Asosyellik dinde günah mı?

Herkes diyecek şimdi saçmalama salak mısın bilmem ne, bunu bir asosyel olarak yazıyorum. Yani sosyal fobinin ne olduğunu sadece yaşayanlar bilir, normal sosyal kişilere göre biz kendi istegimizle sanki bu durumdaymisiz gibi geliyor, kimse isteğiyle bu durumda olmaz, ah bir yasasaniz bu durumu anlarsiniz, herkes kurtulmak istiyor ama bu öyle bir nalet ki olmuyor iste inanin bunun yerine kanser olmayı secerdimm kesinlikle. Neyse gelelim soruya : biz utangaç, korkak ve bu yüzden faydalı işler yapamiyoruz, yapmak istiyoruz ama ya pa mi yo ruz, bu illet izin vermiyor bizim sucumuz mu asosyellik? İşte bu yüzden Allah korkak, utananlari ve faydasız insanları sevmiyor mesela evlenince eşini koruyamaz diyor, bize göre mesela selam vermekten dahi utaniyoruz Allah'ın selamıni dahi vermekten utaniyoruz ve istemedigimiz taktirde günah işlemiş oluyoruz, bu durumda eziklikten dolayi bizimle alay edenlere karşı bişey diyemiyoruz ve kin kızgınlık besliyoruz sinirimizi ofkemizi içimize atıp sinir ve kalp hastalığı olmuş oluyoruz, gulemiyoruz, tebessüm etmiyoruz (bakın bütün bunları biz istemeden hastaligimizin istediği şekilde oluyor ama insanlara göre biz isteyerek yapiyoruz). Ve Allah katında kin tutmak günah cimrilik günah (cimrilik yapmıyoruz aslında ortamda nasıl verilir korkusuyla cimri gibi gorunuyoruz), korkmuyoruz ama bu durum korkakliga itiyor bizi yani elimizde olmayan nedenlerden dolayı günah isliyoruz ; peki bu durumu biz mi istedik, böyle yetistirilmeyi, sevgisizligi biz mi istedik, üstelik tipsiz ve ya çirkin olup sürekli aynaya baktığında ozguvenimizin kirilmasini biz mi istedik ( bu yönden bari hayat gulseydi az ozguvenimiz olurdu ama sanki bütün evren bana oynamış) Bide şunu çok düşündüm bu durumda olmamızın nedeni iman eksikliği mi? Bnce emin olmamakla Hayır ama o kadar kötü insanlar var ki hepsi mutlu üstelik dinden imandan haberleri yokkk

Güncellemeler:

Şimdi size söylüyorum elimizde olmayan nedenlerden dolayı biz günahkar mıyız biz mi istedik böyle olmayı ne sucumuz var bizim sosyal fobiden dolayı günah islememiz mi nasıl adalet bu?
İşte hep bu sorularla yaşıyorum, hep biz dedim ama bn bunları yaşıyorum kimsenin kalbini kiramiyan bu çocuk kalbi kırılıyor diye suçlu mu içine kapanık sessiz faydasız korkak diye suçlu mu?
Bu senin elinde demeyin bn asosyelligin farklı bir boyutunu yaşıyorum.
Ben asosyel olduğum için günahkar mıyım benim ne suçu
Istemedigimiz istem dışı kisiligimiz yüzünden hem dünyamız hem ahiretimiz kayboluyor? Bunun açıklaması nedir?

0|0
24

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...