Müslüman ahlakı diye bir kavram var mı? DETAY?

Müslüman ahlakı diye bir kavram var mı? Bu ahlak hırsızlığa karşı mıdır? Bu ahlak yalana karşı mıdır? Peki yüzde 99'u müslüman olan Türkiye'de yansıması nedir? Hırsızlığa karşı mı çıkıyorlar? Cinayete karşı mı çıkıyorlar? Yoksa kendi çıkarları için bunlara sessiz mi kalıyorlar?

Güncellemeler:

@divaneadam bu arkadaş ona cevap yazmayayım diye engelmeiş beni
maksadı onun yazduğı şeye cevap veremeyeceğim olarak düşünmüş sanırım beni başkalarının gözündede ona cevep veremedi cevap veremedi ise bu söyleyen haklı gibi birşey oluşşun diye ergence yapılmış bir harekettir

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• İslam güzel ahlaktır..
    %99u müslüman? Kimlik Müslümanı olmak bir işe yaramıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Müslümanım ben diyerek öne çıkmaya çalışanlar günümüzdeki en büyük ahlaksızları yapanlar. Onların da kafası karışık yani epey. Kafa yormayın, çözülmüyor 😄

0|1
    0|0
  • Ahlakla dinin alakası yok. Ama müslüman dediğin aynı zamanda ahlaklı olmalı.

0|1
    0|0
  • İnsanların konuştuklarına değil yaptıklarına bakmak lazım. Basit temel doğruları uygulayamayan mahlukat dinen insan mertebesine ulaşamamıştır. Yani henüz insan bile olamamış bir mahlukatın "ben müslümanım" demesi ya da ne dediği çok da önemli değil.

0|0
    0|0
    • ahmed hamdi tampınarın beş şehir eserinde bu müslümanlardan bahseder.
      kültür müslümanı diye bir kavram var işte o kavrama giren müslümanlar var

• İslamın kendisi
      Yaşam tarzı

• İslami değerler
      Çıkış zamanı
      Öğretileri

Erkekler Ne Diyor 5

• Müslüman ahlakı hadislere göre 6 yaşındaki çocukla evlenebilir.

1|1
    0|1
    • cahil
      araştır. öğren. islam kusursuzdur
      müslümanlar kusurludur...

• kütübü sitte yi okudun mu?
      imam maturidi 1 milyon hadis ezberlemiş sen kaç tane ezberledin?
      ya da ayetleri nasıl analiz ettin?
      evlenmeyle alakalı kaç tane hadis var?
      bu hadislerin senedinin zayıflığı güçlülüğü nedir?
      öğrenme maksatlı soruyorum

• Soran, ben imam hatip mezunuyum, kuranı ve hadisleri senden iyi bilirim..
      sen benden daha iyi mi bileceksin? burada bana geliniyle ve evlatlığının karısıyla evlenen onunla da yetinmeyip 6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenen bedeviyi savunma!

• valla umrumda değil

0|1
    0|0
  • Tabiki kendi çıkarları için sessiz kalıyorlar aptal değiller fesatlar.

0|1
    0|0
  • müslüm ahlakı diye bir şey yoktur. ahlak kişilerin zümrelerine kendine ait edep hayadan ibarettir. türkiye müslüman bir ülke kendi kültürüne ait ahlak vardır olmaması gerekenlere karşı çıkılır kendi çıkarları için sessiz kalmaz türkiye hep ses çıkartmıştır sessiz kalmamıştır ama yanlız kalmıştır itilmiş bir köşeye ama çok şükür itenlerin başına gelenler, i görüyoruz

0|0
    0|0
  • vardır müslüman geçinnelern %90 ı bu ahlaka uymaz tam tersini yapar ama müslüman olmayan biri yaptımıda ona kızar

0|0
    0|0
Yükleniyor...