Çoğu dindar Atatürk'ü sevmez, çoğu okumamış AKP'yi sever. Buna katılıyor musunuz?

Gerek çevrede, gerek sosyal platformlarda, gerekse farklı insanlarla olan sohbetlerim sonucunda böyle bir kanıya vardım. Ne kadar çok gezerseniz o kadar çok insan tanırsınız. Başlıkta da belirttiğim gibi genelde muhafazakar ve dindar olan kesimin #Atatürk'ü sevmediklerini gözlemledim. Aynı şekilde ilkokul veya lise mezunu kitlenin birçoğunun da AKP'li olduklarını gözlemledim.

Elbette istisnalar vardır. Genelleme yapmıyorum, çoğunluk üzerinden konuşuyorum. Yani Atatürk'ü seven dindarlar olduğu gibi, okumuş, kültürlü birilerinin de de AKP'ye oy verdiği gerçeği asla yadsınamaz. Ben çoğunluğu baz alarak böyle bir kanıya vardım. Siz bana katılıyor musunuz?

Karşı görüşü eleştirecek olanlar provakosyandan ve kaba söylemlerden uzak dursunlar.

• Katılıyorum.
    65% (11)64% (9)65% (20)Oy Ver
  • Katılmıyorum.
    35% (6)36% (5)35% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Akli başında olan bir gruba köru körüne bagli olmaz yani ikisinide sevmez.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bence bu işin doğrusu, insanların yetiştikleri çevrenin kendilerine öğrettiği dini, politik görüşleri aynen devam ettirmesinden kaynaklanıyor.. Yani biz genel olarak kendimizi geliştirmiyoruz okuyup araştırıp öyle karar vermiyoruz. Biraz ezberciyiz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Katiliyorum, cahillik zor.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Senin cahil dediğin insanlar sistemin dayatma eğitimini almaz yani özgürce bilgi alırlar
    Yapanlarla dolu tarihimiz var bizim bunu okuyanlar pek bilmez
    Biz Yunanlilari ege denize doktuk değil mi?
    Evet diyecek çoğunuz ama İzmir in alınışına iyi bakın adamlar sanki merasim bölüğü
    Elini kolunu sallayarak salliya bayrağı dikiyorlar bu bilinçli bir geri çekilmesi
    Akdini inkar edenler muhakkak olacaktır o zaman çıksın biri bana genelkurmay dan belge gostersin
    Yunan denize dokunceki ele geçirilen silahlar , mühimmatların bir belgesini gostersin bulsmazsiniz ne bir belge ne bir görüntü
    Ama ben size düşman nasıl denize dökülür gostereyim 2. dünya savasi Dunkirk olayi
    https://youtu.be/MkD6PHFxZ0A
    Bu videoyu 15. Dakikadan sonra iyi izleyin dusman denize öyle dökülür
    Yalan tarihteki gibi degil

0|0
    0|0
    • Ataturk ile ilgili anlatılan Aslında bir suru çelişki ve yalanlar var , yalanları yakalarsiniz tabi biraz araştırmacı olursaniz

• Necip Fazılın güzel bir eseri var pdf olarak onu okumak lazım benim de kafamda pek çok soru işareti var.

• Katılmıyorum gerçek dindar kişi Atatürke düşman bir kuruluşa oy vermez asla

0|0
    0|0
    • Günümüzdekilerin çoğu kendilerini dindar zannetmeleri?
      Diyanetin yaptığı araştırmaya göre %98'i Kur'an-ı Kerim'in Türkçe meali okumamış.
      Buradaki saçma sorulara bile denk gelmişsinizdir. Daha kendi dinini temel bilgilerini bilmeyen insanlar var. Şimdi bu dindarlara göre böyle ama...

Gerçek bir dindar İslam'ın kurallarını ve tarihini bilir. Araştırır ve uygular. Kur'an sadece okunmaz, anlamak gerekir. Sadece anlamak da yetmez, uygulamak gerekir. Bunu yapmayan ben dindarım da dememeli. E bu da çok az olduğuna göre bence kendilerine dindar diyenler bunu yeterince açıklıyor.

• Benim kuran hocası olan babaannemden öğrendiğim din bu günkü din değil.. Şu anda putperstlik hakim bunu böyle bil... Müslümanlıkta kula kulluk yapmak yoktur şu anda ne yazık ki etraf sakallı şeytanlara kulluk ve kıllık yapanlar ile doldu.

• İşte etrafta bunların dindar diye geçinmeleri, bu sözde dindarların Atatürk düşmanı olanları desteklemesi gayet normal bence.

• Ben ikisini de sevme zorunluluğunu görmüyorum kendimde.

0|0
    0|0
  • harbiden doğru katılıyorum

0|0
    0|0
  • Dedem okumamış Atatürk hayranı ben okudum Atatürk'ten de AKP'den de nefret ediyorum

0|2
    0|0
  • benim ailemde dindar ama atatürkü seveler

0|0
    0|0
Yükleniyor...