Bir ortamda birileri kürtçe konuşursa rahatsiz olurmusunuz?

Evet bir ortama girdiniz okul hastane ya da cafe birileri kürtçe konuşuyo rahatsiz olurmusunuz?

Güncellemeler:
Devam

0|0
20|18

En İyi Kız Görüşü

• Devlet dairelerinde konuşamaz. Konuşursa rahatsız olurum Çünkü devletin dili Türkçe. Devlet daireleri dışında kalan ortamlarda da rahatsız olsam bile karışmam.

0|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• evet aşırı derecede rahatsız oluyorum

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• hyr olmam kürdüm zaten

3|0
    1|2
  • niye olayım ki ya

1|0
    0|2
  • Hayır. Rahatsız olunacak bir durum göremiyorum.

0|0
    0|0
  • Evet olurum belki benim hakkımda birşey diyolar

0|0
    0|0
  • türkçe bildikleri halde ve benım o dili bilmediğimi bile bile yabancı dilde konusan herkese ayar oluyorum. bunu yurtdısında yasayan turkler cok yapıyor. saygısızlık bana göre.

0|0
    0|0
    • bencede türkiyede türkçe konuşulur çoğu konuşurken siyasetle ilgili konuşuyo millet anlamasin diye kürtçe konuşuyolar adam kürtçe küfürler ediyo türk milletine

• Neden rahatsiz olayim yahu oda normal bir dildir? Rahatsiz olmam icin bana küfür ediyor olmalari gerekir.. Asla rahatsiz olmam herkes istedigi dilde istedigi yerde gördü kurallari dahilinde konusmakta özgürdür. Türklere hakaret etmedikleri sürece konussunlar tabii ki.. Biraz rahat olmak lazim bu gibi konularda.

0|0
    0|0
  • Evet rahatsız olurum ama kimseye karışma hakkımız yok.

0|0
    0|0
  • Olmam

0|0
    0|1
  • Böyle şeyler bence pek rahatsız olunacak durumlar değil sonuçta insanlık hali olabilir ama bazı amcalar sanki telefonla konuşmuyormuşta sesini halka duyuruyormuş gibi konuşuyorlar ya cok uyuz oluyorum acıkcası :D

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla.

0|0
    0|0
  • Ilgilenmem

0|0
    0|0
  • olmam

0|0
    0|0
  • neden rahatsız olayım onların dili de o ne var ki bunda

1|0
    0|1
    • Burasi turkiye amma:)

• ben erzurumluyum bizim memleket girisinde bura erzurum şerefsizler giremez yaziyo mesela:) şerefsizden kastim boluculer

• iyide farklı dil konuşanlar bölücü ya da şerefsiz mi oluyor? Türk, Kürt, Hristiyan, Ateist, Yetim, Öksüz, Fakir, Zengin vs bunları kendin seçerek doğmuyorsun ki kişiyle ilgisi yok herkes insan.

• Aralarinda konusurlarsa sorun olmaz ama adam gibi türkce bilmedikleri icin konusuyolarsa sıkıntı

0|0
    0|0
  • Neden rahatsız olayım ki insanlık hali dil ırk ayrımı yapacak kadar dengesizlesmedim !!

0|0
    0|0
  • Ben olurdum açıkçası.

0|0
    0|1
  • Olmuyorum

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Olmuyorum niye olayim

0|0
    0|0
    • bilmem olsan iyi olurdu sanki;)

• Herkes istedigi dilde konusmakta serbest bence demokrasi olan bir ulke böyle dusunmeli.. Yurtdisindan gelenler bile o dili konussa rahatsiz olmam.. Asiriya kacarlarsa yanimda söylerm tatli bir dille

Erkekler Ne Diyor 17

• hayır olmam onlar biz türkçe konuşurken rahatsız oluyorlar mı?

1|1
    1|5
  • Cık.

0|0
    0|1
  • Masanın altına girerim hemen bomba patlayacak diye.

0|0
    0|0
  • Hayır olmam.

0|0
    0|0
  • Yok olmuyorum

0|0
    0|0
  • olurum cunku sevmem

0|0
    0|0
  • işin kötüsü bize mi sövüyorlar onu bilemiyoruz işte, öyle baka kalıyorum xd

0|0
    0|0
    • ben hep pkkli saniyom öylelerini hep siyasi konuşuyolar az buçuk anliyom

• Varlıkları bile rahatsız ediyor. Türkçe konuşsalar bile.

0|0
    0|0
  • hayır olmam çünkü ana dilimdir

0|0
    0|0
  • nayır

0|0
    0|0
  • Yuksek sesle konusulursa olurum

0|0
    0|0
  • evett

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Nasıl çevremde İngilizce konuşuluyorsa kürtçe de konuşulması rahatsız etmez. Tabi bağıra bağıra bokunu çıkara konuşulursa, kendi dilimizden de rahatsızlık duyarım

0|0
    0|0
  • döverim

0|0
    0|0
  • her dil güzeldir rahatsız olmuyorum

0|0
    0|0
  • olmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...