Cinsel istismarda 15 yaş kuralının kalkması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çocuğun cinsel yönden istismarını düzenleyen 103. maddesinin birinci fıkrasındaki “15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağına” ilişkin hükmü iptal etti. 103. cü madde
1- Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismar deyiminden;
a) Onbeş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukukî anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış,
b) Diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak gerçekleştirilen cinsel davranışlar, Anlaşılır.
2- Cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Bu kuralı kaldıranlar sapık pedofili potansiyel tacizci ruh hastasından başka bir şey değil.

0|3
12|23

En İyi Erkek Görüşü

• İçimdekileri yazmak istemiyorum, kaldırılır.

Sanki bu yaş üstünü dahi tacizden, tecavüzden, cinayetten koruyabilmişler de on beş yaş altına da rahat rahat davranın diyorlar resmen. Hoş, yasanın olduğu zamanı da gördük... Daha bebeğe tecavüz edip çok neşeli bebekti, sürekli kucağımıza geliyordu diyen bile vardı.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• saçmalık haberde diyor ki 4 yaşındaki çocuktan da istek aranacakmış. 4 yaşındaki adı üstünde ÇOCUK nasıl ister böyle bir şeyi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Bir insana ne batar da böyle bir hükmü ele alır inceler ele anlamış değilim. Amaç nedir? Resmen şrefsizlik.

1|0
    0|0
  • Artık her kız, her bayan kendi savunmasını mı yapacak? İstismar eden, saldıran, tecavüz eden erkeği öldüren darp eden bayana, kız kardeşimize ne olacak 10 yıl mı verecekler? Adalet bitik durumda. !!

3|0
    0|0
  • Şaşırmadım..

En son çocuğa tecavüz etmenin cezası değil ödülü olacak. Çünkü AKP hükümeti böyle bir... .

1|0
    0|0
  • Birileri rahat rahat tecavüz etsin diye tecavüz ettiğinde çok ceza almasınlar diye yapılmış birşey Ak partiye oy verenin aklina sasarim

1|0
    0|0
  • akp döneminde doğal bunlar

1|0
    0|0
  • Aynen öyle

1|0
    0|0
  • Dini referans alıp hukuk yaparsanız böyle olur

2|0
    0|1
    • Alakaya maydonoz. Yukarıda ki hükümlerin din referans kaldırıldığına dair en ufak bir açıklama yok. Ama siz yine dini kullanıp dini kesime laf atmaya çalışmışsınız. Ayrıca dinde herhangi bir yaş belirtmesi de yok. Acaba dini kim daha çok kullanıyor onlar mı siz mi bilemedim

• Teşekkür ederim abi hayırlı günler kırdıysam özrü dilerim.

• @psychoparadıse tartışmalarda Kırıcı Üslup kullanmam ve kırılmam da , fikir zenginliğidir bir kelime bile dağarcığıma eklense kar bellerim. Kolay gelsin

• ne duzgun gidiyor ki koca ulkede. takatim kalmadi.

1|0
    0|0
  • Vakıfları dayanamıyor sanırım tutamıyorlar kendini bu yüzden kaldırmışlardır canım zihniyet ülke ne durumda uğraştıkları şeye bak hem birkaç kezden bir şey olmaz dimi ya bırak kaldırsınlar..

1|0
    0|0
  • bunu kaldıranların çocuğu ya da torunu yok mu? rezil insan müsveddeleri...

1|0
    0|0
  • Iktidara oy verenlern vicdani rahat mi acaba

1|0
    0|0
  • kelimeler kifayetsiz kalıyor

1|0
    0|0
  • Umarım bu kararı kaldıranların 15 yaşından küçük çocukları istismara uğrar.

0|1
    0|0
    • Benim anlamadığım şu. Annesi/babası şerfsiz evet ama neden bu şerfsizliklerinin cezasını direkt kendilerinin değil de çocuk yaşta insanların çekmesini temenni ediyorsunuz?

• @MiniDelusion Çünkü bu ülkede çekebilecekleri tek ceza, kendi çocuklarının istismara uğraması olur. Adalet ve yargı onların elinde ;)

• Bu kanı bozuklar kendi çocuklarını bile görmezler inan.
      Tek gördükleri kendileri, tek bildikleri sözcük "ben."

• her kes mi yanlış yorumlamış bendemi sorun var acaba bu maddenin degişmesiyle kapsam genişletilmiş 15 yaşındaki ya da daha büyük bir çocuga cinsel istismarda bulunan içinde ceza artmış bence gayet iyi olmuş dogru anladıysam?

0|0
    0|0
  • Saçma buluyorum yersiz birşey.

0|0
    0|0
  • yazılanları anlamadım desem 15 yaş kuralı nasıl yani

0|0
    0|0
    • Cinsel istismar sayılmayacak taciz tecavüz edilse rızası vardı denilebilecek yani

• bunu chp yapsaydı avrupalı olduklar derlerdi neyse

• 18 altında suç olmalı

0|0
    0|0
  • Su sorulari gorup gorup 40kere sormasaniz

0|1
    0|0
  • yani 16 yasindakne tecavuz edilsin oylemi yaziklar olsun!

0|0
    0|0
    • Yok zaten? 16 yaşında biri tecavüze uğramışsa suçlu tecavüzden yargılanır. Ama tecavüz değil de kızın onayı ile olan bir durumsa ve diğer kişi cinsel rüşt sınırının aynı tarafındaysa bu suç değil. Eskiden 15 yaş altı her türlü yakınlaşma istismar sayılıyordu, bu kaldırıldı.

• @panicatsaturn serefsizlik işte

• Olay ne tam

0|0
    0|0
  • iyiolmus

0|0
    0|0
    • Tam bir seref yoksunu aşağılık karaktersiz dalkavuğun tekisin

Kızlar Ne Diyor 11

• B de diyor ki aile cocuk susuyorsa devam.. Bildigim ve bilmedigim tum kufurlerim armagan olsun o soysuzlara.

1|0
    0|0
  • İçip içip saçma karalar alıyorlar

1|0
    0|0
  • Ne biçim ülke oldu burası mk

1|0
    0|0
  • Pedofililere davetiye bu resmen

1|0
    0|0
  • Gerçekten bu kuralı kaldıranlar pedofili hastalklı insanlar. Ceza 8 yıl ile 15 yıl olabilir mii ömür boyu olması lazmm yazık gelecekteki çocuklarımıza

1|0
    0|0
  • ülke olarak her konuda raydan çıktık ya hadi hayırlısı

1|0
    0|0
  • Bizim ülke de neyi doğru yapıyorlar ki

1|0
    0|0
  • Nasıl kaldırılıyor böyle bir yasa, kural ne çiçekse ! Yazıklar olsun.

1|0
    0|0
  • istismar için yaşın önemi yok şerefsizlik şerefsizliktir

1|0
    0|0
  • Hangi akla hizmet kaldırmışlar acaba. Sapıklara gün doğdu

1|0
    0|0
  • Ensarcılar sevinmiştir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...