Kadınların evlendikten sonra eşlerinin soyadlarını değil de kendi soyadlarını kullanmalarına nasıl bakıyorsunuz?

Kadınların evlendikten sonra eşlerinin soyadlarını değil de kendi soyadlarını kullanmalarına nasıl bakıyorsunuz?

0|0
34|21

En İyi Erkek Görüşü

• Çok kıymetli olmamakla birlikte, benim açımdan almalı..
    Artık bir mühürdür o..
    Benim eşim, benim ailem, benim soyum olmaktır..

Evlatlarım nasıl benim soyumu alıyorsa, eşimin de alması, beni ve soyumu kabul ettiği anlamına gelir, ki bu benim için gurur kaynağıdır..

#Vesselam

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir kere hem soru sormuşsun hem de cevap verenlerin cevaplarına saygı duymadan yorumlar yazmışsın. Keşke bence yazsaydın. Soru soruyorsan insanların cevaplarına saygı duymalısın... bu bir...
    ikincisi sanırım sen hemcinslerini o kadar da iyi tanımıyorsun. Bu mevzu sadece gelenek görenek mevzusu değil. Açık konuşalım biz kadınların ezilmesi filan da değil. kadınlar (sadece bize has mıdır bilemiyorum) ailenin ana sorumluluğunun erkeğin sırtında olması durumunun devamından yanadır. gerçek bilinçli feministlerden bahsetmiyorum ama lafa gelince feminist kesilen bir çok kadın erkeklerin ön planda oluşunun kadınlara getirdiği avantajların aynen devamında sakınca görmezler. Mesela bir kadın çalışsa da, eve katkı yapsa da bunu zorunda olduğu için değil ekonomik özgürlüğü için yapar. Çok bunalırsa çalışmayabilme özgürlüğünü korumak istediğimiz çok açık. bu durumda da erkeğe aslında hiçbir hak vermeyen sadece sembolik olarak onore eden bu uygulamaya da karşı duruş cılız kalır.

0|0
    0|0
    • pardon çok özür... olumsuz bakan kızlara sürekli çatan penicatsaturn var ya ben soruyu onun srorduğunu zannettim :)

Erkekler Ne Diyor 20

• İsteyen kullanabilir. Bir mecburiyyet yok. Ben hatta erkeğinkini almamalarını istiyorum. Herkes kendi soyadında takılsın, benim soyadımı meşgul etmesinler

0|0
    0|0
  • İstediğini yapabilir o konuda, nasılsa çocukların soyadı benimki olacak :D

0|0
    0|0
  • Eğer kadın çok ismi duyulmuş bir insan değilse ben evlligi etkileyeceğini düşünüyorum ama tabikide böyle bir hakkı var

0|0
    0|0
  • Saçma bence. Kadın evlendiğinde hem kendi soyadını kullanıyor hem kocasının soyadını kullanıyor. Oluyor sana ferman gibi bir ad soyad. Çok gördüm bunu ve çok ama çok saçma ve gereksiz.

0|1
    1|0
  • normaldir

0|0
    0|0
  • Saçma. Aileysen herşeyin bir olacak. Ileride çocuk olunca çocuk dese baba annemle soyadımız niye aynı değil ne diyeceksin?
    Bir bütün olduğumuzu en güzel ifade eden şeydir soyad bence.

0|0
    1|0
  • Erkek için bu durum biraz ağır olsa da , kadının kimliği ve geçmişi için önemlidir. Ama nereye kadar almayacaklar sonuçta

0|0
    0|0
  • Sorun olmamalı

1|0
    0|0
  • skandal

0|0
    1|0
  • iyi bakmıyorum o kişi benlıkah masasıan bile oturmasın ben Yahudi değilim karımın nsoyadını kullannıyım ben turkum muslumanım benım soyadım benım zurrıywtım devam edecek

0|0
    1|0
  • Normal

1|0
    0|0
  • Kullansin sorun yok

1|0
    0|0
  • Sacmalik

0|0
    1|0
  • Kötü bAkıyorum.. bööyle kötü kötü bakıyorum.
    (-_-)

0|0
    0|0
  • heran hersey olabılır nerdeyse erkekse içguve gidecek

0|0
    0|0
  • 3 numarali bakiş devreye girer ve kadin tamam kocacigim der

0|0
    1|0
  • Şaşkınlıkla bakıyorum 😱

0|0
    0|0
  • bence saçma öyle şey mi olur erkegin soy adını taşımalılar

0|0
    0|0
  • kafasına göre takılsın diye bakıyorum. Bence hem kendi hemde evlilik soyadını kullanmalı.

0|0
    0|0
  • Ne yaparsa yapsın umrumda mı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 33

• Eğer kariyer peşinde bir kadınsa çok mantıklı bir hareket. Evliyken herkes sizi eşinizin soyadıyla tanıyacak hayat bu belli mi olur boşanma gibi bir durumda kendi soyadınızla yaptığınız bir çok şeyi baştan inşa etmek durumunda kalacaksınız. Bunun dışında gerek yok bence.

