Birde benim açımdan"darbe girişimini" dinleyin?

Köprüleri tanklarla kapatmak mı senaryo?
Hava alanını tanklarla kapatmak mı senaryo?
Halkın üzerine helikopterlerle kurşun yağdırmak mı senaryo?,
17 Polisi ( Belki daha fazla ) şehit etmek mi senaryo?
TRT Haberi ele geçirip darbe yaptık diye onlarca kez silah zoruyla bildiri yayınlatmak mı senaryo?
Savaş uçaklarıyla, helikopterleriyle halka, polise bomba yağdırmak, kurşun yağdırmak mı senaryo?
TBMM'ye bomba atmak mı senaryo?
Genel Kurmay Başkanlığını Ele geçirmek mi senaryo?
MİT Binasına kurşun yağdırmak mı senaryo? ( Çok büyük bir çatışma yaşandı, doğuda PKK ile böyle çatışılmamıştır)
Genel Kurmay Başkanlığı sitesinden: Genel Kurmay Başkanının sözüymüş gibi; "Bu Bir Darbedir, El Koyduk" demek mi senaryo?
Bu Ülkeyi yedi düvele rezil rüsva etmek mi senaryo?
Bu emre uymayan Askerleri de şehit ettiler, bu mu senaryo?
Sizin de senaryonuzun da Allah belasını versin...
Hangi kafayla yaşıyorsunuz siz? Hangi, kafayla?
O kafanın içinde beyin var mı? Ot mu taşıyorsunuz o kafanın içinde?
Buna senaryo diyenler eğer bu darbe gerçek olsaydı en büyük şakşakçısı sizdiniz değil mi? Ama darbe gerçekleşmeyince senaryo mu oldu?
Defolun gidin, yıkılın... Yerin dibine batın en dibine!

Birde benim açımdan

Güncellemeler:
Bugün Haliç'te tankların önünde siper olabilecek kadar vatanını seven kaç kişi var burada? Evinizde eliniz bir tarafınızda vatan kurtarıyorsunuz. Siz Türk olamazsınız

1|4
12|30

En İyi Kız Görüşü

• Senin acindan la benim dusunce acim ayniymis.. Brawo.. 👏😟😖 oyun falan yok oyun oyun deyip duruyorlar o ondan duyduguna kapiliyo bu bundan...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Bunlari yapmasalar senaryo denmezdi. sen filmdeki asklari gercek hayatta gordun mu? Goremessin cunku hepsi senaryo. Gercek olup olmadini hic bir zaman bilemeceksin. Eger bilirsen, oyum ortaya cikarsa dizinin bir ozelligi kalmaz, izleyicisi olmaz, yayindan kalkar. Tipki rte nin hapse girecehi gibi ya da kacmasi gibi

0|1
    0|1
  • ne haliniz varsa görün bunlar birgün ortaya çıkarsa diliniz g. tünüze kaçacak kendinizden utanacaksınız...

0|2
    0|1
  • zamanında Esadla ters düşdüklerınde sızın bakanınız değil miydi ne olacak canım sınıra bır bomba atarız 3-5 şehit verıp savaş çıkartırız dıyen...

0|1
    0|1
  • Bir arkadas demis altta yorumlarda. Ona tamamen katılıyorum. Su an bir darbe planı ben bile yapsam bu yapılandan daha başarılı olurdu. Darbe o kadar kolay birsey degil. Ve bunu yapan insanlar egitimli askerler sence bu kadar kısa ve kolay bir bicimde bitmesi ne kadar olağan. Veee rte nin siz insanları halkını düsüneceginimi dusunuyorsunuz ya da askerlerini ülkesini. Tv de baskomutan Cumhurbaşkanı dendi su an hangi komutanlık vazifesi var bu adamın. Ona tesekkurler sunuldu farkettiyseniz bu olay onun isine yaradı su an sence bunun tiyatro oldugunu düsünmememiz ne kadar dogru aslında. Kimse bana boyle dusunenler vatan haini demesin asıl bunlara sebebiyet verenler Vatan hainidir.

0|1
    0|0
  • @miss-iglesias bak oyunun nasıl oynancağını yazmış (!)
    siz hala oyun deyin helal olsun sana

0|1
    0|0
  • Keşke olsaydı ülke iç savaştan korunmuş olurdu. Beterin beterini görmediniz daha göreceksiniz. Keşke şimdi olsaydo gerçekten senaryo olmasaydıda alkışlasaydık.

0|1
    0|1
  • Çok haklısın.

0|1
    0|0
  • Bravo helal 👏👏

0|1
    0|0
  • Darbe olduğuna inandırmak için botle yapıyor olabilirler birileri olsunki sizin gibiler inansın dimi. Datbe olsa nah çıkarsın sokağa havaalanı tbmm değil heryeri kapatırlardı butun kanallar kapatılırdı tabkın üzerinde oule cirit atamazdın ve esas darbe olsaydı hiçbir cumhurbaşkanı sokağa dokuşun demez siz mi anlamıyorsunuz bu kadar mı koyun oldunuz darbe olsa o f16lar hepsi bomba yağdırır dı hereye sadece belirli yerle atmazlardı.

