Kapat

Sosyal fobiyi yenen var mı aranızda? Tecrübeye ihtiyacım var?

20 yaşındayım küçüklükten gelen utangaçlık dışlanma yüzünden büyüdü. İnsanlara karşı duvar ördüm ve soyutladım. Şimdi ise sosyal fobi boyutunda. Kendim başarmak istiyorum nereden başlayacağını bilmiyorum.. Tecrübesi olan arkadaş varsa yazsın yoksa gerçekten saçma sapan cevaplara ihtiyacım yok.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bir psikologla bir kaç seans görüşmen faydalı ve doğru olur. Tavsiye ederim.

3|2
    0|0
    • Konuşmak anlatmak işe yaramıyor. Ama ödev falan verirse belki ona da cesaret edemiyorum :/

• Bu zaten sadece konuşarak çözebileceğin bir sıkıntı değil, adı üzerinde sosyal bir sıkıntı :)
      Neyi nasıl yapacağınızı karşılıklı konuşursunuz, ödev konusuna gelince, yapmanı istediği şeylerin seni zorlayacağını düşünüyorsan, bu konuda da onunla konuşabilirsin.

En İyi Kız Görüşü

• Aynı durum bendede var.. Ben üzerine yürümeye çalışıyorum kendimi nekadar sıksamda.. Neolursa olsun üzerine gitmeye çalışıyorum

0|0
    0|0
    • Benim cesaretim yok keşke biraz olsa :(

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 5

• ben varım sanırım lisede aştım bu problemi lisede pansiyonda kaldım 4 yıl o kadar utangac pişt desen kaçacak kedi gibi çocuk gitti yüzsüz utanmaz pislik biri geldi açıkcası böyle daha iyi :D orda sessiz kalan eziliyodu arkaasında kimse durmuyodu o yüzden sesini çıkarmak zorundaydın öyle öğrendim bende işte

0|0
    0|0
    • Susarsan eziyorlar bunu yaşadım 😐

• mesela baska bir semte gidip insanlarla konusabilirsin gerçi kızsın biraz yadırganır ama olsun ne olacak birdaha görmessin bile hele İstanbul gibi bir yerde yasıyosan git kadınlarla çocuklarla konus yalan söylemeyi öğren herkese farklı tanıt kendini böyle böyle aşarsın evde oturup benim lise maceralarımı okuyrak aşamazsın :D

• Aynı sorun bendede vardı aynı senin anlattığın gibiydim şu an da öyle çok sosyal değilim ama halimden memnunum nasıl aştığımı uzun uzun anlatmak isterdim ama üşendim yazmaya kısaca etrafındaki insanları çok büyütme onlarda senin gibi normal bir insan rahat olmana bak

0|0
    0|0
  • Ailenden uzakta il dışında okursan kendine güvenin yerine gelir, başarısızlıktan korkma, hata yapmaktan korkma hepsi tecrübe olarak geri döner

0|0
    0|0
  • Bnde de utangaçlık sadece

0|0
    0|0
  • yendim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...