Size göre evlilik için en çok gerekli maddi ya da manevi şey/ler nedir?

Bazılarına göre sevgi ağır basar, bazılarına göre ise saygı olması yeterlidir. Bazıları bir kuru ekmeğe razı olurken bazıları ise rahatlık anlayaşını çok zengin olmakla bağdaştırır. Bazıları çolukçocuğa karışıp aile kurmak ister, bazıları ise laylaylom peşindedir. Çocuk olmasa da olur bir kaç sene keyfimize bakalım der. Size göre evlilikte olmazsa olmazlar nelerdir? Ne için evlenirsiniz? Evlenirken nelere dikkat edersiniz?

Size göre evlilik için en çok gerekli maddi ya da manevi şey/ler nedir?

1|1
20|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Allahın dilemesi.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• kesinlikle ve kesinlikle saygı olmalı evlilikte saygı biterse sevgi aşk hikaye zaten kalmıyor. kişilik olarak çok önemli benim için maddiyat ikinci planda sonuçta ben bir ömür boyu parayla değil o adamla evli kalıcam onunla anlaşmam daha önemli benim için. kimisi parası için katlanır herşeye. yanlış. bana karşı saygısını kaybetmiyorsa önemli olan odur benim için

0|1
    0|0
  • adam gibi adam

2|1
    0|0
  • Maddi; taraflardan en az birinin sabit geliri olması. Kıt kanaat geçindirecek seviye de kafidir, yatlar katlar olsun demiyoruz.

Manevi olaraksa; sadakat. güven. iyi niyet. mizah, birlikte gülebilmek. konuşabilmek, anlaşılabilmek.

0|1
    0|0
  • Saygı bütün gerçek duyguları içinde barındırır... Değer verip saygı duyan bir eş , sağlıklı bir evlilik için çaba sarf eder. Hayatından ödün verir. Hayatını eşine göre düzenler. Gizemli olmaz. Çünkü saygı sahiplenme ve Sevgi'yi doğurur. Muhakkak saygıya dayalı bir çok evlilikte sevgi çok sonradan kazanılmış ama hakikatle yerine oturmuştur

0|1
    0|0
  • Anlasmak onemli

0|1
    0|0
  • karakterli ve dindar biri olmalı.
    ayrıca zeki ve yakışıklı.

0|1
    0|0
    • Dindar biri isterken sayfandaki fotoyu kaldırmayı unutma... Çelişkili oluyor isteğe göre yapılan.

• seni bağlamaz isteklerim ve çelişkilerim haddini bil yavrum.

• Saygı olmayan yerde sevgi olmaz ilk önce saygı olacak ama hepsinden önce güven olacak.
    Güven, saygı, sevgi ve hoşgörü.

0|1
    0|0
    • Benim sıralamam Saygı/sevgi/güven hepsi bir anda olmalı. Güven meselesi çok derin bir mesele. Güvenebilir miyim gibi düşüncelere eşlerin girmemesi gerekir. Giriliyorsa eksik bir şeyler var demektir. Birinden biri fazla geniş olduğundan diğeri acabalarla yaşamak istemez.

• Aynen güvenmediğim ve saygı duymadığım birini zaten sevemem. Hoşgörü de mutlaka olmalı.

• manevi.

0|1
    0|0
  • Güven sadakat dürüstlük saygı ve sevgi evlilik için olmazsa olmazdır.

0|1
    0|0
  • Sadakat ve güven en başta.. Gerisi halolr

0|1
    0|0
  • Güven, Sadakat, Hosgörü, Fedakarlik ve Sabir. Bunlar varsa Sevgide olur askta olur mutlulukta olur.

0|1
    0|0
  • ev lazım önce.

0|1
    0|0
    • Kirada da oturanlar var. O yüzden bence ön planda olmamalı.

• tamam işte kira bile olsa sağlam ev lazım, ev sahibiyle sorun olmasın, kira hep vaktinde ödensin falan. bunlar hep sorumluluk demek.

• Güven

0|1
    0|0
  • Güven sadece güven onun sevgisinden bana ihanet etmiceginden emin olmam yeterli

0|1
    0|0
  • Evlilik gereksiz.

0|1
    0|0
  • evlilik gereksiz!

1|0
    0|0
  • Namaz kılalım o önde ben arkada bunu istiyom çok ☺

0|0
    0|0
  • Gonlume maneviyatima mantigima uymali cenneti yasatmali hem bu dunyada hem de obur dunya icin.

Ogrencisi olmaliyim bazen , bazen de o benim ogrencim hayati maneviyat acisindan.

Sabah namazina uyandirmaliyiz birbirimizi surukleye surukleye cennete goturmeliyiz. Namazini kildin mi hatun demeli (bana boyle biri gelmeyecegi icin 😩)

0|1
    0|0
    • Umudunu kaybetme göremediğin yerde, belki de karşında bu şekil birini arayan vardır ;)

• Bayan olarak maddi gucum olmadigi icin hala bekarim 😈😈😈😈

0|1
    0|0
    • Bekar olmanın bununla alakası yok. Sevenini bulunca gerisi kolay

• Valla gelenler isi sorunca ister istemez evlenemiosun

• Onlar maddiyata takılıyorlar demek ki mantıkla geliyorlar. Doğru kişi pek de buna bakmaz.

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu zamanda çoğu insan sırf evlenmek için evleniyor hani okul bitti askerlik tamam e ışte var zaten aaa dur lan bide evlilik vardı di mi off na si unutmuşum ya dur hemen evleneyim sanki zorunlu bir görevmiş gibi ve birde neslin devamı için adet bozulmasın tabi iki de çocuk haliyle unu mu eledik emeğini astım ne guzel hayat düz mantık "evlilik için harcayacağını para ile dünya turuna çıkın pişman olmazsınız"

0|1
    0|0
  • Önce manevi hisler. Sonra anlamak ve anlaşılmak olmalı ki yolumuz bir yere varabilelim. Maddiyat en son düşünülecek şey bence

0|1
    0|0
  • Her ikiside

0|1
    0|0
  • en az 3000 maaş karşılıklı saygı ve sevgi

0|1
    0|1
Yükleniyor...