1|0
    0|0
  • iki soy adını birden kullanıyorum. zorlukları var, telaffuzunda, resmi evraklarda yazımında vs. ama genel olarak meslek sahibi bir kadının her iki soy adını birden kullanması gerekiyor bence. zira boşanma durumunda kadın yeni bir soyadla yeniden hayata başlıyor, yeni bir kimlik, benlik gibi... çift soy adı bu zorluğu bir nebze olsun azaltır.

0|0
    0|0
  • farketmez

2|0
    0|0
  • Soyadını bile almak istemediğin bir adamla neden evlendin diyorum içimden. Gereksiz, samimiyetsiz bir hareket...

2|1
    2|2
  • Hakkidir

1|0
    0|0
  • Olabilir neden olmasın 😂

0|0
    0|0
  • Normal kadında kendi kimliği ile bir birey sonuçta. Bizim atalarımız kumalık vs. ile kadınları hor görüyorlarmış ve kendi soyadlarını bile vermeyecek kadar hor görmüşler kadını. Gerçi hala bitmedi ama şu kumalık meselesi ile çocuk gelinler sorunu. Biz oralardan bugünlere gelmiş milletiz. O kadarını da Türk kadınlarına hor görmesnler

0|0
    0|0
  • Eşinin soyadini almak guzel sey ancak bnce kadinin kendi soyadini kullanmasinda bir sakinca yok doguracagi cocuklar babanin soyadini alsin yeter. Kadinin soyadi degisse ne ifade eder. Ben soyadimdan zor vazgecicem Soyadim karlankuş olsun istemiyom ama mecbur olacak cunku ona cok kiymet veriyorum ☺

0|0
    0|0
  • Bir kadın olarak buna ben de şiddetle karşıyım.

1|1
    3|0
  • Kendi tercihleri

0|0
    0|0
  • elin herifinin soyadını bende almak istemezdim

0|0
    0|0
  • Neden bırakıyımki soyadımı? iki soyad alırım. biri babamın biri eşimin. niye babamınkini bırakayım? Çok manasız

0|0
    0|0
  • Gayet normal.

2|1
    1|0
  • saçma bence
    evlendiğim adamın soyadını taşımak isterim ben

0|0
    0|0
  • Hani illa almam o soyadı diyorsa almasın.
    Ama ben alırım, örfümüz adetlerimiz belli

2|0
    3|0
    • Kadınları aşağılayan örf ve adetler son bulmak zorunda.

• Almanya'da yaşayan Türklerin son derece yabani olduğunu herkes biliyor. Almanlarla arkadaş olmadan onları nasıl tanıyacaklar? Anca tanımadıkları insanların dedikodusunu yaptıklarıyla kalırlar. Acınası.

• @panicatsaturn Yabani? Benim babam Almanya'da üni hocasıymış canım benim, annem de doktora öğrencisi olarak gitmiş öyle yaşamış bir müddet, kimsenin yabani olduğu yok, sesini bir kes istersen ezmeyeyim seni daha fazla :D
      Zira bir halt bildiğin yok, bana anlatmaya çalışma :D
      Ya da bir kaynak ver ulaşayım sana göstereyim kim neyi daha iyi biliyor net bir şekilde

• Bence çok iyi bir şey.

0|0
    0|0
  • Eğer önemli tanınmış bir kişiyse kendi soyadını ve yanında eşininkinide kullanabilir

0|0
    0|0
  • Bence güzel bir şey

1|0
    0|0
  • Şahsen ben evleniyorsam eşime ait oluyorum demektir. Oyuzden esimin soyadi diyorum aksi feministlikten baska sey değil.

0|1
    4|2
    • Eşin sana ait olmuyor mu yani?

• Sen eşine ait olduğun için soyadını anlıyorsan o neden seninkini almıyor?

• Su eksi veren beyler karilarinin soyadlarını alabilirler gorusumden uzak durun lutfen !

• Özgür ruhlu buluyorum

0|0
    0|0
  • Kocasini da düşünerek hareket etmeli bence. Ben gucenmemesi için onun soyadi alirdim

0|0
    2|2
  • O soyadla ünlü oldularsa normal. Onun dışında son derece saçma buluyorum.

1|0
    0|0
    • Yalnız ben soruyu baya yanlış anlamışım pardon sjhdjf

• Sen soruyu nasıl anladın? :)

• Ayrıldıktan sonrs eşinin soyadını kullanmaya devam eden kadınlar gdjfj uykuluyken pek iyi bir okuyucu değilim

• Normal

0|0
    0|0
  • saçma bişey o ya kızlık soyadın var zaten onu yazıyolar kimliğine

0|0
    0|0
  • Ben her ikisinide kullanmayı düşünüyorum. Her ne kadar soy adım kötü olsa bile.

0|0
    0|0
  • Erkeğin soyadını almak zorunda değiliz ^-^

0|0
    0|0
  • Sacma bence

0|0
    0|0
  • Gereksiz buluyorum.

0|0
    0|0
  • Ben esiminkini kullancam eski koye yeni adet getirilmez.

0|0
    0|0
  • ne güzel işte

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3
Yükleniyor...