbir getirmek ne demek? Allah akıl vermiş, oturup düşünün diye. Daha dün şehit haberine üzlürken şimdi gariban ERi linç etmek isteyenler kim?

2|0
    0|0
  • erdoğanın gazı ile bunlar yapıldı yazık sadecee

2|0
    0|0
  • Darbe dediğin zaman bütün ordu iner sokaklara türkiye genelınde gider sessizce paşa cıkar trt ye asker yonetıme el koymustur ülkenın refahı için der ve bıter budur bunlar resmen teror

1|0
    0|0
  • tabikide

1|0
    0|0
  • Aynen öyle

1|0
    0|0
  • Makarna ve kömurle beslenen koyunlar var oldugu surece bu ülkeden bı cacık olmaz.

1|0
    0|0
  • Öyle zaten

1|0
    0|0
  • twitter.com/.../754226081201283072

Hiçbir şey bildiğiniz yok

0|0
    0|0
  • Dünyadan haberiniz yok be güzelim

0|0
    0|0
    • Abicim bn düşüncelerimi paylaştım sizde söyleyin isterseniz bileyim.😊

• Tlfndan zorluklar yazıyorum arasana mevzuyu anlatacağım. Hükümetin Feto ile savaşı uzun süre önce başladı. Fetocular devletin hemen her kurumuna yaklaşık 40 yıldır adım adım sızdılar ve çoook güçlendiler. Hükümet ellerindeki gelir getiren birçok kurumu ellerinden aldı. Ancak yurtdışı okulları halen ciddi bir tehlike idi. 1 Ay önce devlet Fetonun yurtdışı okullarına el koyma kararı aldı ve yasal düzenleme yaptı. 3 Gün önce de Fetonun ABD den yasal yolla istenmesi hakkındaki dosyayı tamamladı ve önümüzdeki hafta içi resmi talep yapılacaktı. Ayrıca MİT ve savcılık asker içindeki Fetocuların tespit etmiş ve 20 gün sonraki askeri şurada bu kişilerin görevine son verilecekti. Ancak bunu görevine son verilecek kişiler de biliyordu. O yüzden hazırlıksız ve plansız, alelacele darbe yapmaya kalktılar. Bu nedenle darbeyi yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

• Neyseki oyun bitti

0|0
    0|0
  • Yeni anayasa hayırlı olsun

0|0
    0|0
    • Sanırım başkanlık sistemine geçilecek artık.

• Şahsi düşüncem
      Bu olay ile mevcut anayasanın ne kadar pasif ve eskidiğinin ve yeni anayasaya ihtiyaç oldugunu yeni yönetimin olması gerektiğini düşündürüp yeni ana yasaya teşvik etmek
      Yoksa koca ülkeye darbe yapmak bu kadar koşa ve basit düşünülmüş olamaz değilmiş
      Bir binayı değil ülkeyi fethetmek bu

• Bir zaman sonra bakın yeni ana yasa olsaydı bunlar olmazdı diye konuşurlar artık

• TSK istese 500 kişiylede yapacağını yapardı inan bana.. Darbe olacak ve tanktan askermi indirecek siviller? Sence bu mantıklı bişeymi? Ulan g*** kaldırdılar bu tayyibin şimdi.. Askerlerimiz istese tanklarla ortalığı mahvederdi ama kimsenin kılına zarar vermemeye çalıştılar özelliklede halk için.. Karşı tarta olanlara bilemsaldırmadılar.. Adam tankın önünde uzandı tank yerinde durdu.. İstese ezebilirdi.. Bu şekilde darbe olmaz.. Olması bir yandan beni üzdü ama bir işe başladık devamıda gelir inşallah diye düşünmüştüm.. Erken bitti.. Hayal kırıklığı..

1|0
    0|1
  • Peki 90 kişi ne ayrıca kim bir hiç uğruna ölür yani belkide darbenin sonu idam olacak neden bir hiç için yapsınlar

1|0
    0|0
  • Kesin bilgi ulke tatbikatı zuhahhha

1|0
    0|0
  • Bunlar YAŞ'da Ağustos ayında gönderilecekleri bilinen kişiler, olan o erlere oldu adamlar rütbesiz nereye gel derlerse oraya, darbeye hayır

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Akilli kiz yasin da kücük ama keske herkesin kafasi seniki kadar basanilse. Haklisin sonuna kadr katiliyorum sana hepsi senaryo sov maksat baskanlik sistemi

1|0
    0|1
  • Zaten darbe bu şekilde olmazdı bu sadece şovdu. Darbe de bütün televizyon kesilir ve baştaki kişi tutuklanıp yargılanır.

1|1
    0|0
  • Abim asker gece arayıp haber verdik darbe oyununu :) haberi bile yoktu. Balkonda çay sefası yapiyormuştu. Darbe yahut teşebbüsü böyle olmaz. Daha darbeyi yapan komutanın kim oldugu belli değil.

1|0
    0|0
  • Erdoğan milleti meydanlara yaydı kendisi tüm gece saklandı, pislik ya başka bir şey demiyorum. Evet asker kötü gösterildi ve darbeyi destekleyenler de vatan haini ilan edildi ulan Akp'liler mi vatansever güldürmesin kimse beni.

2|0
    0|1
  • Başında aklı olan her insan zaten bunu görüyor olması gerek. 19 yaşındaki çocuklarla darbe yapıldığı ne görülmüştür ne duyulmuştur. Kurban seçmeleri gerekiyordu ve onları seçtiler

1|0
    0|0
  • İzmirde askerlere dokunmadılar sadece tankların üzerine çıktılar askerlerde halka bir zarar vermedi ama bazı yerlerde askerler halka silah açmış bunun cezasını çekecekler elbet.

1|1
    1|0
    • Benim televizyonda gördüğüm kadarıyla askerlerin yaş ortalaması çok küçük çocuk gibiler ve üzerlerine gelen gözü kan bürümüş insanlarımız var. Nasıl bir psikoloji içindeler artık sen düşün

• Kan akmadan senaryo olurmu. Bence herşeyi göze aldır başka türlü ses getiremezlerdi uysn artık lütfen bu kadar sabitmi darbe.

• Sessiz kalamayız biz uyanığız gözlerini açması gereken insanlar var evlerine sinmiş sinsi sinsi olanlara bayram ediyorlar.

• Öyle olsa bütün tsk söz konusu olur emir komuta zinciri içinde oluştuğu söylenirdi. bence. üstüne basa basa belirtildi bu tsk'nın girişimi değil diye

0|0
    0|0
  • Eger halk sokaga çıkmasaydı sen o Zaman görseydin biraz düşünün olur mu düşünmeden konuşunca böyle komik hallere düşmeyin

0|0
    1|0
Yükleniyor...