Maddi imkansızlıklar yüzünden tatile gidemiyorum diye arkadaşlarım resmen alay eder gibi konuşuyor?

19 yaşındayım bu yaşıma kadar tatile bile gidemedik ailemin durumu iyi değil kaç defa haciz kararı çıktı. Zar zor liseyi bitirdim geçen seneden beri tekstilde çalışıyorum borçlarımızı kapatabilmek için. Ama arkadaşlarım öyle değil. El bebek gül bebek büyümüşler hiç zahmet sıkıntı çekmeden. Bugün bir tanesi bana tatilinden fotoğraflar attı "bak ne güzel tatil yapıyorum" der gibi. Çalıştığımı biliyorlar ama iğneler gibi neden tatile gitmiyorsun diye sorup duruyolar bu durum benim canımı sıkıyor üzülüyorum :(

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Birincisi ve en önemli olan yanlışın 'arkadaşlarım' kavramını bu insanlar için kullanman zenginlik veya fakirlik senin ailenden gelen bir şey ve bu insanlar zenginle fakir arasındaki farkın tek bir olaya baktığının farkında değiller bırak takma senin gerçekten nasıl olduğunu soran insanlara seni üzmeyen üzmemek için uğraşan insanlara 'arkadaşlarım' de

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• valla sana güzel bir iş bulurdum istersen her kız yapamaz şehir nersi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bende öyleyim. Bak ben tatildeyim diye nisbet edenden değil de sıkma canını durumları toparlayınca hep beraberde gideriz diye yanında olanlardan arkadaş olur unutma

0|0
    0|0
  • Onlar nasıl arkadaş ya arkadaş dediğin öyle mi yapar

0|0
    0|0
  • Hayla onlara arkadaşım demek senin suçun

0|0
    0|0
  • Takma boşver onlari 😉

0|0
    0|0
  • Bence seni çok rahatsız eder nitelikte davranışlar sergiliyorlarsa ve seni aşağılıyorlarsa, arkadaşlığını kes onlarla. Onlardan ne köy olur ne kasaba, sen insanlığını koru, ailenin yanında ol. Kimse senin ailen gibi olamaz. Parayla aile satın alamazsın dimi, gerçek sevgiyi satın alamazsın... Onlar gezse nolur, tatil yapsa nolur, ileride kimin başına ne geleceği hiç belli olmaz, sabret ve gör bence. :) Boş insanlarla arkadaşlık etme, az olsun öz olsun. ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...