Neden herkes hayata karşı eşit doğmamıştır?

Neden herkes eşit değil yaşam savaşında?

1|1
15|31

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bu kesin böyledir dememekle birlikte işaret edilen bazı hadis ve kuranın bir kaç ayetinden yola çıkarak şöyle bir şey kuruyorum kafamda. Ruhlarımız bedenlere buluşmadan önce melekler eskiden mahallelerde megafon ile gezen aygazcılar gibi yok mu sevabını arttıracak Allah a kulluğunu kanıtlayacak birileri diye bağırır, imtihan olmak isteyen ruhlarda ben varım derler. Ucunda daha büyük ödüller var diye. Ya bu dünya da ki karakterlerimizi kendimiz seçiyorsak. Yaa ben şöyle bir ailede yaşayabilirm dediysek? Ben bunu kaldırabilirim dediysek? Ruhlarımız seçtiyse kendi hayatlarımızı? Çünkü kuran da onlar verdikleri sözleri unutuyorlar ama biz mahşer günü hepsini hatırlatacağız der. Başka ayetlerde verilen sözleri mutlaka tutmamız gerektiğine işaret ediliyor. Ben olaylara hep böyle bakıyorum. Çünkü çok parası olan belki parasıyla sınanıyordur. Hayatı boyunca acı çekip eziyet gören de belki yaşadığı zorluklara rağmen Allah a kulluğunu göstermeye çabalıyordur. Her yaşamın kendine has bir sevabı bir günahı vardır. Ben x3 alırken o çarpı 0,0000001 alıyordur belki de. Bill gates 60 milyar dolar bağaışlarken bu rakamın o dönem 1 haftalık karından az olduğu söylenmişti. Ben 2000 tl kazanırken 1000 lirasıyla ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılıyorsam benim çarpanım 0,5 onun ki 0,000000005 flndır heralde :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bunu hep düşünüyor insan

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• O zaman farklılığın ne anlamı vardı?

Herkes tek tip olsaydı herkesin makamı sabit olurdu..
    O zaman insan, meleklerden farksız olurdu ve Melekler zaten var olduğu için insana gerek kalmazdı..

Şimdi ise elmas ruhlular meleklerden bile daha üste; kömür ruhlular ise hayvandan daha aşşağı seviyeye geliyor..

#Vesselam

2|0
    0|0
  • herkes esit olsaydi hayat mucadelesi olmaz herkes mutlu olurdu maalesef

1|0
    0|0
  • herkes eşit olsaydı yardımlaşma olmazdı... yardımlaşmanın verdiği o duyguda olmazdı... anlayacağın zkindirik bir dünya olurdu...

1|0
    0|0
  • Esit olsa calisanda calismayanda ayni odulu alir

1|0
    0|0
  • Çünkü her insan farklıdır. Ne öyle robot gibi herkes aynı.. Olmaz öyle farklılıklar olduğu sürece hayat güzeldir aslında. Sadece sen üzerindeki yükleri kaldıramayacağını düşünüp buna göre hareket ettiğin için yaşantını zorlaştırıp mesafe kat edemiyorsun. Bu farklılıkları normal var sayıp herkesi bir rakip görüp önlerine geçmeyi amaçlasan daha farklı bir hayatın olabilir. İyi varsa kötüde vardır.

1|0
    0|0
  • Nedemiş bukowski, Beni sizi anlamak zorunda bırakmayın daha önemli işlerim var

2|0
    0|0
  • Herkes elindeki imkanlarin hesabini verecek emin ol.

1|0
    0|0
  • işte hep şans işi

1|0
    0|0
  • herkes eşit sadece kımılerının şans faktörü söz konusu

1|0
    0|0
  • doğa öyle

1|0
    0|0
  • Herkez eşitdir bana gore onemli olan baba parasi yemeden bir yerlere gelmek

1|0
    0|0
  • Kaderci mübarekler gelir şimdi

1|0
    0|0
  • Tesadüfi yaşamda ancak bu kadar oluyor

1|0
    0|0
  • dünyanın düzeni böyle işte sınav dedikleri buymuş

1|0
    0|0
  • öyle olmasaydı farklılık denen bir şey lmazdı

1|0
    0|0
  • Herkez eşit olması cok mantksız olmazmı herkez bir sabancı olsa o içinde oturacağın villayı kim yapacak? Okuldaki sınavlar gibi düşün a b grupları oluyor ya aynen öyle herkeze farklı soru soruluyor. Sonuçtada herkez sorusuna göre bir ödül alıcak işte..

