Sizce Allah ın Adaleti Diye Birşey Var mı?

sürekli kötüler kazanıyor... hep zenginler kazanıyor... en güzel hayatları para kimdeyse onlar yaşıyor... fakirler ise yaşıyormu yaşamıyormu onu bende bilmiyorum... millet hırsızlık gasp taciz tecavüz fitne fesat rüşvet yolsuzluk herşeyi yapıyor her pisliği yapıyor ama en güzel de bunlar yaşıyor... bizler sürünmeye devam... Peki Bu yaratıcı denilen güç neden bunlara hep daha çok veriyor daha iyi imkanlar sağlıyor hiç müdahale etmiyor... sürekli fakirler ve güçsüzler ölüyor ya da mahvoluyor?

0|0
54

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü bize özgür irade verdi.
    Uzun uzun anlatamayacağım profilimdeki linki okuyun.

0|0
    0|0
    • bu adalet zengin ve güçlü kesime pek uğramıyor herhalde... fakir güçsüz nerde adalet hemen işliyor

• lafa gelince hepiniz evliya ama gerçekte kendi kafanızda yarattığınız kendi kurduğunuz dine inanıyorsunuz...

• Sen önce gizliden çıkacak cesareti bul da ondan sonra ahkam kes.

En İyi Erkek Görüşü

• Bu dünyadaki beden bir elbise kimi yırtıklar içinde kimi kürkler, bu dünyada sahip olduğun malın sadece kiracısısın Önemli olan ahiret o dünyada beden çirkinliği kalmayacak yalnızlık olmayacak ve bu dünyada sahip olduğun malın hiç bir değerinin kıymetinin olmadığı anlaşılacak Hak eden mükafatını Ahirett de alacak Allaha teslim olan kul mükafatını bu dünyada da alacak

0|0
    0|0
    • lafa gelince herkes müslüman herkes evliya... iş paraya gelince herkes firavuna rahmet okutur... adalette fakir fukaraya işler... benim gördüğüm zengin ve güçlüye hiçbirşey olmuyor

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Hic dusundunuzmu aza kanaat etmeniz gerektigini soyleyenler neden hep zengin? Allah mallah yok. ya da soyle dusunebilirsin neden binlerce din icinden benimki gercek.

0|0
    0|0
    • ilk cümlenin cevabını bende merak ediyorum ve burdaki arkadaşlara soruyorum ama ısrarla yargılamaya devam ediyorlar

• Bu sitenin %60i mal umursama. Ben kul degil bireyim. Tapmiyorum. Itaat etmiyorum. Varsa sekilleri cehennemi bekleriz 👹👺

• Var.

0|0
    0|0
  • Allahın adaleti var.
    Bu dünya "imtihan" dünyası, bunu unutma.

0|0
    0|0
    • kendimizi hep böyle avutuyoruz... oysa ben adaletten bahsediyorum neden zengine bu adalet işlemiyorda fakire işliyor

• Zengine de işliyor. Bir zenginde kurallara uymalı fakir doyurmalı zekat vermeli cimri olmamalı vs. Fakirde aç göz olmicak Helal para kazanmaya bakıcak alnının teriyle ekmeğini kazancak. Her ikisininde bir amacı var o da kulluk etmek. Belki fakir aç olduğu için Allah ı daha çok anıyordur? Zengin belki cevresinden dolayı kötü şeylere meyilleniyordur. herşeyin bir zorluğu var. Mesela hz Osman hz Ömer, hz Ebubekir de çok varlıklı insanlardı ama nefs lerine hakimlerde kibirlenmiyorlardı zenginliğin getirdiği sorunlukları üsteleniyorlardı. Salebe nin de bir hikayesi var onu araştırabilirsin zenginliği çok isteyen ama sonra yoldan çıkan biri Peygamber Efendimizin zamanında.
      kendimizi imtihan diyede avutmuyoruz sonumuz belli. Mutluluk veya acı geçicise , yani bu dünyada buna aldanmamak lazım ve asıl vazifeyi yetine getirmek lazım.
      Bilemezsin belki o fakir baba ailesini helal para ile doyurduğu için cennete girer?

• Tabii ki var

0|0
    0|0
    • o adalet hep fakir ve güçsüze mi var neden zengin ve güçlü kesime hiç uğramıyor

• Anlamıyorsun işte mesele de bu ya

• anlatamıyorsun çünkü

Erkekler Ne Diyor 3

• Kardeşim sen pek çoğumuzun zaman zaman düştüğü bir hataya düşmüşsün. Allah dünyada ki bütün insanları hür bırakmıştır. Kendi özgür iradelerimiz var. Bu Allahın adaletinin hüküm sürdüğü dünya değil. Bu insanların kurmuş olduğu kokuşmuş bir dünya. Allah ın adaletini mahşerden sonra hepimiz göreceğiz. Orada güçlü güçsüz ayrılmayacak, peygamber dahi ayrılmayacak herkez eşit olarak yaşadıklarının karşılığını alacak. Bu dünya üzerinde henüz rabbin hükmü yoktur. Gözetler...

0|0
    0|0
  • bak yazının ilk satırını okudum ve ne demek istediğini anladm. Allah bu dünyayı kötülere veriyor onları rahat bir şekilde yaşatıyor. İyiler ise acı çekebiliyor çnki onlar belkide cennete gidecekler yane demek istediğim şu ki bu dünyada kötüler öbür dünyada iyiler :)

0|0
    0|0
  • Din hakkinda herhangi bir bilgin var mi. d

0|0
    0|0
    • hangi dinden bahsediyorsun ona göre söyleyeyim önce dini bir belirt. d

Yükleniyor...