Sizce de Kurtce çok çirkin bir dil değil mi?

bana öyle geliyor duyunca rahatsız oluyorum

0|0
13|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Çirkin demeyelimde çekici bir dil değil zazaca kulağa daha hoş geliyor bana

0|1
    0|0
    • bence de öyle zazaca güzel şarkılar var. saha akıcı bir dil zazaca ama Kurtce sanki böyle yarım bir dilmiş gibi bütün kelimeler yarida kesiliyor gibi

• Ama güzel konuşanıda var şive farkı var mesela nasıl karadenizliler, anadoluda, İstanbul'da türkçeyi konuşan varsa kürtçe o şekilde konuşanlarda var bazen kulağa hoş geliyor mesela mardin kürtçesi biraz farklı

Kızlar Ne Diyor 12

• Almanca, Fransızca kaba değil de Kürtçe mi kaba oluyor hey Allah'ım ya hersey de ırkçılık yapmayın!

2|3
    0|0
  • Bencede çok rahatsız edici ve kaba

0|2
    3|3
  • birz kaba

0|0
    1|1
  • Yoo ben ogrenmek istiyorum hatta.

2|3
    0|1
    • eee öğren o zaman tutan yok. İngilizce bilmeyen adamlar Kurtce öğrenec diyor

• olabilir.. ingilizceden ziyade türkiyenin kültürünü barındıran bu dilleri ilk önce öğrenmek bana daha mantıklı geliyor bu benim düşüncem katılmayabilirsin.. (rumca, lazca;kürtçe )

• ayrıca ırkçı bir insan değilim.

• Hayır gayet hoş bir fonetigi var..

2|3
    1|1
  • Bunun adi ırkçılık bnce. Gayet hoş bir dil bnce
    Fransizca da kaba bir dil ona bakarsan

2|3
    1|1
    • ahaha adam Fransızca ile Kurtce yi bir tuttu ya la

• iyi be neresine bakarsan bak. tüm dünya ırkçılığa doğru gidiyor bir bizim aptal Türkler uyanmadi duruma. hala din kardeşliği safsatalari. kürdü Arabi sevene kadar kendi milletinizi sevin.

16. yüzyılda bir Türk dusunuru demiş ki;ömrümde sevmezdim Arabi kürdü, geldi çadırını dibime kurdu.

• Sen de bu ırkçı kafayla devam et. Biz muslumaniz tamam mi su 3 günlük dünya icin ırkçılık yapmaya gerek yok. hepimiz kardeşiz!
      Zaten sende musluman degilmissin bizi hic anlamazsin

• Herseyleri cirkin

0|1
    2|2
  • Kesinlikle öyle. Çok rahatsız edici

1|1
    2|2
  • ilgilenmiyorum

0|1
    1|1
    • ilgilenmediğin bir konuya yazma ki başlıkla ilgilenip yorumları okuyan insanlar boş yere senin konuyla ilgili olmayan yorumunu okumasinlar

• Beni hiç ilgilendirmezler. İsteyen istediği dili konuşsun ama herhangi bir hak iddia etmesin

0|0
    1|0
  • Aynen

0|0
    2|2
  • Ben de senin embesilliğinden rahatsız oluyorum.

2|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Aynen öyle kanks

0|1
    2|2
  • Gavur dilini öğren mek için harcadığın çabanın yarısını gösterip öğrenmeye çalışsan anlayıp anlamlı gelirdi

2|0
    0|2
  • Abd li faso beyaza zenci nasıl itici geliyorsa türk fasoya da aynen..

1|0
    1|2
  • bencede

0|0
    2|2
  • aynenko

0|0
    1|2
Yükleniyor...