0|0
    0|0
  • Karşımda oturan Bilal amca iki kelimeyi bir araya getiremiyor ilk okul mezunu. Belediyeden emekli olmuş 3000 tl maaş alıyor. Ben 4 yıllık fakülteyi bitirmişim Belediye'ye girmek için kırk sınav kırk mücadele... Ben napayım şimdi nerelere gidem

0|0
    0|0
  • Herkes eşit olsa düzen kurulamaz

1|0
    0|0
  • Sen tatiile gitmedin mi ya

1|0
    0|0
  • Yemin ederim bende bunun cevabını arıyorum yıllardır

1|0
    0|0
  • doğsaydı nasıl sınav olacaktı

0|0
    0|0
  • Herkesin bir görevi vardır hayatta.

0|0
    0|0
  • O zaman hayatın ne manası olurdu?

0|0
    0|0
  • Çünkü herkes eşit olamaz.

0|0
    0|0
  • Eşit doğsa da birşey değişmez. Sonuçta bir de yaşama kısmı var

0|0
    0|0
  • yaradan öyle takdir etmiş

0|0
    0|0
  • Kimse çalışmazdı

0|0
    0|0
  • değerli arkadaşım;
    İnsanlar fıtrat olarak aynı yaratılmadığı için, imtihanlarının da farklı olması hikmettendir. İnsanlarda binlerce duygu ve hissiyat vardır. Her insanda bu duyguların inkişafı farklıdır. Mesela, kadınlarda şefkat hissi erkeklere göre daha fazladır. Bundanda anlaşılıyor ki imtihan sorularının aynı olması değil farklı olması hikmete muvafıktır.

İmtihanın zorluğuna göre mükafat da artmaktadır. Soruları zor olan bir imtihandan kişi elli puan alsa, kolay olan bir imtihandan da yüz puan alsa, görünüşte dereceleri aynı olmasa da hakikatta aynı olabilir. Rakamsal olarak diğeri daha üstün gözükse de değer olarak aynı olabilir.

Bazen insanın başına gelen bir zor musibet başkasının başına gelen on sıkıntıdan daha çok sevap kazandırabilir. Mühim olan meselenin içyüzünü anlayabilmektir.

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Cennetten ne farkı kalırdı o zaman bu hayatın?

1|0
    0|0
  • Savaş olduğu için? Eşitlik olsa mücadele olur mu? Eşitliğin başını öbür tarafta göreceksin zaten. Sabret

1|0
    0|0
  • Bazıları şanslı doğar. diğerleride şanslarını kendileri yaratıp durumu eşitler

1|0
    0|0
  • herkes eşit olsaydı kimse kazanmak için çaba göstermezdi.. şükür edecek birşey bulunamazdı

1|0
    0|0
  • Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini dünya farklı insanlarla dolu olmasa bu döngü dönermi sanıyorsun bizde böyle yaratılmışız işte yapcek bişey yok :)

1|0
    0|0
  • Çünkü sınav reroro

1|0
    0|0
  • sen sensin, ben benim.

1|0
    0|0
  • dunyanin cenabi hakkin cc. yaninda bir sinek kanadi kadar kiymeti olsa idi, kafirler bir yudum suyu icmiyecek idiler. (Hadis diye biliniyor )
    Bu dünya imtihan dünyası unutma.

0|0
    0|0
  • herkesin sınavı farklı anam

0|0
    0|0
  • Bence Allahın imanımızı test etmek için yaptığı bir sınav

0|0
    0|0
  • Tum canlilarda bu boyle. Onemli olan hayata nasil geldigin basladigin deyildir bence
    Onemli olan nasil yasadigindir...

Zengin bit anne baba cocugu olarak dogarsin bir kazada ikisinide kaybeder servet birsey kalmaz ornegin

Fakir dogarsin yetim hanede buyursun ama oyle olurki dunyanin en iyi kazanan menejerleri ceo larindan olursun.

Ornek porschenin menejeri yetim hanede buyudu adam

0|0
    0|0
  • herkes eşit doğar

0|0
    0|0
  • Hatirliyorum calisip oss yi kazanamadim az calisan uni okuyup memur oldu aof okudum bosa
    İmtihan ama bu kaderi istemezdim benim baskasindan ne eksigim var

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...