Darbe ne demek oluyor?

Arkadaşlar henüz benim yaşım küçük. Darbe filan diyorlar korkuyorum. Tam olarak ne demek bu? Neden darbe oluyor?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• darbe demek askeriye nin devlete el koyması demek

asker darbe yaparsa , devlet düşer

insanlar sokağa çıkamaz

sokakta sadece askerler ve tanklar gezer

asker yeni kurallar koyar

tüm bu süreçte enflasyon batar , ekonomi batar

dare olursa 40 yıl geri gideriz

0|0
    0|0
    • Sağ ol. Peki darbe olunca cımhurbaşkanı da artık geçersiz mi olur?

• Bu iyi bir şey olmaz mı? Ben cumhurbaşkanını sevmiyorum ve dini sömürdüğünü düşünüyorum.

• hayır :D darbeyi zaten kafadan cumhurbaşkanına başbakana ve halka yapıyo oluyolar. yani yeni bir Ülke kurulcak demek , buda pat diye hemen olmicak , gelen yönetim nasıl olcak bilinmicek , dataylar zamanla çıkıcak , ekonomin yerle bir olcak. inş. darbe olmaz

google darbe olmasının sonuçları diye yaz daha detayla okur ve izlersin

En İyi Kız Görüşü

• Türk silahlı kuvvetlerinin yönetime el koyması demek. Yaşin kaç?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Askerin yönetime el koymasıdır.

0|0
    0|0
  • Yasin kaç ki

0|0
    0|0
  • tsk yani türk silahlı kuvvetlerinin yönetime el koyması demek

0|0
    0|0
  • Askeri hareketle hükümeti ortadan kaldırmak anlamına geliyor.

0|0
    0|0
    • İyi bir şey değil mi? Şuanki başkanla cumhurbaşkanın pek fazla işe yaradığı yok gibi...

• Aslında darbenin gerçekleşmesi ülkeyi ekonomik olarak geriye sarmasına sebep olur fakat başta şu an ki hükümet olunca...
      Neyse çok bir şey söyleyemicem malum ülkemizde düşünce özgürlüğü yok..

• Ks cirit atarken yaşım küçük demiyorsun iş araştırmaya gelincemi yaşın küçük

1|0
    0|0
    • Araştırdım fazla bir şey anlamadım

• Askeriye devleti bir süreye kadar yönetmek istiyormuş bunun için çekil ordan demek anladın 😊 Ama şuanki bundanmı bunu bilemeyiz

• hükümetin topu askeri bahçeye kaçmış. tsk da topunu geri vermiyor. hükümette topumu versene ya oynicaz diyor. o top ya patlar, ya da zıplamaya devam eder. kısaca darbe budur...

0|0
    0|0
  • askerin yönetime el koymasıdır bu demek oluyor

0|0
    0|0
  • Hukumeti yonetimi ele gecirmek

0|0
    0|0
  • Askeri kanadın devlet yönetimini ele alması. Devlet gücünün bir süre veya tamamen etkisiz kalması

0|0
    0|0
  • darbe girisimi var genelkurmay tutuklandi deniyor hersey karisik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 18 den küçükse n burda işin ne eğer 18 sen bu kadar cahil olmana yazık bu ülke senin gibiler yüzünden boyle daha TSK nın Türk silahlı kuvvetleri olduğu ndan haberin yok yazık

0|0
    0|0
    • 18 den küçük ülkem için endişelendim seni ilgilendirmez ben bu yaşımda altı dil biliyorum kitap okuyorum sen klavye başında oturmaktan başka ne halt yiyorsun?

• Hesabın kapatılacak cicim bende 3 dil biliyorum anneyim Ege'de psikoloji okuyorum ehuheu ve senin yaşındayken de bunları biliyordum

• Bende bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum

0|0
    0|0
  • Tsk nın yönetime e koymasına denirde çok mu küçüksün bakim sen çikileta vereyim mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...