Asosyellik dinde günah mı?

Herkes diyecek şimdi saçmalama salak mısın bilmem ne, bunu bir asosyel olarak yazıyorum. Yani sosyal fobinin ne olduğunu sadece yaşayanlar bilir, normal sosyal kişilere göre biz kendi istegimizle sanki bu durumdaymisiz gibi geliyor, kimse isteğiyle bu durumda olmaz, ah bir yasasaniz bu durumu anlarsiniz, herkes kurtulmak istiyor ama bu öyle bir nalet ki olmuyor iste inanin bunun yerine kanser olmayı secerdimm kesinlikle. Neyse gelelim soruya : biz utangaç, korkak ve bu yüzden faydalı işler yapamiyoruz, yapmak istiyoruz ama ya pa mi yo ruz, bu illet izin vermiyor bizim sucumuz mu asosyellik? İşte bu yüzden Allah korkak, utananlari ve faydasız insanları sevmiyor mesela evlenince eşini koruyamaz diyor, bize göre mesela selam vermekten dahi utaniyoruz Allah'ın selamıni dahi vermekten utaniyoruz ve istemedigimiz taktirde günah işlemiş oluyoruz, bu durumda eziklikten dolayi bizimle alay edenlere karşı bişey diyemiyoruz ve kin kızgınlık besliyoruz sinirimizi ofkemizi içimize atıp sinir ve kalp hastalığı olmuş oluyoruz, gulemiyoruz, tebessüm etmiyoruz (bakın bütün bunları biz istemeden hastaligimizin istediği şekilde oluyor ama insanlara göre biz isteyerek yapiyoruz). Ve Allah katında kin tutmak günah cimrilik günah (cimrilik yapmıyoruz aslında ortamda nasıl verilir korkusuyla cimri gibi gorunuyoruz), korkmuyoruz ama bu durum korkakliga itiyor bizi yani elimizde olmayan nedenlerden dolayı günah isliyoruz ; peki bu durumu biz mi istedik, böyle yetistirilmeyi, sevgisizligi biz mi istedik, üstelik tipsiz ve ya çirkin olup sürekli aynaya baktığında ozguvenimizin kirilmasini biz mi istedik ( bu yönden bari hayat gulseydi az ozguvenimiz olurdu ama sanki bütün evren bana oynamış) Bide şunu çok düşündüm bu durumda olmamızın nedeni iman eksikliği mi? Bnce emin olmamakla Hayır ama o kadar kötü insanlar var ki hepsi mutlu üstelik dinden imandan haberleri yokkk

Güncellemeler:

Şimdi size söylüyorum elimizde olmayan nedenlerden dolayı biz günahkar mıyız biz mi istedik böyle olmayı ne sucumuz var bizim sosyal fobiden dolayı günah islememiz mi nasıl adalet bu?
İşte hep bu sorularla yaşıyorum, hep biz dedim ama bn bunları yaşıyorum kimsenin kalbini kiramiyan bu çocuk kalbi kırılıyor diye suçlu mu içine kapanık sessiz faydasız korkak diye suçlu mu?
Bu senin elinde demeyin bn asosyelligin farklı bir boyutunu yaşıyorum.
Ben asosyel olduğum için günahkar mıyım benim ne suçu
Istemedigimiz istem dışı kisiligimiz yüzünden hem dünyamız hem ahiretimiz kayboluyor? Bunun açıklaması nedir?

0|0
24

En İyi Kız Görüşü

• bende öyleyim bir ortama çabuk alışamam insanlarla ilişkilerim zayıf kendi kbuğuma çekilmeyi sevyorum çoğunluk mutluyum ama yılın bu zamanları depresyona giriyorum şimdi de böyleyim bu durumla alakalı kesinlikle ve geçen seneki depresyonu hap kullanarak geçirdim bunu nasıl geçireceğimi bilmiyorum :( ama bu günah değil AllAH HER KULUNA kaldırabileceği şeyler verir bizim bünyemiz bu yani sınırımızı aşamıyoruz bir gnah durumu yoktur

0|0
    0|0
    • Ama bu haksızlık bn kendi kisiligimi yansitsam dunyanin en mutlu insanı olurum, , nepara ne pul isterim Ozguvenim yerimdeyken herseyi yaparım evelAllah ama şimdi, baksana yazdığım soruya nerdeyse şirk kosuyorum gibi hem dunyami hem ahiretimi kaybediyorum. Millet hayatını yaşıyor ondan sonra bir tövbe ediyor bizim dünyada izuldugumuzle kalıyoruz. Yasamaktan nefret ediyorum artık

En İyi Erkek Görüşü

• Bende bu yaşıma kadar asosyal özgüvensiz içime kapanık çekingen korkak yaşadım ve sorumluluk sahibi olamadım hayatım bomboş geçti hiçbir şey başaramadım yapamadım yaşayamadım kazanamadım ve ömrüm heba oldu olmaya devam ediyo bende günahkar olduğumu düşünüyorum çünkü insan gibi yaşayamıyorum kulluk görevlerimi yerine getiremiyorum bir çok şeyden çoğu şeyden mahrum kaldım hayatımı mahvettim hem bu dünyamı hem ahiretimi yaktım gerçekten yaşayanlar anlar birbirini kimse anlamıyo bu durumu herkese basit geliyo kolay geliyo aşılabilir geliyo ama öyle değil işte insan dahada kapanıyo zamanla içine dahada boşluğa sürükleniyo çok kötü bir durum gerçekten bazen kendimden nefret ediyorum

0|0
    0|0
    • Kardes senin ne suçun var sen mi istedin asosyelligi biz mi istedik yetistirilme koşulları nedeniyle böyle olduk sevgisizlikten üstelik bir de tipsiz olursan benim gibi sana sevgi verecek sevgilin bile olmuyor heryerden vurmuş bna hayat ama bu durum bni isyana sonra şirke götürüyor yani hastalık yüzünden hem ahiretimizi hem dünyamızı kaybediyoruz yoruldum

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• asosyal hayatıma 2008'den buyana devam etmekteyim.

0|0
    0|0
    • Anlaşılan sen memnunsun benim gibi farklı boyutlarda degilsin

• Kuranda günah yazıyomu?

0|0
    0|0
  • Hava almak harici herşey günah asosyal olma git camilere cemaatle sosyalleş

0|0
    0|0
Yükleniyor...