Kapat

"Avrupa" gibi neden olamıyoruz?

Avrupa'da bu ülkeyi çok beğeniyorum. Insanlara karşı tutumları, kadınlara bakış açıları, özgürlükçü ve hoşgörülü bir yapıları ve son derece kibar oluşlarıyla Avrupa'da kelimenin tam manasıyla medeniyetin kalbinin attığı yer. Ayrıca birçok ülkenin de sevgisini kazanmış durumda. Bizler neden böyle değiliz? Neden bizim ülkemizde halen namus tartışılıyor? Etek boyuna göre namus ölçülüyor? Isveç uzaya astronot yolladı, bizim ülkemizin ise tek sorunu dillerden düşmeyen "bekâret" kavramı. Düşünceleriniz neler arkadaşlar?

2|0
13|24

En İyi Kız Görüşü

• Gözünü seveyim şu ülkeyle bizimkini aynı cümlede yan yana getirme. Bizde bekareti, namusu bırak kendilerinden olmayanları öldürme eğilimi var.

Kafa yapısı olarak orta çağ'dayız halen. En tehlikeli yaratık düşünmediğini fark edemeyen, sorgulamadan önüne geleni doğru kabul eden yaratıktır.

Bizde bol.

3|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Cahiliz çünkü

0|1
    0|0
  • Avrupayı...

0|1
    0|0
  • hiç de olamıcaz

1|0
    0|0
  • Özerklik vermeye hazırmısınız bugün avrupadaki Moldovada bile Nüfusu çok az olan Gagavuz türklerine bile Özerklik verilmiştir. Vs vs vs bunlardan vazgeçip haklar verilemiyorsa kimse kusura bakmasın avrupa olamayız hiç olamıcaz zaten

0|0
    0|0
  • Zeka lazim oda turkiyede yok

0|1
    0|0
  • göç yapmak istiyorum kadın hakları sıfır insana değer yok

0|1
    0|0
    • Evet bir an önce göç etmelisin, zaten baksana ülkemiz her geçen gün yaşanabilirliğini kaybediyor, insan hakları elden gidiyor

• Çünkü olamiyoruz😕😕😕

0|0
    0|0
  • Simdi herkes der Musluman ulke de yasatmayi bilmuyoruz ki. biktim ulke insanlarindan iyice geri sariyoruz

0|0
    0|0
  • Biz müslüman bir ülkeyiz ve bunlar bize ters geliyor. Her koyun kendi bacağından asılır ama bizim insanlarımız başkalarını dinlemeden hayatlarına müdahele ediyorlar.

0|0
    0|0
  • bacak arasıyla ilgilendikleri kadar kitap okusalar belki bir şeyler değişirdi

0|0
    0|0
  • o zamanda kapanamıcam asla avrupa gibi olmak istemem

0|0
    0|0
  • 👏👏

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• avrupa gibi olacak ne halka sahibiz, ne de yönetime sahibiz. kısacası avrupa gibi olmak bir hayaldir. böyle bir ülkenin, böyle bir yapının, ve böyle sığ insanların, avrupai bir tavır alması im-kan-sız. yapsa yapsa yeni gelişen nesil yapabilir. tabi onuda biz görebilirsek.

0|1
    0|0
  • müslüman ülke

0|1
    0|0
  • Hala orucu bozan şeyler orucum bozulurmu böyle yaptım günahmı şunu yaptım cehennemlikmiyim vb sorularla para kazan tvdeki dinciler oldukca ve bunlara eşlik eden yarım akıllılar oldukça biz gelişemeyiz.

0|1
    1|1
    • Keşke herkes senin düşündüğün gibi düşünse

• Haklısın çok doğru söylüyorsun onu bizde çok söylüyoruz ve ben hiç doğru bulmuyorum. O sahte paralı hocalara para vermek yerine koskocaman Türkiye geçinir o paralarla

• Yalan nasil olamiyoruz fransadada terorist vwr burdada ayni iste lan cok seviyosaniz gidin avrupaya gıy gıy keman calmayi yeni ogrenen veletler gibi ayni teli 500 kere caldiniz zorla tutmuyolar seven gider bende ukraynali hatunlari seviyorum haftaya ukraynaya gidiyorum bu kadar basit

0|0
    1|0
  • Gelenek görenek yüzünden. Avrupada eskiden medeniyet falan olmamış ama onlar bu döngüyü erken atlattılar. Bu coğrafyalar atlatamadı

0|0
    0|0
  • Taklitler aslını yaşattığı için ;)

0|0
    0|0
  • Türkiye Avrupa gibi olurda. Senin devletin başına yobaz, bağnaz, dinci, yalancı adamları koymaman gerekli.

0|0
    0|0
  • Kimsenin bir özeli olmasin zaten medeniyet giyim kusam veya aşk iliskileri degil ahlak hoşgörü ve olaylara karşı tutum etek boyundan önemli Hollandanin medeni bir yer oldugunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Çünkü bizim toplumumuz Müslüman. Din ön plana çıktıkça Avrupa değil, tipik bir ortadoğu devleti oluruz anca.

0|0
    0|0
  • Musluman bir ülke olduğumuz için bekaret önemli Avrupa musluman değil onlar için bekaret tabi önemli olmaz ama dediğin gbi çok fazla takıntılı bizim ülke bazı durumlarda bende katılıyorum

0|0
    0|0
  • çok boş düşünüyosun kızlarımız bakire olmasa sanki uzayda cirit atacaz

0|1
    0|1
  • Herkes bizden kaçıp gidiyor kurtulmak istiyor elimizden kaçıp kayıp gidiyor ne yazık ki yavaş yavaş herkes bizi terk ediyor :( Ama bu durum Bir An Evvel Düzelmeli başka çaresi yok

0|0
    0|0
  • Ben yine de ülkemi avrupaya değişmem

0|0
    0|0
  • Ne çok avrupa ozentili ergenimiz var huzur ve ilerleyebilmemiz için sizin ozendiginiz ülkeler elini çekse ulke kendine gelecek ama goruyorum ki dış düşmana ihtiyacımız yok zaten hainler icimizde

0|0
    0|0
    • işte o hainler bazen insanı kendi ülkesinden bezdiriyor. kendi askerinin kafasını kesme vicdansızlığı gösterecek bir ülke haline geldik, bunu herkes görüyor.

• Açta biraz Mehmet Akif Ersoy oku. Ufkun genişlesin. Medeniyet öğrenirsin. Batıya özenmene gerek yok.

0|0
    0|0
  • Uzaktan duymayla guzel diyorsun

0|0
    0|0
  • Avrupa mı medeni? Güldürme Allah aşkına :)

0|0
    0|0
  • çünkü burası avrupa değil

0|0
    0|0
  • Çünkü müslüman bir ülkeyiz :Ddd

0|0
    0|0
  • avrupa yalakası diyenlere cevabım arap yalakası olmaktan iyidir

0|0
    0|0
  • bir avrupa gavur yalakası daha

0|0
    0|0
  • senin gibilerden dolayi

0|0
    0|0
  • ülke insanı cahil gezmıyor görmuyorlar okumuyorlar medyada her söylenene ınanıyorlar yalancılar toplumsal bırlık yok ırkçılık diz boyu medenıyet sıfır ınsana saygı yok yasalara kurallara uyma yok rüşvetçiler hırsızlar oooo sabaha kadar sayılrı bu olumsuzluklar

0|1
    0|1
  • Geri kafalı insanlar yüzünden olmaz

0|0
    0|1
Yükleniyor...