Olan , genç çaresiz askere oldu bir takim serefsizin emrine zorunluluktan uyan bir grup?

Eğer darbe yapilmak istense komse duramazdi ama bu darbe girisimi fiyasko o kadar asker polis vatandas sehit oldu. Emirleri veren serefsizler yuzunden canlar kiyildi millet ayakta , asker caresiz durum vahim...

1|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• 19 yaşındaki çocuklarla darbe yapıldığı nerede görülmüş? Olan bu çocuklara ve sokağa salınan sivillere oldu. Çok yazık

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• anlatılmak istenen tablo bu maalesef. millet anlamadan, dinlemeden konuşuyor. rte ninde halkı ateşe atmasına şaşırmadım doğrusu. ondan beklenilen bir hareketti...

1|1
    0|0
    • halkla durdurmak istedi askerin halka ates acamayacigini dusundu bu halki tehlikeye atmaktri yanlistir

• ateş açılmaması lazımdı aynen ama helikopterden geldi çoğu atış zaten. helikopteri kullananlarda bilmemne hava üstteğmen, albay bilmemne. yani olan yine masum ana yavrucağı erlere oldu...

Kızlar Ne Diyor 2

• Tuhaf bir şey

0|0
    0|0
  • Benim anlamadığım , Akp'nin çağrısına niye ülkücüler de destek verdi... Hani her Türk asker doğardı? Hadi bozkurtlar her yerdeydi? Hani ettiğiniz yeminler? Utanıyorum... Asena olmaktan , gerçekten utanıyorum... Milli iradeymiş konu. A partisi B partisi değilmiş... Peygamber ilan edilmiş adamın peşinden gidiyorsunuz. Cehenneme adım atıyorsunuz. Yazık... Ama duam asla Allah affetsin olmayacak... Bu vatan için kan dökmüş atalarımız ve şehitlerimiz affetsin ise hiç olmayacak. Siz bizi yaktınız bu hareketinizle , Allah da sizi yaksın. Askerin kafasını koparmak nedir ya? Başınızdaki peygamberin gazıyla Işid mi kesildiniz? Yazık... Allah düşmanın bile akıllısını versin.

1|1
    0|0
    • askerlerde emireri baska careleri yok basindaki serefsi, ler suclu

• Çnkü şuanki darbeyi asker yapmadı. Tayyip yaptı. Geçmişe bir bak. Darbe böyle mi olur Allah için?

• asker yapmadi haklisin askeriye icindeki hain yapilanma boyle bir darbe fiyaskosu tarihte yok ben hukumet yaptigini dusunmuyorum ya fikriniz neyse saygi duyarim

Erkekler Ne Diyor 1

• Bu askerlerin tek yaptığı şey üstlerinden aldığı emir ile tank ya da benzeri bir araçla belirlenen yere gitmek.

Askerde olduğunuzu düşünün, yüzbaşı binbaşı neyse işte üst rütbeden komutan geldi ve size silahınızı alın şu araçla x bölgesine gidin dedi. kusura bakmayın ama "ne için gideceğiz" deme gibi bir şansınız yok, eşek gibi gitmek zorundasınız. şimdi o askerlerin yerine kendinizi koyun, söylenen yere gittiniz ve sizi gözü dönmüş 1000 kişi karşıladı, hadi bakalım.

0|1
    0|0
Yükleniyor...