0|0
    0|0
  • Onlara gore sahte çunki dun disarda olanlari bilmiyolar kafamizdan bombada biraksalar tanklari ustumuze doru surselerde korkmadik ama cok iyi oldu bu birligin bize cok sey katigini dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Darbe girişimi var zaten niye anlamıyorlar darbenin ne olduğunu hepimiz biliyoruz zaten ne tiyatrosundan bahsediyolar. Meclis bombalanmış hala tiyatro diyolar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Çok zeki (!) komplo teorisyeni, paranoyak arkadaşların fikirlerine bakarsak darbe girişimine kalkışan, pilotlar, askerler, albay, il jandarma komutanı, hatta tüm general bile bir tiyatro oyuncusuymuş. Olan olaylar hep kurmacaymış. Öldürülen general de rol icabı öldü zaten ;) Ulan bu işe kalkışan malaklar bile bu kadar malak değildir herhalde. Bir insan kendi hayatını, çoluğunun çocuğunun hayatını riske atıp inanmadığı bir girişim için kelleyi koltuğa alıp böyle bir şeyi yapar mı? Kinden nefretten o kadar beyinleri sulanmış ki rüzgar esse Tayyip'ten bilecekler.

Yok bir de neymiş. Niye Trt ye köprüye gitmişler. Erken saatte yapmışlar.

Çünkü kadroları, sayilari yetersizdi tek baslarina darbe yapmak icin, goruldugu uzere. Ikinci bir gezi destegi almakti amaclari. Ancak o zaman basarili olabilirlerdi. Ama ters tepti. Trtden yayinla karsi cikacak olanlari korkutup sondirmek, kendilene destek olacak hainleri de cesaretlendirmek icin hizlica Trt den bildiri yayinladilar. Ucurduklari ucaklarla halka korku salmak, hainlere cesaret vermek istediler. Kopru gibi goz onunde olan yerlere tank ile asker cikararak kendilerini guclu gostermek istediler. Plan tutsaydi, karsilarina onlari indirmek icin degil destek icin gelecekti insanlar. Gezini askeri desteklisi olacaktı. Tutmadi cok sukur. Ama hazmedemeyen hainler anlamazdan geliyorlar simdi ve yine hayali senaryolar üretiyorlar.

Ama anlamazlar. Onlara karsi olan herkes pistir, yobazdir, kesin Akplidir filan. Kafalari baska turlusune calismaz.

0|0
    0|0
  • Sana çok uzun bir cevap vermek isterdim ama gerek yok

http://i.hizliresim.com/mLAbmY.jpg

Eğer anlayabilirsen şu gülmeler senin tezlerinin hepsini çöpe atar.

1|0
    0|1
  • Arkadaşlar darbe nedir, nasıl yapılır inciğini cinciğini bilmeye gerek yok. Otur düşün, bir hükümeti devirmek istesen ya da bir ülkeyi ele geçirmek istesen nasıl bir yol izlersin? Hiçbir strateji ya da taktiksel eğitimin yoktur diye tahmin ediyorum... Otur sen bir plan yap, dün olanlardan daha mantıklı bir plan yapacağına kalıbımı basarım. Ki bunlar "darbeciler" askeri eğitim almış insanlar. Ayrıca almasalar bile Türkiye'de darbe nasıl yapılır, defalarca görüldü... Sadece o yolları izleseler yeter. Şimdi tüm bunlara rağmen, bu darbeydi diyebiliyorsanız bir şey demiyorum.

1|1
    0|0
  • Bunları anlayacak kapasite yok onlarda.

2|1
    0|1
  • Süleyman Şah da askerimize iki roket atacaklar da bunlardı. Yani senaryo da olabilir. umarım gerçektir ve muktedir oluruz

1|1
    0|0
  • Eğer dinleri imanları varsa hakkımız helal değildir şehitlerle nasıl yüzleşecekler

1|1
    0|0
  • İnan Bende Bilmiyorum Mimar Kardeşim. Güven İtimat Diye Bişey Kalmadı Bende.
    Herkes Kendi Kıçından Bşey Uyduror

0|1
    0|0
  • doğru adamlar mal köprüyle hava alanıyla uğraşıyor bir sen zekisin eğer gerçek darbe olsaydı önce cumhur reisinizi sonra bakanları eş zamanlı alırdı ve köprüden önce devletin en büyük kozunu ele geçirirdi ki TSK'nın gücü buna fazlasıyla yeterdi

0|1
    0|1
  • Belkide bu yüzden:

http://hizliresim.com/L35MpZ

1|3
    0|0
  • Senaryo ile feto arasında kararsız kaldım. Ama her halikürda uzuna yarar bunlar.

0|0
    0|1
  • Kardeşim tamam haklısın da madem bu bir darbe neden hiç bir siyasetçiyi içeri almadılar darbe hükümete yapılmıyo mu? Güçleri yetmedi diyosan böyle büyük bir rezilliği yapanlar bunu planlayamacak kadar aptal mı?

0|0
    0|1
  • herşeyde bir art niyet aradıkları için. herkesi kendileri gibi sanıyorlar

0|1
    0|0
  • Sen baya gaza gelmişssin de sakin ol önce :D Darbeyi git babana sor bakıyım darbe nasıl oluyormuş 18 19 yasında cocuksunuz hayatınızda bir silah tutmamıs veletler bile darbe diyor :D Darbeyi bilmiyorsanız bari internetten araştırın da bir fikir sahibi olun.

0|0
    0|0
  • Darbe nedir öğren sonra tartışalım

0|1
    0|1
  • Direkt senaryo değil bir şeyi 40 kere söylersin olur bunlar 440 kere söylediler istihbarat IŞİD'lileri dinlemiş canlı bomba, nereye gideceğini ama işlem yapmamışlar es geçmişler bunda da önce kışkırtıp sonra bilip ses çıkarmama olmuştur büyük ihtimal gariplik çok iletişimi kesmeleri gerek önce kesmediler, TBMM bombalama alakasız oldu, RTE otelden ayrılınca bombalıyorlar hatta ilk başta RTE'nin Marmariste olduğunu bile bilmiyorlar gibi daha bir sürü anormallik var.

0|0
    0|0
  • mahalle kavagasına giderken bile bukadar az kişi ile gidilez mahalle kavgası bile bukadar sürede bitmez darbe girişimi yapmak isteyen güçler 2 tane tankla darbe yapmaya gidermi 2 saatlik darbemi olur a.. mk

0|0
    0|1
  • bazı yerleri abartmıssın

0|0
    0|1
  • bu darbe değil darbenın % 3 i bile olamaz sen darbe nedır öğren bir

0|1
    0|1
    • Sen önce bir büyü ben burdayım.

• Haklı olan dışlanır zaten bilader hadi bak işine

• Haklı olduğumuz için %52'lik kısmı"çomar, koyun, cahil"gibi ibarelerinizle dışlıyorsunuz. Çoğunuz İstiklal Marşının ilk 2 Kıtasını ezbere okuyamayacak kadar Türksünüz. Dalgana bak tek bir yorum daha yapma (!)

• Ulan 100 kişi ölmüş, Herhangi bir darbede on binlerce insna gözaltına alınır, asker asayiş için sınırsız yetkiye sahip olur herkesi indirir sokaktaki, 1500 asker 10 tank 2 uçakla darbe yapılacağına inanan aptaldır.

1|1
    0|0
    • 100 değil 161 ve binlerce yaralı

• Bak güzel kardeşim yaşanan şeyleri bir gözden geçir, sence TSK bir darbeye kalkışsa halk karşı koyabilir miydi? Gerçekten inanıyor musun polisin ve halkın askeri otoriteyi ezebileceğini?

• 42 polis sehit oldu ama yinede tiyatroydu dünkü olay

0|3
    1|1
  • hey arkadaşım onlarca polis ve asker 200 kişiyle başa çıkamazmı sence bize gerek var mı
    ayrıca seneryo dediğin şey yapılır yaparlar yani ama bu oyun değil o ayrı

0|0
    0|0
  • Peki ak kardes hadi yat uyu

0|0
    0|1
  • Darbe olmadığı kesin ama kimse yalandan kahraman rolüne bürünmesin.

1|1
    0|0
  • işte bu saydıklarının hepsi tiyatro darbe böyle olmaz

0|0
    0|0
  • guzel bir senaryo idi. yazdıgın herseyi goze alacak kadar ciddi yapmıslar

0|0
    0|0
  • Oynanan tiyatroyu izledim, beğenmedim.

0|0
    0|0
  • Bunu yazan kişi senaryo olduğunu öğrendiğinde bu ülke düzelecektir🙄

1|0
    0|0
    • Eminim öyledir

• Bu ülkede gerçek darbeler oldu kimse bişey diyemedi belkide olması gerekiyordu darbe bir siyasi eylem değildir, Zira tavsiye edilen ve hoş karşılaşılan bir durumda değildir... Halk istemiyorsa yapacak birşey yok ama halkın demokrasi anlayışı yetersizine ve ülkenin kavusa girişini okuyamıyorsa o halk yeteri kadar bilince sahip değildir.. Tabi bunlar farazi zira ciddi anlamda paralel bir örgütün uygulaması ise derhal kanserli bölge koparılmalıdır. Ama bir başkanlık zemini için senaryolar yaz ci oyna ise büyük vebal vardır.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...